שתף קטע נבחר

לבנון: בכיר ג'יהאד נהרג בפיצוץ מטען

רשת הטלוויזיה אל ג'זירה דיווחה כי בכיר הג'יהאד האיסלאמי, מחמוד אל מג'זוב, נפצע בפיצוץ שאירע במכוניתו בעיר צידון שבלבנון. מאוחר יותר הוא מת מפצעיו. בג'יהאד האיסלאמי מפנים אצבע מאשימה כלפי חיל האוויר של ישראל ומבטיחים לנקום. לעומתם, גורמים ביטחוניים בלבנון אומרים כי מדובר בפצצה שהוטמנה במכונית

פעיל בכיר בג'יהאד האיסלאמי נהרג הבוקר (יום ו') בפיצוץ שאירע במכוניתו בעיר צידון שבלבנון - כך דיווחו גורמים במודיעין הלבנוני ונציגים מארגון הג'יהאד. ברשת הטלוויזיה אל ג'זירה דווח כי הפעיל הינו מחמוד אל מג'זוב, הידוע בכינוי אבו חאמזה, וכי אחיו נידאל שהיה איתו במכונית נהרג גם כן.

 

בתנועת הג'יהאד האיסלאמי מאשימים את ישראל בחיסול. גורמים בארגון טוענים כי אנשי מודיעין ישראלי הטמינו מטען חבלה גדול לא רחוק מביתו של מג'זוב, בדרך שבה הוא רגיל לנסוע. לדברי הארגון, כאשר עבר עם מכוניתו סמוך למקום, התפוצץ המטען.

 


המכונית שהתפוצצה בדרום לבנון (צילום: איי אף פי)

 

לעומת זאת, גורמים ביטחוניים בלבנון אמרו כי הפיצוץ במכונית אירע כאשר פעיל הג'יהאד נכנס לתוכה והתניע אותה. לדבריהם הפצצה הוטמנה במכונית, שהוחנתה ליד מסגד אבו באקר. סוכנות הידיעות רויטרס הוסיפה כי מקור בחיל האוויר של צה"ל אמר כי ישראל אינה מעורבת בחיסול.

 

דובר הארגון, אבו עימאד אל–ריפאעי, אישר את הדיווח ואמר כי מדובר בחיסול ישראלי. ריפאעי אף הוסיף כי זו אינה הפעם הראשונה שישראל מנסה להתנקש במג'זוב. גם סגן מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי, זיאד נחאלה, אמר כי ישראל היא האחראית לניסיון החיסול וכי "הפשע הישראלי לא יעבור בשתיקה ותגובת הארגון לא תאחר".

 

נחאלה: "האויב הציוני יהיה הצד היחיד שיפסיד מהעברת המערכה אל מחוץ לפלסטין. ידנו ארוכה ונגיע לאויב ולמוסדותיו בכל מקום בעולם. אם האויב יפגע במנהיגי התנועה מחוץ לשטחים, מבחינתנו מדובר יהיה בקרב פתוח בכל מקום בעולם. הניסיונות של ישראל לא יפגעו בנחישות של הג'יהאד האיסלאמי להמשיך במלחמת ההתנגדות נגד האויב הציוני".

 

יש לציין כי הנהגת הג'יהאד האיסלאמי עמדה אתמול במרכז ההתנגדות ליוזמה של האסירים הפלסטינים להכרה במדינה

 ישראל בגבולות 67'. התנועה, שאסיריה היו בין מנסחי המסמך, אף דרשה לרשום הערה על המסמך ולפיו התנועה מתנגדת לכל משא ומתן עם ישראל כדי להגיע לפתרון מדיני. בכירי התנועה גם דחו את הסעיף הקורא לצמצם את הפעולות החמושות נגד ישראל אל תוך שטחי הגדה בלבד.

 

מאז הסכם הרגיעה שהושג בין הפלגים הפלסטיניים לרשות הפלסטינית במרץ 2005, היה הג'יהאד האסלאמי הארגון המוביל וכמעט היחיד לבצע פיגועים בתוך ישראל. הארגון נטל אחריות על כל הפיגועים שקרו מאז בתוך תחומי הקו הירוק. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
פיצוץ במכונית
צילום: איי אף פי
צילום: איי אף פי
חילוץ פעיל הג'יהאד
צילום: איי אף פי
מומלצים