שתף קטע נבחר

קבוצת סמפורנה מאינדונזיה רוכשת 20% מהראל ביטוח

משפחת סמפורנה, מהמשפחות העשירות בדרום מזרח אסיה, תרכוש באמצעות חברת אחזקות סינגפורית 10.1% ממניות הראל המוחזקות על ידי בנק דיסקונט ו-10.1% נוספים מידי משפחת המבורגר, בעלת השליטה בקבוצת הראל. הרכישה מתבצעת לפי שווי של 900 מיליון דולר

עיסקת ענק בענף הביטוח המקומי: משפחת סמפורנה מאינדונזיה תרכוש 20.2% ממניות חברת הראל השקעות לפי שווי חברה של 900 מיליון דולר.

 

משפחת סמפורנה, מהמשפחות העשירות בדרום מזרח אסיה, תרכוש באמצעות חברת אחזקות סינגפורית שבשליטתה 10.1% ממניות הראל המוחזקות על ידי בנק דיסקונט ו-10.1% נוספים מידי משפחת המבורגר, בעלת השליטה בקבוצת הראל. בכך תצטרף משפחת סמפורנה לגרעין השליטה בחברה.

 

בנוסף, ניתנה לבנק דיסקונט אופציית פוט המאפשרת לו למכורבעוד שנה למשפחת סמפורנה ולמשפחת המבורגר, בחלקים שווים, את יתרת אחזקותיו בהראל, המהווה כ- 5.8% מהונה המונפק והנפרע של הראל. 

 

משפחת סמפורנה הינה ממוצא סיני, שאבותיה היגרו לפני למעלה ממאה שנה מסין לאינדונזיה. קבוצת סמפורנה פועלת במספר רב של תחומים ומימשה חלק חשוב מהונה לפני כשנה כאשר מכרה את אחזקותיה בחברת הטבק סמפורנה, לקונצרן הענק פיליפ מוריס בכ-5 מיליארד דולר. משפחת סמפורנה דורגה לאחרונה ע"י מגזין "פורבס" האמריקני כאחת מ- 15 המשפחות העשירות בדרום מזרח אסיה.

 

יו"ר קבוצת הראל השקעות, יאיר המבורגר, אמר היום: "אנו שמחים על הצטרפותה של קבוצת סמפורנה להראל ומשוכנעים כי זו תחילתו של שיתוף פעולה פורה וממושך. אני מאמין כי השילוב בין ההנהלה המנוסה של החברה, יחד עם הערך המוסף הרב של קבוצת סמפורנה בשווקים הבינלאומיים יתרמו להרחבת פעילותה של הראל מחוץ לישראל בכלל ובאסיה בפרט. אני רוצה להודות לבנק דיסקונט על השותפות הנאמנה בשנים האחרונות ומביט קדימה בתקווה להמשך שיתוף פעולה פורה גם בעתיד".

 

קשריה של משפחת סמפורנה עם ישראל נוצרו באמצעות מנהל העסקים של המשפחה, אריאל קור, ונציגה בישראל, גבריאל פרל. עם השלמת העסקה תציע המשפחה למנות את קור ופרל לדירקטורים בהראל השקעות. כמו כן, ימונה פרל לתפקיד סגן יו"ר הראל השקעות.

 

משפחת סמפורנה נעזרה בשירותיו של בנק ההשקעות האמריקני גולדמן סאקס בביצוע העסקה והמבורגר שכר את שירותיו של בנק ההשקעות האמריקני מורגן סטנלי. השלמת העסקה מותנית בהתקיים תנאים מסוימים ובקבלת אישורים רגולטורים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר המבורגר, יו"ר ומנכ"ל הראל ביטוח והשקעות
מומלצים