שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לגבר: יש דרך להגדיל את איבר המין. אבל זה כבד
  רוב הגברים מוטרדים בשלב זה או אחר בחייהם מגודל הפין שלהם, אבל רק אצל חלקם הקטן מדובר בבעיה של ממש • גברים כאלה יכולים לעבור ניתוח הארכה כירורגי, אלא שהרופאים מסתייגים ממנו בשל תופעות הלוואי שלו • האופציה הלא פולשנית: תליית מתקן על איבר המין, שמושך אותו • הבעיה: כדי להגיע לתוצאות יש לחבוש אותו על הפין במשך 10 שעות ביממה

  מי אשם? החבר'ה מהצבא, הפרסומאים, כוכבי הסרטים הכחולים? ואולי כולם יחד? בכל מקרה, התוצאה מעיקה: גברים נכנסים ללחץ נפשי כשהם חושבים על ההבדל בין מה שבולט אצל הדוגמן שמציג תחתונים (יש שמועות שריפדו אותו 'שם' בגרב לעיבוי) לבין מה שהעניק להם הטבע. אורך איבר המין, מתברר, עומד במרכז קיומו של כמעט כל גבר בזמן כלשהו בחייו.

   

  ד"ר צבי צוקרמן, גינקולוג, מומחה לאנדרולו - גיה (פריון) של הגבר ומטפל מיני מוסמך, פוגש במרפאתו מדי שנה עשרות גברים שמתלוננים שאיבר המין שלהם קטן מדי. "הסוגיה אם הוא קצר, קטן או דק מדי מעסיקה אותם ללא הרף וגורמת להם רגשי נחיתות, בושה, דימוי עצמי נמוך והיעדר רצון לנהל חיי מין", הוא אומר.

   

  הבעיה בעיקר בראש

   

  ד"ר צוקרמן, שעד לא מזמן ניהל את היחידה לטיפול בליקויים בתפקוד המיני במרכז הרפואי בילינסון, טוען שגברים רבים חשים שאיברם קטן מדי ללא הצדקה. "כשמודדים במדויק את אורכו של הפין בעת זיקפה, מתברר בדרך כלל שהאורך נורמלי", הוא אומר. "למעשה, רק גברים מעטים מאוד נכללים בקטגוריה של בעלי איבר מין קטן מדי.

   

  לפעמים כל מה שצריך לעשות כדי להרגיע גבר מודאג מגודל הפין שלו הוא לגרום לו להאמין שהוא מספיק ארוך כדי לענג אישה וכדי להכניס אותה להריון. יש גברים שאיתם המשימה קשה יותר: אורך הפין שלהם בזיקפה מגיע בקושי ל-7 ס"מ. גברים כאלה לא מפסיקים לבדוק את מימדי האיבר שלהם ואת ביצועיו, מתביישים לחשוף אותו לפני בת זוג, ולעיתים נמנעים לחלוטין מקיום יחסי מין.

   

  "נכון שאם יש לגבר פין מזערי, ייתכן שהאישה לא תחוש בו במיוחד בעת החדירה, ועלולה להיווצר בעיה מסוימת, אך רובם כשירים לנהל חיי מין ללא קושי. אבל גם אם יגידו להם שרוב הנשים זקוקות לגירוי ישיר של הדגדגן כדי להגיע לאורגזמה, הם עדיין ירגישו מבוכה, תסכול ומצוקה".

   

  במקום להימנע מיחסי מין או להסתיר את האיבר מציע ד"ר צוקרמן למטופליו לשאול את האישה שלצידם אם באמת גודל הפין הוא נושא בעל חשיבות לגביה, או שמא העובדה שבן זוגה נמשך אליה, יודע לגרות אותה, לענג אותה ולהביא אותה לאורגזמה היא הקובעת. "רוב קצות העצבים של האישה מרוכזים בפתח הנרתיק", הוא מסביר. "לכן התשוקה שעשוי לגרום איבר מין גדול לא שונה בהרבה מההתרגשות המינית שגורם איבר מין קטן יותר.

   

  "רוב הגברים שחושבים שהפין שלהם קצר מדי נמצאים בתחום הממוצע של האורך ואפילו מעט מעליו (8-9 ס"מ). לגברים האלה יש צורך בעיקר בהסברים ובהדרכה על המבנה האנטומי של איבר המין, על מנגנון הזיקפה ועל מימדים ממוצעים. חשוב להדגיש שבחלק מהמקרים הכרס של הגבר מסתירה מעט מהפין, 'שואבת' אותו פנימה וגורמת לו להיראות קצר יותר.

   

  "אבל אין לזלזל בתחושותיהם של הגברים האלה. הם זקוקים לתמיכה, לחינוך ולשכנוע שאיבר המין שלהם הוא בעל גודל מקובל. לעיתים יש צורך להרחיב את הטיפול לשיחות פסיכולוגיות, ויש גם מקרים שמשלבים טיפול תרופתי אנטי חרדתי כדי לסייע לגבר שנקלע למצוקה נפשית בגלל גודל הפין שלו".

   

  גם העובי קובע

   

  לא רק שאלת האורך מעסיקה גברים. לא מעט גברים מוטרדים גם מעובי הפין שלהם. וכמו חבריהם בעלי הפין הקצר יותר, שמבקשים לעיתים קרובות להאריך את איבר המין שלהם, כך גם הם חולמים לעבות אותו.

   

  סוגיית העיבוי וההגדלה מעסיקה גם אורולוגים, מנתחים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים וסקסולוגים. "לפני שמבצעים הגדלה כירורגית של הפין יש לבדוק מה מניע גבר שדורש ניתוח כזה ואם ציפיותיו ממנו ריאליות", אומר ד"ר צוקרמן. "במקביל צריך לבדוק אם הוא נדחה על ידי בת זוג, או שליגלגו פעם על איבר מינו".

   

  ד"ר צוקרמן, כמו רוב הרופאים שעוסקים בתחום, מסתייג מהניתוח להגדלת פין, שעלול לגרום דלקות, זיהומים, הצטלקויות ועיוותים של מראה הפין. "לרוץ להגדיל את הפין בניתוח זה אסון", הוא אומר. "אנחנו עדים למספיק תביעות משפטיות נגד מנתחים כדי להסיק שיש להתרחק מהניתוחים האלה".

   

  ואכן, בשנים האחרונות הוגשו לא מעט תביעות נגד מנתחים שהבטחותיהם להאריך או לעבות את איבר המין לא תאמו את ציפיות המטופלים. "במאמר שפירסמה לאחרונה קבוצת אורולוגים בבטאון האורולוגים הכלל אירופי נטען שברוב המקרים המנותחים לא מרוצים מהתוצאות של ההתערבות הכירורגית להארכת ולעיבוי הפין", מסביר ד"ר צוקרמן. "מסקנת מחברי המאמר היתה שניתוחים להארכת פין הם עדיין בגדר נסיונות קליניים, והצלחתם החד משמעית לא הוכחה עדיין במחקר מבוקר.

   

  "בינואר 2006 פורסם באינטרנט גילוי דעת של כל מומחי האורולוגיה באירופה ובארה"ב, שהתייחס לנושא ניתוחי הגדלת הפין. כל המנתחים הביעו הסתייגות חד משמעית מהניתוח בשל הסכנות שכרוכות בו ולאור העובדה שהגברים שעברו ניתוח להארכת הפין לא הביעו שביעות רצון מהתוצאה.

   

  "היחיד מבין כל אותם רופאים, כל אחד מהם בולט ומוכר בארצו, שביטא דעה שונה הוא ד"ר א' דאגלס וויטהד, ראש המחלקה האורולוגית של בית הספר לרפואה בניו יורק. הוא טען שניתוחי הארכת פין שביצע בקליניקה שלו הסתיימו בהארכה ממוצעת של 2.5 ס"מ, ולעיתים מעט יותר. הוא אף דיווח שפיתח שיטת ניתוח שמוסיפה לקוטר הפין 30% ממידת עוביו הנתון".

   

  מאריך וגם מיישר

   

  אופציה אחרת לגברים שמבקשים להאריך את הפין שלהם עשויה להיות שיטה שמרנית ולא כירורגית, שעושה שימוש במכשיר מתיחה שפועל על עקרון כוח המשיכה. מדובר במכשיר ששמו 'אנדרו-פניס', פרי המצאה אמריקאית, שמשווק בעולם בערך שנתיים. הטיפול מתבסס על תליית מתקן עדין וקל על הפין, שמושך אותו באופן קבוע 'החוצה'.

   

  למכשיר הזה יש גירסה דומה מוקדמת, 'ל-אקסטנדר', שפיתח רופא דני ויצא לשוק לפני יותר מארבע שנים. הממציא, ד"ר סיאנה, טען אז ששימוש במכשיר שלו במשך חצי שנה יביא להארכת הפין ב-2.8 ס"מ ואף ישפיע לטובה על עקמת הפין ויטה אותו למרכז.

   

  המכשיר האמריקאי, שעובד על אותו עיקרון, שיכלל את שיטת ההארכה באמצעות מתיחה. הוא אושר על ידי מינהל המזון והתרופות האמריקאי ועבר את בדיקות האישור גם באירופה. גם יצרניו מבטיחים מלבד הארכה של הפין (עד 4 ס"מ) גם תרומה נכבדה ליישורו במקרה של עקמת הפין (מחלת פירוני). הכל בתנאי שהמטופל יתמיד בלבישת המתקן כ-10 שעות ביום במשך שלושה עד שישה חודשים.

   

  ד"ר צוקרמן: "למעשה מדובר בהמצאה שלקוחה מתרבויות עתיקות. זוכרים את בת השבט האפריקאי שעונדת על צווארה עשרות חישוקים דקים כדי להאריכו? זהו אותו עיקרון של מתיחת רקמות. מספר מאמרים שפורסמו

  בבטאוני בריאות באירופה דיווחו על הצלחות של המכשיר החדש. באופן ממוצע הגיעה הארכת מימדי הפין באמצעותו לתוספת של 4 ס"מ, והעיבוי הגיע ל-1 ס"מ.

   

  ד"ר צוקרמן, שבעבר הסתייג ממכשיר ה'ל-אקסטנדר' הדני, לא מתלהב גם מהמכשיר החדש. "עם זאת", הוא אומר, "אני מעדיף אופציה שמרנית כגון זו על פני הסיכונים שכרוכים בניתוח להארכת פין. הבעיה העיקרית היא היכולת של המטופל להתמיד בטיפול. כדי לממש את האופציה הזו צריך המון סבלנות, ולא לכולם יש את כוחות הנפש. דרושה מוטיבציה רגשית גבוהה כדי לשאת על איבר המין שלך לאורך חודשים ולמשך 10 שעות ביום מתקן שמפעיל עליו לחץ תמידי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לגבר: יש דרך להגדיל את איבר המין. אבל זה כבד"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים