שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפסטיגל משלבים כוחות עם "שיר נולד"

  אחרי 25 שנה בהם הפיקה משפחת פלד את הפסטיגל היא תפיק אותו במשותף עם יוכלמן ואשר, שאחראים בין השאר על "שיר נולד". וזוהי רק ההתחלה

  אחרי 25 שנים, במהלכן הופק הפסטיגל במתכונת משפחתית על ידי חברת ההפקה "סולן" שבבעלות מיקי פלד, הגיע הזמן להתחדש. מותג החנוכה הנצחי יופק החל מהשנה במשותף על ידי משפחת פלד והמפיקים יקיר אשר ושי יוכלמן. אשר ויוכלמן, שהפיקו בשנים האחרונות שורה ארוכה של מופעי חנוכה מצליחים בהם "אלאדין", "מסביב לעולם ב-80 יום", "תום סוייר", "הלב", "המלך ארתור", "קטנטנות" ו"שיר נולד", היוו למעשה תחרות למופעי הפסטיגל.

   

  החיבור בין משרדי ההפקה, כך נראה, הוא שילוב מנצח, שיאפשר להם במידה רבה לחלוש על נישת מופעי החנוכה ולהמשיך ממנו הלאה. למרות שכבר בשנה שעברה שבר הפסטיגל שיאים חדשים, עם תקציב שנאמד בסכום של 17.5 מיליון שקל, מצהירים הצדדים על כוונה להגדיל משמעותית את היקפי ההפקה. "הרעיון המרכזי שעומד מאחורי החיבור עם אשר ויוכלמן, שהם מהמפיקים הכישרוניים והמנוסים בישראל, הוא למצב את הפסטיגל כמותג הבידור מספר 1 לילדים, גם בשנים הבאות", אומר מיקי פלד. 

   

  פלד אמר לפני מספר חודשים בראיון ל-ynet "אני שייך לחבורה של חולמים שלפעמים, מה לעשות, מתעלמים מהמציאות הכלכלית. המטרה שלנו היא אחת – לעשות הכי טוב ולנצח". עכשיו, כך נראה, הוא חבר לחולמים בגדול שכמותו. "החיבור הזה הוא קודם כל בין שני גופים יוצרים ואנחנו בעסק הזה בראש ובראשונה בשביל ליהנות", אומר יקיר אשר, "אין לנו ספק שסיעור המוחות ותהליך העבודה המשותפת ייצר מוצר טוב יותר ומי שירוויח יהיה הקהל. מדי שנה אנחנו מנסים להשתכלל, להביא טכנולוגיות שלא רואים פה. ברור לי שתהיה כאן הפריה וגירוי הדדי. כמי שצמחו על ברכיו של פשנל, אנחנו יודעים שהסוד הוא קודם כל יצירה ואחר כך עסקים".

   

  שני הצדדים חוגגים את המיזוג, אבל מצהירים כי לצד הזוגיות ימשיכו לתפעל כל אחד בצדו פרויקטים עצמאיים. "אנחנו עדיין שתי חברות הפקה נפרדות ונמשיך להפיק את המופעים של אלי ומריאנו, את אמיר פיי גוטמן ומופעים אחרים", אומר אשר. אשר אינו שולל הפקות של מופעים שיציגו בחנוכה במקביל לפסטיגל. "הכל תלוי ברעיון. אם יהיה פרויקט שידליק אותנו, אני לא רואה סיבה שלא להגשים אותו. זו לא הפעם הראשונה שנעלה שני מופעים שלנו במקביל. עשינו את זה בשנה שעברה עם 'שיר נולד', בהיכל נוקיה ביד אליהו ו'נסיך האגדות' בהיכל התרבות", הוא מוסיף.

   

  שיתוף הפעולה בין שתי חברות ההפקה מכוון, כך מסתבר, הרבה מעבר לפרויקט הפסטיגל. "הכוונה היא לפתח הפקות נוספות, לא רק בתחום הבמה אלא בתחומים אחרים", אומר ירון פלד מ"סולן הפקות" ומתכוון בעיקר לטלוויזיה. זה לא סוד שמזה מספר שנים פוזלת הפקת הפסטיגל למסך הקטן וכמו שאמר פלד האב: "אחת הדרכים להישאר עם האצבע על הדופק היא לחבור למותגים טלוויזיוניים. ערוץ הילדים יצר אפנה חדשה וגיבורי מסך לילדם ולנוער. הילדים נקשרים אליהם והפסטיגל הוא המשך ישיר של הטלוויזיה".

   

  אשר מצדו אינו פוסל חדירה לתחום סדרות הטלוויזיה ומוסיף: "היכולות שלנו והכוחות היוצרים שאיתם אנחנו באים במגע לאורך שנים יאפשרו לנו לעשות את זה".

   

  למרות שהבטיחו בשנה שעברה להפוך למסורת את המופע "שיר נולד", שזכה להצלחה מרשימה, אומר היום אשר שלעת עתה המסורת התקצרה לכדי אפיזודה חולפת. "כרגע זה לא יקרה", הוא אומר ומאשר, "זה נכון שאמרנו שהמופע יחזור ואנחנו עדיין מאד מרוצים מאיך שהוא נראה ומה שהוא עשה, אבל החלטנו להמשיך הלאה להגשמת פנטזיות אחרות". שני הצדדים מדברים גם על אפשרות להפקת מופעי פארק עתידיים, אבל מעדיפים לעת עתה לא לפרט.

   

  שיתוף הפעולה בין שתי חברות ההפקה עתיד להשפיע ללא ספק על שוק מופעי הבידור בישראל, שספג בשנים האחרונות מכות כלכליות קשות. המבחן הראשוני יהיה בחג החנוכה הקרוב אז יידרש המיזוג להוכחת כוחו. גם הפוטנציאל שטמון ביכולותיהם של הצדדים בכל הנוגע לתחום הטלוויזיה מעורר עניין רב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פסטיגל. היהלום שבכתר
  צילום: רונן אקרמן
  צילום: אייל לנדסמן
  שיר נולד. כבר לא
  צילום: אייל לנדסמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים