שתף קטע נבחר

דיווח: פשיטה בשוודיה על אתר השיתוף ThePirateBay.org

על פי הדיווח, 50 שוטרים שוודים השתתפו בפשיטה על אתר הביטורנט הפופולרי, ובסיום החיפוש נעצרו שניים מעובדי החברה

רשויות שוודיה פשטו על אתר שיתוף הקבצים ThePirateBay.org והחרימו את שרתיו, על פי דיווח שפורסם היום (ד') באתר Slyck.com. האתר אינו זמין בשעה זו ומופיעה בו הודעה על הפשיטה.

 

על פי הדיווח, 50 שוטרים שוודים השתתפו בפשיטה על אתר הביטורנט הפופולרי, ובסיום החיפוש נעצרו שניים מעובדי החברה. הפשיטות נערכו בשטוקהולם, גוטנברג ושמונה מקומות נוספים ברחבי המדינה ובמהלכם החרימו השוטרים מחשבים.

 

ThePirateBay.org טען להיות האתר הפופולרי ביותר בעולם עבור שיתוף קבצים בפרוטוקול ביטורנט. מאחר והאתר פעל משרתיו בשוודיה, מפעיליו טענו כי הם חוקי זכויות היוצרים בארצות הברית אינם חלים עליהם, וכי פעולת האתר חוקית על פי חוקי שוודיה. למרות זאת, איגוד תעשיית הקולנוע בארה"ב (MPAA) תבע את האתר.

 

ביטורנט, פרוטוקול יעיל להפצת תכנים באינטרנט בין מחשבים, משמש בעיקר (אך לא רק) להורדה והעלאה של סרטים וסדרות חדישות. אתרים כמו ThePirateBay.org, IsoHunt.com ואחרים משמשים כמעין מנועי חיפוש, המספקים קישורים ל"טורנטים" – קבצים קטנים המפנים להורדה של הסרט או הסדרה ממחשבים רבים ברחבי הרשת. אולפני הסרטים טוענים זה זמן רב כי אתרים המפנים להורדה של תכנים פיראטים אינם חוקיים, ופעלו לסגירתם בחו"ל וגם בישראל.

 

דובר הארגון האנטי פיראטי בשוודיה, שעומד ככל הנראה מאחורי הפשיטות, בירך על הפעולה המשטרתית. עם זאת, עדיין לא ברור אם PirateBay כלל הפר את חוקי זכויות היוצרים של שוודיה, וכיצד יטפלו באתר הרשויות במישור המשפטי. על פי הערכות, ישנם מיליון משתפי קבצים בשוודיה.

 

על פי דיווח באתר דה רג'יסטר, מפלגת הפיראטים השוודית (www.piratpartiet.se) מוחה נמרצות על הפשיטה. המפלגה מקדמת גישה ליברלית יותר בתחום חוקי זכויות היוצרים, והיא מתמודדת בבחירות 2006 בשוודיה. על פי Slyck.com, אחד המפעילים של PirateBay נשבע כי האתר יחזור לפעול, משרתים מחוץ לגבולות שוודיה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוד פשיטה על אתר שיתוף קבצים
מומלצים