שתף קטע נבחר

עיתונאי בריטניה מכריזים חרם על יאהו!

האיגוד הלאומי של עיתונאי בריטניה קורא לכל חבריו, ובהם כתבים, עורכים, צלמים ומאיירים להחרים את יאהו! עד שהחברה "תשנה את מדיניותה הלא אתית ובלתי חוקית"

הביקורת הציבורית על יאהו לא נרגעת. האיגוד הלאומי של עיתונאי בריטניה (NUJ) קרא ל-40,000 חבריו להחרים את מוצרי ושירותי יאהו! עקב פעולות החברה המדווחות בסין.

 

הארגון שלח ביום ו' מכתב לדומיניק וידל, סגן נשיא יאהו! אירופה, ובו גינה את החברה על המידע שמסרה לכאורה לשלטונות סין, אשר סייע להן לשפוט ולהרשיע עיתונאים שביטאו דעות שאינן מקובלות על הרשויות.

 

החברה הואשמה על ידי גופים הפועלים בעד חופש ביטוי כי מסרה לרשויות מידע שהוביל להרשעת לי ז'י, שנידון לשמונה שנות מאסר לאחר שהביע דעות פרו דמוקרטיות בפורום מקוון, וסייע לזהות את שי טאו, שנידון לעשר שנות מאסר לאחר ששלח לתקשורת הזרה באימייל מידע על הגבלות עליהן החליטה הממשלה.

 

"הפעולות של יאהו לא מקובלות"

 

"המעשים של יאהו! לחלוטין אינם מקובלים", כתבה ג'רמינה קיס, יו"ר ועדת המדיה החדשה של NUJ, במכתב ששלחה לוידל.

 

דוברת יאהו!, מארי אוסקו, מסרה בתגובה, כי החברה דוגלת במדיניות של ציות לחוקים המקומיים בכל מדינה בה היא פועלת.

 

"נבהיר כי אנו מגנים ענישה על חופש הביטוי, בין אם מדובר בסין או כל מקום אחר בעולם", אמרה הדוברת.

 

יו"ר ומנכ"ל יאהו, טרי סמל, אמר למשקיעים בפגישה השנתית של בעלי המניות בשבוע שעבר, כי לחברה לא הייתה כל ברירה אלא לציית לחוקים המקומיים, וכי אין בכוחה לבדה לשנות את המדיניות הסינית.

 

הוא קרא לתעשיית האינטרנט להתאגד כדי להגן על חופש הביטוי בסין, וביקש מהממשל האמריקני להפעיל את כוחו כדי להשפיע על סין לאפשר יותר חופש עיתונות במדינה.

 

קיס ציינה כי ה-NUJ קורא לכל חבריו, ובהם כתבים, עורכים, צלמים ומאיירים להחרים את יאהו! עד שהחברה "תשנה את מדיניותה הלא אתית ובלתי חוקית".

 

חברות נוספות הותקפו בשל שיתוף הפעולה שלהן עם הממשל הסיני, בהן גוגל, שהשיקה גירסה מקומית של מנוע החיפוש המסנן מילות מפתח "רגישות", ומיקרוסופט, שסגרה בלוג של מתנגד משטר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
סין. חברות האינטרנט מותקפות
צילום: רויטרס
מומלצים