שתף קטע נבחר

15 חודשים בכלא לאב שיכור שתקף מינית את בתו

הורים ובתם בת ה-6 לנו בבית חברים. אחרי שגמרו בקבוק וודקה, גרר האב את הילדה למקלחת - ותקף. השופטים השתכנעו שהיה בגילופין, וקיבלו את עסקת הטיעון. קדמן: "שוב האמפתיה שמורה להורה; אוי ואבוי אם זה המסר שיוצא מבית-המשפט"

בית-המשפט המחוזי בחיפה גזר 15 חודשי מאסר בפועל ועוד 15 חודשים על תנאי לתושב הגליל המערבי, שהורשע כי תקף מינית את בתו בת ה-6. האיש בן ה-32 הודה בעבירות שיוחסו לו, ואף סיפר כי כאשר הבין את שעולל - ניסה לדקור את עצמו בסכין. השופטים השתכנעו כי המעשים בוצעו בעת שהיה בגילופין.

 

המקרה אירע בספטמבר אשתקד, בעת שהנאשם, אשתו והילדה לנו בביתם של חברים. מהעדויות ששמעו השופטים התברר כי ארבעת המבוגרים שתו וודקה בשעות הבוקר. לאחר מכן נכנס הנאשם לחדר בו ישנה בתו, אחז בה, הפשיט אותה וגרר אותה למקלחת, שם ביצע בה מעשים מגונים.

 

"הבת הצליחה להשתחרר מאחיזתו של הנאשם ולצאת מהמקלחת, אך הוא לא הרפה ממנה, שב ומשך אותה בשערה חזרה, ושוב גילה בפניה את איבר מינו", נכתב נגדו. על פי הודאתו ובמסגרת הסדר טיעון, הוא הורשע בעבירת התעללות בקטין.

 

אב בית-הדין, מנחם נאמן, והשופטים מנחם פינקלשטיין וכמאל סעב, ציינו כי אמנם שתה הנאשם משקה אלכוהולי בסמוך לאירוע, "אולם לא בכמות שהביאה אותו לשכרות המהווה סייג לאחריות פלילית". הם ציינו כי הסדר הטיעון נחתם לאחר שהשופטים שמעו את האם, שהעידה על חרטתו של הנאשם לאחר שהתפכח.

 

"האם הלכה לישון וחברתה העירה אותה ואמרה לה שבעלה כמעט אנס את הבת. היא מיהרה לחדר שבו שהה הנאשם, שאלה אותו 'מה עשית?', והתרשמה שהוא לא מבין על מה מדובר", כתבו השופטים. "אחרי שאמרה לו במה מדובר, תגובתו הייתה: 'אם באמת אני עשיתי ככה, אני לא צריך לחיות'. מיד לאחר מכן ניסה לדקור את עצמו בסכין שהייתה במטבח וניסה להרוג את עצמו". בהמשך ציינו השופטים כי הרקע הביא אותם להקל בעונש. "התרשמנו מכנות חרטתו של הנאשם אותה הביע בפנינו", הסבירו.

 

השופטים ציטטו עוד מעדותה של האם, שאמרה כי האב היה תמיד אב טוב לבתו, "אבא כמו שצריך", כדבריה. בני הזוג נפרדו מאז, אולם האם הדגישה כי למעשה שביצע האב לא היה קשר לגירושין. 

 

ד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה לשלום הילד, הגיב בחריפות לגזר-הדין, אך קשה לומר שהופתע. "אני סבור שאם אב פוגע

 מינית בילדה שלו ומתרץ את זה בשכרות - יש דווקא להחמיר בעונשו, ולא להקל עליו. פעם נוספת, האמפתיה של בית-המשפט שמורה להורה, שוב מרחמים עליו. הייתי מצפה שבית-המשפט יתחיל לשמור את מידת הרחמים לילדים ולא לפוגעים. אין דבר חמור יותר בעולם מאב שמשתמש בילדה שלו כדי לספק את צרכיו המיניים. זה בלבול מוחלט בתפקיד בית-המשפט, שאמור לייצג את הצדק. אוי ואבוי אם זה המסר שיוצא משם".

 

לפני כחודש וחצי החליט אותו הרכב שופטים בדיוק - אחד ההרכבים הפליליים הבכירים והעסוקים במחוזי בחיפה - להרשיע אדם שדקר למוות את זוגתו לא פחות מ-86 פעמים, בהריגה בלבד. הסיבה הייתה זהה: שכרות כבדה. הנאשם, איגור זוזוליה, סיים את מסכת הדקירות ונרדם ליד גופתה של האישה, אולגה לבצ'נקו. כשהתעורר, זכר כי דקר רק דקירה אחת, ועדותו במשטרה העלתה ספק אם הוא בכלל זוכר את האירוע. העדים המומחים קבעו בתיק זה כי בכל מקרה, כמויות האלכוהול בדמו של הנאשם לא איפשרו לו את הכוונה המיוחדת הנדרשת להרשעה ברצח. באמצע החודש אמורים שלושת השופטים לגזור את דינו של זוזוליה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה ורד לוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ו קוט
החברה סיפרה: בעלך כמעט אנס את הילדה (אילוסטרציה)
צילום: ג'ו קוט
צילום: יואב גלאי
הכי חמור בעולם: קדמן
צילום: יואב גלאי
מומלצים