שתף קטע נבחר

תחנת רידינג חוזרת לפעול במזוט

השר לאיכות הסביבה, גדעון עזרא, שערב הבחירות הפסיק את פעילות תחנת הכוח רידינג עקב זיהום האוויר, נכנע ללחץ חברת החשמל והסכים לחדש את פעילות לאלתר למשך 3 שבועות, אז היא אמורה לעבור לשימוש בגז טבעי

השר לאיכות הסביבה גדעון עזרא נכנע ללחץ של חברת החשמל ואפשר לה לחדש את הפעילות של תחנת הכוח רידינג בתל אביב במזוט, תוך הבטחה שבתוך 3 שבועות תעבור התחנה לשימוש בגז טבעי.

 

החלטתו של עזרא התקבלה דווקא היום, יום איכות הסביבה הבינלאומי. בנוסף, יקבל הערב עזרא אות את אות ה"גלובוס הירוק" על החלטתו הקודמת לפני הבחירות (ראה מסגרת) לסגור את רידינג עד להפעלתה בגז טבעי.

 

מנכ"ל משרד התשתיות אלי רונן פנה היום לשר עזרא בבקשה לאפשר את חידוש הפעולה של תחנת הכוח תוך התחייבות שבתוך שלושה שבועות לכל היותר תופעל התחנה בגז טבעי. רונן פרט את השלבים השונים הנדרשים עד למימוש הפעלת התחנה בגז.

 

עוד על הפסקות החשמל:

 

 

 

עזרא קיים דיון בנושא בהשתתפות יו"ר דירקטוריון חברת החשמל שלמה רוטמן ובכירי המשרד לאיכות הסביבה, ובסופו הודיע כי לאחר לבטים קשים ולאחר שנועץ בדרג המקצועי של משרדו ומתוך אחריות לאספקה סדירה של חשמל לציבור אפשר את פתיחת התחנה לשלושה שבועות, תוך הבטחה כי הפעלתה תהיה רק במידה וחברת החשמל לא תצליח להתגבר על התקלות ביחידות החשמל שהתקלקלו אתמול. עזרא הדגיש כי במידה ולא יעמדו בלוח הזמנים לא יאפשר את הפעלת התחנה במזוט.

 

מהמשרד לאיכות הסביבה נמסר כי טרם חתימת השר על הצו לחידוש הפעלת התחנה למשך שלושה שבועות הוא קיבל את אישור פרקליטות המדינה למהלך לאור העובדה שהנושא תלוי ועומד בבג"ץ שהגישה עמותת אדם טבע ודין.

 

השר הבהיר ליו"ר דירקטוריון חברת החשמל כי עליהם לצאת מיידית בקמפיין הסברה ובהנחיות לציבור שעיקרם שימוש מושכל וחסכוני יותר בחשמל.

 

לבקשת השר הבטיח יו"ר דירקטוריון חברת החשמל כי יקדם במרץ את התוכנית להשלת עומסים שתאפשר בעת הפסקות חשמל לנתק מוסדות לא חיוניים שברשותם גנרטורים לפסקי זמן קצרים. מוסדות אלו שיתקינו גנרטורים יזכו להנחה במחיר החשמל.

 

עוד סוכם כי יו"ר דירקטוריון חברת החשמל יבחן באהדה הקמתן של טורבינות רוח בישראל.

 

הירוקים: זו כניעה לבריונות

 

מפלגת הירוקים אומרת בתגובה: "לצערנו השר עזרא נכנע לבריונות של חברת החשמל, במקום להורת למשטרה לחקור את סדרת התקלות המשונות שקרו השבוע וגרמו לפגיעה בנפש וברכוש הוא נכנע לחברת חשמל. אנו משוכנעים שהפסקות חשמל אלו אינן מקריות ונועדו לכופף את ידם של מקבלי ההחלטות. שוב הוכח שעובדי חברת חשמל הם השולטים במשק האנרגיה בישראל. בישראל אין מחסור באנרגיה, יש פשוט גוף שידו קלה על השלטר".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
השר לאיכות הסביבה, גדעון עזרא
צילום: חגי אהרון
מומלצים