שתף קטע נבחר

חשד: אם הזריקה לבתה חומר מזהם

פעוטה שטופלה בארבעה בתי חולים ללא הועיל הגיעה למרכז שניידר, שם התעורר חשדם של הרופאים. מצלמה נסתרת חשפה כי האם, שככל הנראה סובלת מ"תסמונת מינכהאוזן באמצעות שליח", הזריקה לבתה חומר שגרם לה לזיהום ולעליית החום. מנהל מחלקת הילדים: המשפחה צריכה טיפול ולא ענישה

בת 35 מנתניה נעצרה בחשד כי הזריקה לבתה בת השנתיים חומרים מזהמים. היא נעצרה לאחר שתועדה במצלמה נסתרת בבית החולים בו אושפזה ביתה ובמשטרה מעריכים כי היא סובלת מ"תופעת מינכהאוזן באמצעות שליח" (בה מאביסים הורים את ילדיהם בתרופות ללא צורך וגורמים להם במכוון סיבוכים רפואיים).

 

חשיפת הפרשה - במסגרתה נחשדת האם בהתעללות ממושכת וקשה - החלה לאחר שהפעוטה הגיעה לאישפוז בבית החולים "שניידר" בפתח תקווה, כשהיא סובלת מחום שעולה ויורד ללא הפסקה. לאחר שעברו על הגליונות הרפואיים של הפעוטה,

 הבחינו הרופאים כי היא הייתה מאושפזת לפני כן בבתי חולים אחרים בארץ עם אותה בעיה אולם המשיכה לסבול מן התופעה. גם הטיפול שקיבלה בבית חולים שניידר לא הועיל לה והיא המשיכה לסבול מחום גבוה או נמוך במיוחד.

 

הרופאים ב"שניידר", שהסיקו כי אין מדובר במחלה שגרתית, חשדו באימהּ של הפעוטה, תושבת נתניה שבמקצועה עובדת כאחות באחד מבתי החולים באזור השרון. "העובדה שהיא נבדקה בארבעה בתי חולים נוספים היא שעוררה את החשד שיש כאן בעיה", אמר פרופסור בן ציון גרטי, מנהל מחלקת הילדים במרכז שניידר. "הבחנו בסיבוכים, בטיפולים שלא מצליחים ובטיפולים רפואיים מיותרים".

 

הרופאים התקינו ליד מיטת הפעוטה מצלמה נסתרת וכאשר צפו בתמונות נדהמו לראות את האם מזריקה לבתה חומר לא מזוהה שככל הנראה גורם לזיהומים ועלייה בחום. את החומר הזריקה האם באמצעות צינורית עירוי שהייתה מחוברת לילדה באופן קבע. בעקבות הראיות הוחלט להגיש תלונה במשטרה פתח תקווה.

 

פרופסור גרטי מסביר כי הצוות הרפואי במרכז שניידר התקין את המצלמה הנסתרת "כיוון שיש לנו מחוייבות קודם כל לבריאות הילדים. כשהחשד היה מבוסס דיווחנו מיד למשטרה". לדבריו, גם אם יוכח שהחשדות נכונים, המשפחה צריכה טיפול ולא ענישה, במטרה לשמור על שלום הילדה, הנמצאת עדיין באישפוז.

 

ממלא-מקום דוברת משטרת מרחב שרון, פקד עודד שרעבי, אמר היום: "בחקירה הראשונית האם סירבה לשתף פעולה. בהמשך היא הודתה שהזריקה לבתה חומרים אבל טענה כי מדובר בחומרים שנועדו לטיפול וריפוי. לדבריה, היא בחרה לתת לה את הטיפול הזה מכיוון שאינה מאמינה במערכת הרפואית בבתי החולים ובכל הטיפול שניתן עד כה לבתה. החקירה נמשכת ומחר היא תובא לבית משפט ונבקש להאריך את מעצרה".

 

האם - לה ארבעה ילדים בנוסף לפעוטה - סירבה עד כה למסור אילו חומר הזריקה לבתה. במשטרה עושים מאמצים לבדוק את סוג החומרים על מנת לדעת האם נשקפת סכנה לחיי הפעוטה בעקבות ה"טיפול" שקיבלה. עוד הדגישו במשטרה כי לאב המשפחה אין כל קשר למעשים. 

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: סי די בנק
מומלצים