שתף קטע נבחר

גוגל משיקה שירות גיליונות אלקטרוניים

שירות הגיליונות האלקטרוניים של גוגל אינו מורכב כמו Excel וחסר תכונות מתקדמות רבות אך זמין חינם ומיועד למשפחות, חברים ועובדים המעוניינים לגשת לגיליון אלקטרוני משותף

גוגל ממשיכה בתוכניתה להציע חלופות חינם ברשת לחבילת היישומים Office של מיקרוסופט. היום (ג') החברה מציגה שירות חדש בגירסת בטא, שיאפשר למשתמשים לפתוח ולנהל גיליונות אלקטרוניים באינטרנט – כתחליף חינם לתוכנת Excel של מיקרוסופט, המשולבת ב-Office.

 

השירות החדש יוצע בהדרגה, ובשלב ראשון לקהל נסיינים מצומצם. זאת, כדי לאפשר לחברה לגלות תקלות אפשרויות ולהוסיף תכונות חדשות, אמר ג'ונתן רושל, מנהל המוצר בגוגל. ניתן להירשם להתנסות במוצר באתר Google Labs, המיועד לשירותים חדשים וניסיוניים. רושל לא מסר כמה אנשים יורשו להשתמש ביישום בשלב זה.

 

שירות הגיליונות האלקטרוניים של גוגל אינו מורכב כמו Excel וחסר תכונות מתקדמות רבות. גוגל מייעדת את השירות בעיקר למשפחות, חברים ועובדים המבקשים לגשת לגיליון אלקטרוני משותף מכמה מחשבים שונים בזמנים שונים. בדרך זו, קבוצה של משתמשים מורשים יוכלו להוסיף למסמך מידע או לערוך אותו מבלי לשלוח זה לזה את הקובץ בדואר האלקטרוני. "אנחנו מתמקדים בעניין השיתוף", הוא אמר.

 

על אף שתוכנות המופצות כשירותים דרך האינטרנט מספקות למשתמשים גישה נוחה יותר למידע שלהם, הן מאלצות אותם במקביל לסמוך על חברות כמו גוגל הנהנות מגישה למידע. לכן, השירות המקוון הזה, בדומה לאחרים, עשוי להיות אטרקטיבי בעיקר למשתמשים ביתיים שחשים כי אין להם מה להסתיר. החשש בנוגע לפרטיות גבר לאחרונה, בעקבות ניסיונות הממשל האמריקני לשים ידו על מידע שצברה גוגל אודות הרגלי החיפוש של משתמשיה.

 

גוגל רכשה בחודש מרץ מעבד תמלילים מקוון בשם Writely בחודש מרץ, אך עדיין לא יודע מתי תשיק את השירות. לפני מספר שבועות השיקה החברה יומן מקוון, המאפשר למשתמשים לנהל את סדר היום שלהם ולשתף עם אחרים.

 

אלטרנטיבה לאופיס

 

כל השירותים האלה מוצעים חינם ומציבים איום על מיקרוסופט, יצרנית התוכנה המובילה. שני המוצרים המכניסים של ענקית התוכנה הם מערכת ההפעלה Windows ו-Office.

 

בשלב זה, גוגל לא מציעה חלופה ל-Windows, אך אוסף השירותים שהשיקה ותציע בחודשים הקרובים עשוי להוות אלטרנטיבה לחבילת היישומים של מיקרוסופט, בייחוד עבור משתמשים ביתיים אשר נדרשים ליכולות בסיסיות של עיבוד תמלילים, גיליונות אלקטרוניים, יומן ודואר אלקטרוני.

 

מיקרוסופט הגיבה על האיום מצד גוגל באמצעות השקת סדרה של שירותים מקוונים תחת המותגים Windows Live ו-Office Live, המשלימים את Windows ו-Office. החברה השקיעה מאות מיליוני דולרים בפיתוח מנוע חיפוש חדש שאמור לספק תשובה הולמת לגוגל, ולאחרונה הודיעה כי תשקיע סכום כסף גדול בפיתוח טכנולוגיות אינטרנט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
גוגל. ממשיכה בתוכנית
צילום: רויטרס
מומלצים