שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  פרס ביאליק לאורי אורלב ורות אלמוג

  אורי אורלב, רות אלמוג ורחל חלפי הם הזוכים בפרסי ביאליק לשנת תשס"ו שיוענקו ביום שלישי הבא מטעם עיריית תל אביב

  פרסי ביאליק לספרות יפה יוענקו ביום שלישי הבא, 13 ביוני, בטקס חגיגי שייערך במרכז ענב שבתל אביב. הזוכים בפרסים לשנת תשס"ו הם אורי אורלב, רות אלמוג ורחל חלפי. על וועדת השיפוט של הפרס נמנו השנה פרופסור אבנר הולצמן, ד"ר יעל דר, פרופסור זהר שביט, פרופסור יגאל שוורץ ופרופסור חיה שחם. גובה הפרס הכספי עומד על 18 אלף שקל לכל זוכה.

   

  פרס ביאליק הוענק לסופר הילדים אורי אורלב על מכלול יצירתו. בנימוקיהם כתבו השופטים: "קהל הקוראים של סופר הילדים אורי אורלב נבדל מאד זה מזה – נוער, ילדים גדולים וילדים קטנים ממש. שלוש קבוצות גיל שכל אחת מהם נדרשת לשפה ספרותית שונה מן הקצה אל הקצה ואורלב ב-25 שנות יצירה פורות ידע לכוון לכל אחת מהן סיפור ייחודי ופורץ דרך, סיפור זהיר וקשוב, כן ואמפטי ששררה פטרונית היא ממנו והלאה".

   

  פרס ביאליק הוענק לסופרת רות אלמוג על מכלול יצירתה בסיפורת. בנימוקיהם כתבו השופטים: "מפעלה הספרותי כולל עשרות סיפורים קצרים, נובלות,

  רומנים, ספרי ילדים ונוער, רומנים בלשיים, מסות פיוטיות, רשימות ביקורת וסקירות ספרים. בכתיבתה העניפה ועזת המבע סללה אלמוג דרכים חדשות שהפכו לדרכים ראשיות בספרות העברית של העשורים האחרונים. מתחילת דרכה הספרותית בשנות הששים היא פיצחה את מודוס הכתיבה האוטוביוגרפית ובתוך כך ביססה את תקופת הילדות בתור פרק חיים מכונן. אלמוג היא לדעתנו הסופרת החשובה ביותר בדור המדינה. סיפורת הנשים המגוונת שכתבה ומסותיה הפיוטיות העמוקות ובראשן המסה 'האגם הפנימי' משמשות נדבך מפואר בספרות הנשים העברית לדורותיה ועמוד התווך בסיפורת הנשים הישראלית". אלמוג מועמדת גם לפרס ספיר, שהזוכה בו יוכרז היום (ד') אחה"צ.

   

  למשוררת רחל חלפי יוענק פרס ביאליק על ספרה "מקלעת השמש" ועל מכלול יצירתה בשירה. בנימוקיהם כתבו השופטים: "זה שלושה עשורים ויותר נשמע בחללה של השירה העברית קולה של המשוררת רחל חלפי. קול חדשני, שפילס לעצמו בתמדה ועקביות, דרך של שירה ייחודית בתוך קהל הקולות האחרים. במובנים רבים שירתה הקדימה את זמנה והדבר ניכר בריבוי סיגנונותיה, בבדיקת הגבולות של שפת השירה וטשטוש קווי התיחום הנוקשים הן של תוכן, הן של צורה ובפתיחת השיר לזרימה בלתי מופרעת של התודעה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אביגיל עוזי
  אלמוג. פרס ביאליק על מכלול יצירתה
  אביגיל עוזי
  לאתר ההטבות
  מומלצים