שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בדקנו: תוכנות לניגון מוזיקה ווידאו
  המחשב הפך בשנים האחרונות למכשיר בידורי רב תכליתי ובמקביל גברה החשיבות של תוכנות לניגון שירים וסרטים. בדקנו ארבע תוכנות מובילות המשמשות לניהול אוסף המדיה במחשב והנה התוצאות

  בשנים האחרונות הפך המחשב למכונה בידורית רב תכליתית, שמשמשת לעתים תחליף לטלוויזיה, למכשיר ה-DVD או למערכת הסטריאו. במקביל, גוברת חשיבותן של התוכנות המשמשות לניגון קובצי אודיו ווידאו במחשב. מיקרוסופט שולטת ללא עוררין בשוק תוכנות המדיה, בעיקר בגלל העובדה כי נגן המדיה שלה משולב במערכת ההפעלה Windows XP.

   

  אם הצטבר לכם במחשב אוסף של סרטונים, אם הורדתם או צרבתם סרטים ושירים, לא מומלץ להסתפק בנגן המשולב במחשב כברירת מחדל (לרוב מדובר בגירסה מוקדמת של נגן המדיה). כדאי להוריד תוכנה טובה יותר, שתנהל עבורכם את כל קובצי המדיה (שירים וסרטונים) שצברתם במחשב. בדקנו ארבעה נגני מדיה מובילים והנה התוצאות.

   

  VLC - מגנן הכל, בממשק פשוט

   

  VLC, המבוסס על קוד פתוח, הוא אחד הנגנים המוצלחים ביותר שבדקנו. למרות שהעיצוב מינימליסטי למדי, ויש באגים

  קלים בממשק, לנגן זה יתרון בולט על פני האחרים - הוא מסוגל לנגן כמעט כל קובץ. הנגן תומך בפורמטים רבים של קול ווידאו, ומצליח להתומודד גם עם קבצים שהנגנים האחרים מסרבים להפעיל, או מנגנים קול בלבד ללא תמונה.

   

  נוסף על כך, הנגן תומך ללא כל בעיה בכתוביות בפורמטים שונים, בשפות רבות, כולל עברית.

   

  יתרון נוסף שלו נוגע לתמיכה במספר פלטפורמות. הנגן זמין בגירסאות ל-Windows, אפל OS X, מחשבי כף יד ומספר הפצות של לינוקס.

   

  ממשק ההתקנה זמין בכמה שפות אך לא בעברית (חלק מהתפריטים עשויים להופיע בעברית – תלוי במערכת ההפעלה שלכם – וזה הזמן לקרוא למתדנבים בקהילת הקוד הפתוח לתרגם את הנגן באופן מלא). אחר כך תתבקשו לקבוע את סוג ההתקנה. מומלץ כי תגדירו בעצמכם אילו סוגי קבצים תרצו לשייך לנגן זה. כלומר, אילו פורמטים יפעילו את הנגן באופן אוטומטי (רמז: רצוי כמה שיותר).

   

  אפשר לפתוח קובץ או רשימת השמעה דרך קובץ - > Quick open ולהתחיל לנגן, או לפתוח דיסק מוזיקה או DVD באמצעות קובץ -> Open File. בשלב זה תוכלו גם לפתוח קבצי תרגום מסוגים שונים (לעברית צריך לבחור באפשרויות המתקדמות וב-8859-8-ISO).

   

  למרות שהתוכנה מנגנת DVD בצורה חלקה, היא לא מיועדת לכך, וכדאי להשתמש בנגנים ייעודיים. הגישה לתפריטים ולאפשרויות שקיימות בדיסק (החלפת שפת התרגום, למשל) נמצאות על מסך הנגינה בלבד, או באמצעות התפריטים.

   

  תכונות רשימת ההשמעה מוגבלות מאוד. ניתן להוסיף תיקיות או קבצים, ולהמיר רשימות השמעה של נגנים אחרים (m3u), ולנגן קובץ אקראי (shuffle) או לחזור על הקובץ המנוגן (repaet). מה שעדיין מאוד חסר הוא סידור רשימת ההשמעה. אפשר לסדר ולגנן רק לפי סדר עולה או יורד של שם הקובץ או פשוט לנגן לפי סדר הוספת הקבצים לרשימה.

   

  בעיה קטנה נוספת שקיימת היא השליטה בעצמת הקול. גם אם תגררו את בקר הקול בתוכנה עד הסוף, עדיין לא תגיעו לעצמה המלאה. לשם כך כדאי להשתמש בקיצור הדרך של לחיצה Ctrl יחד עם החץ למעלה.

   

  גירסה: 0.8.5

   

  יתרונות: מנגן הרבה סוגי קבצים בצורה חלקה וללא בעיות. קובץ התקנה קטן, אינו צורך הרבה משאבים. תומך בהרבה פלטפורמות.

   

  חסרונות: ממשק לא מותאם לנגינת DVD, רשימת השמעה מוגבלת, לא מסדר את המדיה במחשב ולא מסתנכרן עם הנגנים הניידים.

   

  השורה התחתונה: טוב במיוחד לצפיה בסרטים (בגלל התמיכה בריובי פורמטים והתרגום), פחות טוב כשרוצים לנגן מספר קבצים.

   

  ציון:

   

  קישור להורדה

   

  מדיה פלייר 11 - עושה סדר בקבצים

   

  הנגן של Windows יצא לפני כשבועיים בגירסה חדשה, עם שיפורים גדולים בממשק. הנגן מיועד למשתמשי חלונות ולצרכני מדיה כבדים שיש להם יותר מעשרות בודדות של שירים. הוא יודע לסרוק את המחשב ואת הנגנים הניידים המחוברים אליו, וליצור ספרית מדיה ממויינת.

   

  מי שירצה לנגן מיד את השיר או הסרט שהוריד הרגע באופן חוקי, יתבלל מעט, אבל בסוף ימצא את דרכו. אפשר לנגן קבצים באופן המסורתי של גרירה וזריקה של הקובץ מהחשב לנגן, או לאתר את הקובץ דרך התפריט השמאלי של ספריית המדיה. ניתן לדפדף בין כל הקבצים לפי מאפיינים כמו שם, שנת יציאה, אבלום וכו', או פשוט להשתמש בחיפוש המהיר למעלה ולהקליד את האותיות הראשונות משם הקובץ, או שם השיר, או הסרט שאתם מחפשים.

   

  הנגן החדש של מיקרוסופט מסתנכרן בקלות עם הנגנים הניידים שלכם, ויודע למשוך שירים מדיסקים (Rip), או לצרוב שירים וסרטים לדיסק פשוט על ידי גרירה וזריקה של השירים הרלוונטיים. הנגן יודע גם ליצור רשימות השמעה אקראיות בגודל מסויים, אם יש לכם נגנים קטנים כמו ה-iPod Shuffle.

   

  אם אתם רוצים לנגן שירים ברקע, אפשר לצמצם את את כפתורי הנגן לשורת המשימות. יש להקליק בשורת המשימות על הכפתור הימני, לבחור ב-Toolbars, וב-Windows media player, אך אם יש לכם מקלדת מולטימדיה מהשנים האחרונות, סביר להניח שהכפתורים שם כבר מותאמים לשליטה על הנגן של Windows. (לסקירה המלאה)

   

  גירסה: 11 

   

  יתרונות: עשיר בתכונות, מרכז את כל המדיה במחשב, מסתנכרן עם כל הנגנים.

   

  חסרונות: עדיין נתקל בבעיות קידוד ולא מנגן את כל הסרטים, ממשק גדול מדי למי שרוצה רק לנגן קבצים בודדים.

   

  השורה התחתונה: מתאים לצרכני המדיה הכבדים מאוד.

   

  ציון:

   

  קישור להורדה

   

  Winamp – לנגן שירים ברקע 

   

  Winamp הוא אחד הנגנים הוותיקים והפופולריים בשוק. נגן זה פותח על ידי סטודנט אמריקני ב-97, שמכר אותו אחרי שנתיים ל-AOL, והמשיך לעבוד בחברה כמפתח המוצר.

   

  התכונה החזקה של הנגן היא רשימת ההשמעה הנוחה שלו, המופיעה בחלון הצדדי. ניתן לערוך ולמיין רשימות נגינה בקלות על ידי גרירה של קבצים מהמחשב, או על ידי סריקה אוטומטית של כל המדיה במחשב, מחלון ה-Library.

   

  הממשק של Winamp מופרד למספר חלונות (בקרה, רשימת השמעה, אפשרויות, וחלון וידאו), שאם מצמידים הם נדבקים. משתמשים פחות ותיקים עלולים להתבלבל ולא לאהוב את זה.

   

  הממשק תומך בסקינים (מעטפות), וניתן להוריד אותם מאתרים או ליצור לבד, ולשנות אל המראה של התוכנה, אם אתם משתעממים מהמראה המלבני הרגיל. מי שרוצה רק לנגן שירים יוכל בהקלקה כפולה על חלון הנגן, לצמצמו לפס דקיק עם הכפתורים הרלוונטיים. לחיצה על Ctrl+A במקלדת ישים תמיד את חלון ה-Winamp בקדמת החלונות האחרים. ניתן גם לבחור רמת שקיפות לחלונות, כדי שלא יפריעו לעבודה.

   

  חובבי מוזיקה כבדים ייהנו מרכיב ה-AVS, אשר בעבר סיפק תצוגה גרפית מוגבלת על המסך בזמן השמעת שירים (בדומה לזו המוצגת בנגן המדיה של מיקרוסופט), והתרחב לתוספים רבים, עם תצוגות שונות ומשונות, המתאימות עצמן לקצב המוזיקה.

   

  התוכנה מאפשרת גם צריבה פשוטה או המרה של דיסק ל-MP3, אך אלה מוגבלים בגירסה החינמית, ומהירויות גבוהות יותר נתמכות רק בגירסה בתשלום של 19.95 דולר.

   

  תכונה מרשימה נוספת: כמות התוספים האינסופית, שקשה למצוא להם תחליפים בתוכנות אחרות. החל מתוספים המציעים שיפורי סאונד ושליטה טובה יותר, דרך תוספים המציגים את מילות השירים על המסך, ועד תוספים כמו משחקים או תמיכה ב-iPod. את כולם תוכלו למצוא באתר התוכנה.

   

  עוד בתוכנה: מרכז של תחנות רדיו וטלוויזיה אינטרנטיות שמשודרות באופן רציף (Streaming), וחלקן אף משדר תכנים המוגנים בזכויות יוצרים. נוסף על כך, ה-Shoutcast wire הוא אינדקס פודקאסטים (תוכניות אודיו הניתנות להורדה), בו ניתן להאזין לתוכניות, בעיקר מחו"ל, ולהוסיף פודקאסטים משלכם.

   

  גירסה: 5.23

   

  יתרונות: גישה מהירה לכל האפשרויות, עשיר בתכונות, עריכת רשימת השמעה בקלות.

   

  חסרונות: החלונות הנפרדים עלולים לבלבל, תכונות רבות מגיעות רק כתוספים ולא כברירת מחדל.

   

  השורה התחתונה: מתאים בעיקר כנגן לעבודה ברקע, אך לא לעבודה שוטפת לארגון המדיה במחשב.

   

  ציון: 

   

  קישור להורדה

   

  iTunes – לבעלי אייפוד

   

  התוכנה המופצת במקביל לנגן ה-iPod של אפל יודעת להסתנכרן עם המכשיר (אך רק איתו ולא עם נגנים של חברות אחרות) ולהעביר אליו שירים בקליק, וכן לייבא שירים מ-CD בקליק אחד (פשוט הכניסו דיסק, ולחצו על הכפתור Import, בצד הימני העליון). ניתן גם לצרוב דיסקים באמצעות הנגן.

   

  בניגוד לתוכנות אחרות, ה-iTunes לא סרקה באופן אוטומטי את המחשב עבור מדיה ויש צורך לחפש ולהוסיף תיקיות וקבצים באופן ידני לספריית המדיה בתוכנה, ה-Library. כל השירים מופיעים ברשימה ארוכה, וישנו חיפוש מהיר שמאפשר למצוא בקלות את השירים שהוספנו כבר בהקלדת האותיות הראשונות משם השיר או האלבום. כשיש אלפי שירים במחשב זה פחות נוח, וחסרה אפשרות ויזואלית לדפדף לפי מאפיינים כמו אלבום, שנה, ז'אנר וכד'.

   

  ניתן לערוך ב-iTunes רשימות השמעה רגילות ורשימות השמעה "חכמות" פשוט על ידי גרירה של שיר מהמחשב או מה-Library.

   

  בסוג השני ניתן לבחור שירים באורך מינימלי או מקסימלי, דירוג מסויים, שנה מסוימת או לפי כל מאפיין אחר של השיר, וניתן גם להגביל את הרשימה לפי האורך המרבי של השירים, או גודל הקבצים. אפשרות זו מתאימה במיוחד ליצירת רשימות לנגני האייפוד הקטנים כמו ה-shuffle או ה-nano יותר שלא יכולים לשאת את כל השירים במחשב.

   

  כשמנגנים שירים באמצעות ה-Party Shuffle, הם מנוגנים באופן אקראי, אך ניתן לתעדף שירים בעלי דירוג גבוה יותר. אפשר לנגן את כל השירים מתוך ה-Library או לבחור אחת מרשימות ההשמעה.

   

  ניתן להירשם להורדת פודקאסטים דרך הנגן, וישנו קישור לחנות המדיה המקוונת של iTunes, אך זו עדיין סגורה בפני ישראלים.

   

  גירסה: 6

   

  יתרונות: רשימות המשעה חכמות, התממשקות נוחה עם ה-iPod ועם דיסקים.

   

  חסרונות: דפדוף לא נוח כשיש הרבה שירים, לא מתאים לנגנים נידיים אחרים, נגן ווידאו לא נוח.

   

  השורה התחתונה: רק אם יש לכם iPod.

   

  ציון:

   

  קישור להורדה

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בדקנו: תוכנות לניגון מוזיקה ווידאו "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים