שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "אם יש גן עדן" זכה גם בפרס שדה

  ספרו של רון לשם, שזכה בשבוע שעבר בפרס ספיר, מזכה את כותבו גם בפרס ע"ש יצחק שדה לספרות צבאית

  ספרו של רון לשם, "אם יש גן עדן", שזכה בשבוע שעבר  בפרס ספיר, הוא גם זוכה הפרס ע"ש יצחק שדה לספרות צבאית לשנת 2006. את הפרס יעניקו ללשם בטקס חגיגי שייערך ב-12 בספטמבר חברי ועדת השיפוט, שכללה השנה את פרופסור יהודית באומל, ד"ר פנחס עופר והאלוף אביעזר יערי. זו הפעם הראשונה בה מוענק הפרס לספר ביכורים וברשימת הזוכים בו בעבר נמצאים רות בונדי, מאיר פעיל וחנוך ברטוב.

   

  זכייתו של לשם בפרס ספיר בשבוע שעבר הרעישה את הביצה הספרותית בישראל, והיו שקשרו בין הזכייה לתפקידו של הכותב כסמנכ"ל לוח השידורים והפרויקטים

  של "שידורי קשת", אשר שידרה את האירוע. אחרים דיברו על הקשר העקיף בינו לבין יו"ר חבר השופטים, יצחק לבני, העומד גם בראש הדירקטוריון של חברת החדשות של ערוץ 2 שבבעלות קשת. בראיון ל"הארץ" דחה לבני את הרמיזות ואמר: "מי שרוצה להמציא דברים או להיות חשדן – יכול. לשם עובד ב'קשת' רק בתקופה האחרונה, אני הודעתי לשופטים בכתב שאני יו"ר הדירקטוריון של חברת החדשות ושהוא חבר בדירקטוריון. זה היה גלוי. בסך הכל ההיכרות שלי אתו די קטנה".

   

  גם מבחינת התוכן הספרותי והסגנוני של הספר עוררה הבחירה ב"אם יש גן עדן", תהיות. לשם עצמו אמר במעמד קבלת הפרס: "אין לי ספק שהבחירה בספר שלי דרשה מהשופטים המון אומץ כי יש נטייה לזהות אותו עם ג'ורנליזם ולא עם ספרות, להירתע בגלל הבוטות והשפה וגם בגלל שהוא מדיף ריח של אקטואליה לכאורה".

   

  בנימוקי חבר השופטים נכתב: "לפנינו עיצוב ספרותי חי ומרתק, עקוב מדם ואש ותמרות עשן, אך גם רוויי אהבה וחמלה של הזוועה ובאורח פרדוקסלי של היופי שובר הלב שבחוויה המעצבת של דור שלם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים