שתף קטע נבחר

נהג המכונית: "מישהו פגע בי - ועליתי על הפסים"

נהג הרכב הפרטי שבו פגעה הרכבת הסתובב המום בזירת התאונה, עדיין לא מצליח להבין כיצד ניצל. לטענתו, רכב אחר פגע בו מאחור והעלה אותו לפסים. נהג הקטר, חנן דהאן, העיד מנגד: הבחנתי בטנדר נטוש על הפסים, הפעלתי את הבלם - אבל המרחק היה קצר מדי. עד ראייה: "ליד נתניה שמענו בום אדיר, והקרון התחיל להתנדנד לצדדים"

כיצד התרחשה התאונה הקשה בבית יהושע? בעדות ראשונה, סיפר ל-ynet נהג הרכב הפרטי שבו פגעה הרכבת וירדה מהפסים כי רכב אחר, ככל הנראה משאית, פגע בו מאחור - והעלה אותו למסילה.

 

האיש, בשנות ה-30 לחייו, אמר ל-ynet בהתרגשות כי לאחר שעלה לפסים, הבחין בהלם ברכבת המתקרבת אליו במהירות: "פתאום באה הרכבת, לא יודע איך הצלחתי לפתוח את הדלת ולברוח מהרכב". הוא עמד המום, מסתכל בממדי ההרס שנוצרו סביב למכוניתו - שאותה לא ניתן היה כבר לזהות. לאחר מכן נלקח לחקירת המשטרה.

  

ומה ראו מנגד? נהג הקטר, חנן דהאן, שהגיע לבית החולים לניאדו בנתניה, סיפר הבחין בטנדר איסוזו ארבע-על-ארבע, שננטש על המסילה. כאשר הבין דהאן כי הרכב איננו נע מהפסים, בלם את הרכבת והפעיל את הצופר - אולם המרחק היה קצר מדי. לאחר ההתנגשות התהפכה הרכבת וחלק מהקרונות ירדו מהפסים.

 

את האירועים שאירעו בתוך הקרונות סיפרו הנוסעים. דניאל, בן 19, אחד נוסעי הרכבת, סיפר ל-ynet: "היינו בדרך מת"א לעכו. התלבטתי אם לשבת בקרון הקדמי או מאחור. פניתי לבסוף שמאלה וישבתי. כנראה שזה מה שהציל את החיים שלי. ליד נתניה שמענו בום אדיר, והקרון התחיל להתנדנד לצדדים, כמו מטוס באוויר. לא הבנו מה קורה. ואז הקרון החל להתהפך. עפו עלינו פיסות זכוכית, אבנים וחול. הכל התמלא באבק. אחזתי במושב חזק, עד שהקרון נגרר ונעצר".


זירת התאונה. צילום: עופר עמרם

 

"כשהקרון התהפך, החלו צרחות אימים. חצי מהאנשים היו לחוצים ובפאניקה, והחצי השנה ניסו להרגיע. אמרתי להם: הנה, נשארנו בחיים, אנחנו נצא מזה. ואז התחלנו לצאת מהקרון מהחלונות, כשאנחנו עוזרים אחד לשני. כשיצאתי וראיתי איך הקרון תלוי בחציו על הקטר וחציו השני בין העצים - זה היה מחזה מזעזע ומחריד. לא נתפס לי בראש איך רכבת ככה מתהפכת. עכשיו, כשאסע ברכבת - אשב רק בקרון האחרון", אומר דניאל - ורץ להתקשר לחברתו כדי לדווח שהוא בסדר.  

 

הרכבת לא היתה עמוסה, למרבה המזל

 

"ישבתי בקרון והרגשתי זעזועים ואז הרכבת ירדה מהפסים" - כך סיפרה ל-ynet סימונה, אחת מהם. "נשבר חלון ופרצנו החוצה. ברקע שמענו

 אמבולנסים מתקרבים וגם צעקות ובכי. כשהיינו בחוץ ראינו שהתהפכנו". סימונה סיפרה שהרכבת לא היתה עמוסה בנוסעים באותה שעה. "הקטר ירד מהפסים ונעצר לרוחבם שכוב על צידו. גם הקרון השני היה שכוב על הצד ליד הפסים".

 

נוסע נוסף, דוד, סיפר ל-ynet: "ראיתי את הקרונות הראשונים הפוכים. יש אנשים לכודים ונוטף דלק מהרכבת. קיבלנו הוראה להתרחק מהרכבת. כוחות ההצלה מוציאים את הפצועים אחד אחד".

 

רק לפני כשבוע פירסם ynet תחקיר ובו שורת דו"חות פנימיים של הרכבת, שהצביעו על ליקויים ו"כמעט תאונות" שמספרם הולך ועולה.

 

בהכנת הידיעה השתתפה ורד לוביץ'
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת התאונה
צילום: עופר עמרם
ההלם של הניצולים
צילום: רונן בוידק
ירדה מהפסים
צילום: רונן בוידק
מומלצים