שתף קטע נבחר

תחרות ל-Flickr: גוגל השיקה שירות אלבומי תמונות

השירות, אשר בשלב זה מיועד למשתמשים מוזמנים בלבד, משתלב עם תוכנת התמונות Picasa, ואמור להתחרות ב-Flickr מבית יאהו

ענקית החיפוש גוגל פולשת לתחום חדש: אלבומי תמונות ברשת. שירות PicasaWeb  שנחשף בשבוע שעבר, עלה היום לרשת בגירסת ניסוי.

 

השירות יאפשר לגולשים להעלות את התמונות שלהם לרשת כדי לאחסן ולשתף עם חברים ובני משפחה. בשלב זה, השירות מיועד למשתמשים שקיבלו הזמנה להצטרף אליו. הסיבה: גוגל מעוניינת להרחיב את השירות בהדרגה, ולאתר באגים בעזרת הנסיינים. אפשר להירשם לקבלת הזמנה רק עם כתובת דוא"ל ב-Gmail, על בסיס, "כל הקודם זוכה".

 

בשנת 2004 רכשה גוגל את תוכנת Picasa, המיועדת לסייע למשתמשים לסדר ולמיין את התמונות שלהם. לגירסה החדשה של התוכנה נוסף כפתור, המאפשר למשתמשים להעלות את התמונות לרשת בקליק אחד. השירות החדש יהווה תחרות ישירה לשירות התמונות Flickr שרכשה יאהו.

 

עדיין מוגבלת באפשרויות

 

נכון לעכשיו, אין באלבומים של Picasa את כל התכונות שיש ב-Flickr. בגלריה לדוגמה שמציגה גוגל, התמונות ממויינות לפי אלבומים, וניתן לדפדף בהן עם המקלדת, בדומה לדפדוף בתמונות על המחשב (נראה כי הממשק מתקדם פחות מזה של Flickr).

 

בתוכנת Picasa ניתן לקבוע תגיות לכל תמונות, לצורך איתור תמונות בקלות ולשם סידורן. עם אלה, תגיות אלה לא מוצגות בגלריה לדוגמה.

 

כמו כן, באיזור העזרה מצויין שניתן להוסיף הערות מתחת לתמונות, אך אפשרות זו לא פעילה בגלריה לדוגמה, ולא ניתן להוסיף הערות על גבי התמונות עצמן (כמו ב-Flickr).

 

תכונות משותפות לשני השירותים הם האפשרות לגולש לשמור את התמונות המועדפות עליו, צפיה באלבומים וגלריות דרך RSS, וסימון תמונה כפוגעת.

 

יקרה יותר מ-Flickr

 

האלבומים של Picasa לא מכילים פרסומות, וכל גולש מוגבל ל-250 מגהבייט של אחסון בחינם. ניתן לרכוש נפח אחסון של שישה גיגהבייט נוספים, בעלות של 25 דולר לשנה.

 

לצורך השוואה, ב-Flickr מגבילים את מנויי החינם ל-20 מגה לחודש (240 מגהבייט לשנה), ומנויי הפרו של Flickr שמשלמים סכום דומה לשנה זכאים לנפח אחסון גדול יותר של 24 גיגהבייט בשנה (שמחולק לשני גיגהבייט בכל חודש). 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים