שתף קטע נבחר

קצין משטרה שביצע מעשה מגונה נשלח לכלא

הקצין לקח נערת ליווי לניידת והסיע אותה למקום מבודד, שם ביצעה בו מין אוראלי. השופטת לא קיבלה את בקשת שירות המבחן להטיל עליו עונש של עבודות שירות

עורך הדין גל שרטוב, קצין משטרה בדרגת פקד וסגן ראש משרד החקירות של משטרת אילת לשעבר, נידון היום (ה') לשבעה חודשי מאסר בפועל, לאחר שהודה והורשע בביצוע מעשה מגונה תוך הפעלת אמצעי לחץ בנערת ליווי בפברואר 2004 באילת.

 

שרטוב, שהיה קצין חקירות במשמרת ולבוש במדים, לקח את נערת הליווי, תושבת זרה, לתוך הניידת והסיעה אותה למקום מבודד. שם ביקש ממנה לקיים עימו מגע מיני, והאישה שפחדה שתגורש מישראל, הסכימה וביצעה בו מין אוראלי. קצין המשטרה, ללא עבר פלילי, הביע חרטה על מעשיו. הוא פוטר מעבודתו במשטרה, עזב את אילת עם משפחתו וכיום הוא מתפרנס כעורך דין.

 

שירות המבחן המליץ שלא להרשיע את שרטוב, על אף הודאתו והמליץ להטיל עליו עונש של 600 שעות עבודות שירות. קצין המשטרה לשעבר הביע בושה, צער וחרטה וביקש את רחמי בית המשפט.

 

שופטת בית משפט השלום באילת, דפנה בלטמן-קדראי, לא קיבלה את שתי המלצות שירות המבחן והרשיעה את שרטוב. השופטת הסבירה שאין לחרוג בעניינו מן הכלל המחייב הרשעה.

 

למרות שהתרשמה שמדובר בטעות וב"מעידה חד פעמית" ציינה השופטת שכאשר מדובר בקצין משטרה בכיר, עורך דין המנצל ניצול מיני ומשפיל תושבת זרה, הנמצאת במעמד הנמוך ביותר והתלויה בחסדיו, יש להוקיע ולגנות למען יראו ויראו "ולמען ישקטו אלה הרואים בדאגה את הכשל שבשורות המשטרה".

 

השופטת קבעה שהמעשה מחייב "ענישה משמעותית" וכי בתי המשפט צריכים להוציא מתוכם "קריאה למלחמה בניצול השררה ובכל שחיתות שלטונית". סניגורו, עו"ד ציון אמיר, ביקש לעכב את ביצוע העונש, משום שבכוונת שרטוב להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי. השופטת קיבלה את הבקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים