שתף קטע נבחר

אויב חדש לצבא האוסטרלי: קרפדות ארסיות

השר לאיכות הסביבה באוסטרליה פנה לשר ההגנה בבקשה יוצאת דופן: להשתמש בחיילים להשמדת מיליוני קרפדות ארסיות שמתרבות במהירות ומתקרבות לאיזורים מיושבים

חיילי הצבא האוסטרלי עשויים להיקרא בקרוב לקרב יוצא דופן: השמדת מיליוני קרפדות ארסיות שהתפשטו בצפון אוסטרליה ועושות את דרכן מערבה. השר לאיכות הסביבה פנה וביקש את אישורו של שר ההגנה, להפעיל כוחות צבא לקראת הפלישה הצפויה של הקרפדות הארסיות.

 


רעילה אך חביבה (צילום: אי.אף.פי) 

 

בבלוטה הנמצאת באחורי ראשה של הקרפדה נמצא נוזל ארסי, המסוגל להרוג תנינים, נחשים וטורפים אחרים המנסים לתקוף ולאכול אותה. הגורמים התפוצצות האוכלוסין בקרב הקרפדות עדיין אינם ברורים במלאם, וביולוגים מעריכים כי מדובר בשילוב של מספר סיבות: הירידה במספר הטורפים הטבעיים של הקרפדות, שינויים בתנאי הסביבה בה הן חיות לרבות כמות המים, המזון הזמין, השטחים המתאימים לרבייה וכן השינויים במזג האוויר.

 

המשרד לאיכות הסביבה ביקש אישור לפעול באיזורים הנגועים שנמצאים בסמוך לשטחי אימונים של הצבא, לתקוף ולהרוג את מיליוני הקרפדות. הכוונה היא למנוע את הגעתן של הקרפדות לאזורים מאוכלסים או חקלאיים, שם הן עלולות להסב נזקים, למשקים וגידולים חקלאיים, לחיות החווה וגם לבני האדם ובעיקר לילדים העשויים להסתקרן ולגעת בקרפדות הארסיות. חשש נוסף של אנשי המשרד הוא מפני רבייה המונית עוד יותר של הקרפדות השלוות במימי נהר ויקטוריה.

 

כרגע נמצאות הצפרדעים בשטחים השייכים לאבוריג'ינים, ובמידה ושר הביטחון יאשר את הבקשה, הוא יצטרך להשיג את האישורים הדרושים כדי לפלוש לשטח זה הנמצא מעבר לגדות נהר ויקטוריה.

 

השר לאיכות הסביבה הסביר כי "זה לא יוצא דופן שכוחות הצבא מסייעים לפעולות אזרחיות שונות". מאחר וחיילים אוסטרליים משמשים בימי שלום להשלטת הסדר הציבורי, כגיבוי לאבטחת אירועים גדולים ועוד, במשרד לאיכות הסביבה מאמינים כי לא תהיה בעיה להשתמש בחיילים למשימה הבלתי-שגרתית של השמדת מיליוני קרפדות.

 

עד כה הקצו הרשויות באוסטרליה סכום יותר משישה מיליון דולר למאבק בקרפדות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
האוייב החדש של הצבא האוסטרלי?
צילום: סי די בנק
מומלצים