שתף קטע נבחר

חיל האוויר מסביר: לא הבחנו באזרחים

בתחקיר ראשוני שערך חיל האוויר מתברר כי לא זוהו אזרחים מסביב למכונית שנפגעה בעזה. "אנחנו עדיין לא יודעים האם האזרחים נפגעו כתוצאה מפיצוץ שאירע ברכב או מסיבות אחרות", הסביר קצין בכיר בחיל האוויר

בחיל האוויר החלו לתחקר את פעולת ההתנקשות הכושלת שבה נהרגו אמש (יום ג') שני ילדים ונער פלסטינים. קצין בכיר הסביר ל-ynet כי "מתחקיר ראשוני שערכנו, בעת ירי הטילים לא זוהו כל אזרחים סביב הרכב או בקרבתו, גם כאשר הטילים היו בדרכם לעבר המטרה לא זוהתה כל התקהלות".

 

הקצין הבכיר הבהיר כי החוליה שהותקפה הייתה בדרכה לבצע פיגוע אך סירב לפרט את מהותו. לדבריו, מדובר בחוליה ששיגרה הבוקר רקטת קסאם לעבר ישראל. "הרי ברור לכולם שאם לא היינו פוגעים בהם הם היו שבים ומשגרים גם הלילה".

 

הוא הסביר שהמקום שנבחר לפגוע ברכב היה אזור שאינו הומה אדם. באותו הזמן לא הייתה תנועה בכביש למעט רכב אחד שחלף במרחק גדול מהמכונית שבה נסעו המחבלים. שני הטילים שנורו במטח אחד פגעו במכונית בצורה מדויקת. "אנחנו עדיין לא יודעים האם האזרחים נפגעו כתוצאה מפיצוץ שאירע ברכב או מסיבות אחרות".

 

לדבריו, ייתכן כי האזרחים ששהו בקרבתו לא זוהו משום שהיו במקום מקורה או במקום שבו קשה לזהות אנשים. הוא ציין כי הרכב היה בנסיעה בעת הפגיעה. "להבדיל מהאירוע בשבוע שעבר שבו נורו שני מטחים ורק חמש שניות לפני שהטילים פגעו בקרבת הרכב זיהינו אזרחים אך לא יכולנו כבר להחזיר את הטיל, במקרה הזה הייתה פגיעה ישירה ברכב ולא זוהו כלל אזרחים. נברר את זה".

 

הקצין הוסיף שמפקד חיל האוויר, האלוף אליעזר שקדי, הורה באחרונה לחדד את המדיניות בחיל בכל הקשור לצמצום הפגיעה באזרחים: "גם לפני שחודדו הנהלים, היה ברור לנו בצורה חד-משמעית כי אנו מבקשים לפגוע אך ורק בפעילי טרור ועושים כל מה שניתן על מנת למזער את הסיכוי שבו ייפגעו אזרחים. ברור שההרגשה אינה נוחה כאשר נפגעים אזרחים, אבל צריך לזכור שאנו מבינים את ערך המשימה. תפקידנו לפגוע במחבלים שפועלים מהאזורים האלה על מנת שהמחבלים לא יפעלו פעם נוספת".

 

למרות התוצאה של האירוע, כמו גם התוצאה הקשה של תקיפת חיל האוויר בשבוע שעבר, שבה נהרגו שמונה אזרחים תמימים, חיל האוויר נחוש להמשיך לפעול. מאז יציאת כוחות צה"ל מרצועת עזה, בוצעו מאות פעולות מעל לשמי הרצועה שתכליתן היתה לפגוע בפעילי טרור.

  

הרשות הפלסטינית גינתה את תקיפת צה"ל בעזה. בהודעת לשכתו של אבו מאזן נאמר כי נשיאות הרשות הפלסטינית מגנה את "הפשע הישראלי החדש נגד בני העם הפלסטיני. פשע זה מגיע בשעה שאנו משקיעים מאמצים גדולים לשמור על הרגיעה ולמנוע הידרדרות נוספת במצב". הרשות דורשת מהקהילה הבינלאומית לשאת באחריותה להפסקת התוקפנות הישראלית הגוברת נגד הפלסטינים.


פורסם לראשונה 20/06/2006 22:28

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מאות התגודדו במקום
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
המכונית ההרוסה
צילום: איי אף פי
צילום: איי אף פי
אבו מאזן מגנה
צילום: איי אף פי
מומלצים