שתף קטע נבחר

הבמאי יואב שמיר ישפוט בפסטיבל סיאול

שמיר ("מחסומים") יקיים במהלך שהותו בקוריאה סדנת אמן פתוחה ליוצרים מקומיים ויהיה נוכח בהקרנת סרטו "5 ימים" שליווה את ההתנתקות

במאי סרטי התעודה הישראלי יואב שמיר יכהן כשופט בתחרות הרשמית של פסטיבל סרטי התעודה הבינלאומי EIDF שייערך בחודש הבא בקוריאה. זו הפעם הראשונה שבמאי ישראלי מוזמן לשמש בפסטיבל זה כשופט.

 

במהלך שהותו בקוריאה יעביר שמיר סדנה ליוצרי קולנוע מקוריאה ויהיה נוכח בהקרנת סרטו התיעודי "5 ימים" שליווה את ההתנתקות. סרטו של שמיר, שישודר במסגרת שידורי קשת במהלך חודש אוגוסט לציון שנה להתנתקות, הופק בשיתוף ערוץ סאנדאנס, ערוץ סרטי התעודה של קנדה, רשת SBS האוסטרלית ורשת VPRO ההולנדית.

 

"5 ימים" חושף רגעים מחדרי החדרים הן של כוחות צה"ל שהיו אחראים על הפינוי והן מחדרי המצב של מנהיגי היישובים המפונים. הפסיפס האנושי שמרכיב את הסרט מספר את סיפור הפינוי מנקודות מבט שונות ודרכן את סיפורה של החברה הישראלית המעמידה את חוסנה הלאומי במבחן.

 

פסטיבל EIDF, המתקיים זו השנה השלישית, נערך בחסות הטלוויזיה הממלכתית של קוריאה. הפסטיבל נוסד במטרה לבחון מחדש את תפקידה של הטלוויזיה הציבורית ולחשוף תכנים מעוררי מחלוקת שעוסקים בנושאים פוליטיים וחברתיים שאינם מוצאים את מקומם בתקשורת המרכזית. נציג ישראלי נוסף בפסטיבל הוא הסרט "חמוצים" של הבמאית דלית קימור שיוקרן במסגרת התחרות הרשמית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים