שתף קטע נבחר

הרב הצבאי לשעבר גד נבון הלך לעולמו

מי שכיהן במשך יותר מ-20 שנה כרב הצבאי הראשי, נפטר והוא בן 84. את דרכו בצה"ל החל כלוחם בפלמ"ח, ובהמשך מונה לקצין דת והתקדם בסולם הדרגות

הרב הצבאי הראשי לשעבר, גד נבון, הלך לעולמו הבוקר (יום א') בביתו שביבנה. בן 84 היה במותו. נבון שירת כרב צבאי ראשי במשך 23 שנה, ופרש מתפקידו בשנת 2000.

 

הוא נולד במרוקו ושם הוסמך לרבנות. בשנת 1948 עלה ארצה, ושירת כלוחם בחטיבת הנגב של הפלמ"ח, בהמשך מונה לקצין הדת בחטיבה. בשנת 1950 מונה לקצין הדת של פיקוד דרום. בשנת 1965 שימש כחבר בית דין צבאי בסמכותו של הרב שלמה גורן. לאחר מלחמת ששת הימים שימש כסגנו של הרב מרדכי פירון וב-1971 קיבל דרגת תת אלוף. ב-1977 מונה לרב צבאי ראשי וקיבל דרגת אלוף. לאחר פרישתו מהתפקיד החליף אותו הרב ישראל וייס בתפקיד.

 


הרב נבון (צילום: לע"מ)

 

כרב הצבאי הראשי היה אמון על הרבנות הצבאית, הגוף הממונה על המוסדות הדתיים בתחום הצבא. מתוקף תפקידה עוסקת הרבנות בטיפול בגופות חללי צה"ל מהבחינה ההלכתית, ובכלל זה בזיהוי ובטיפול בחללים ובעריכת טקסי קבורה צבאיים. כמו כן עוסקית הרבנות במתן כשרות לבסיסי צה"ל, בפסיקת הלכות בנושאים בין צבא לדת ובנישואים או בגירושים במהלך השירות הצבאי.

 

נבון התפרסם כשקבע באופן בלתי אופייני לו, כי שלושת נעדרי הקרב בסולטן יעקב נהרגו בקרב, והכריז עליהם כחללים. זאת למרות שהיה ידוע בכך שאינו נוטה להכריז על חיילים כהרוגים מבלי שנודע מקום קבורתם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סער יעקב, לע"מ
הרב נבון. 23 שנים כרב ראשי
צילום: סער יעקב, לע"מ
מומלצים