שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הופתעתי לטובה מהפקקים"

  נתקעתם בפקק להופעה של רוג'ר ווטרס? לא שמעתם טוב את המופע? המפיק שוקי וייס עונה לכל התלונות ומסכם: "אני לא יכול לומר שלא היו תקלות כלל, אבל הצוות תיפקד בכל הכוח והאמן לא שכח את מילות השירים"

  לאחר ההופעה הגרנדיוזית של רוג'ר ווטרס נשמעו שלל תגובות זועמות על הסדרי החניה בנווה שלום, ההסעות למופע וכמובן הפקקים הרבים. כפי שהזהירה הפקת המופע, הרבה אנשים נקלעו לפקקים בדרך לנווה שלום ובחזרה. למערכת ynet הגיעו שלל תלונות כגון: "מהרגע שנכנסתי לאוטו במגרש החניה ועד שהגעתי לכביש - מרחק קילומטרים בודדים, חלפו חמש שעות. מה, לא ידעו שכך יהיה? לא חשבו על זה כשגבו 375 ש"ח? ווטרס עשה את שלו על הצד הטוב ביותר, אבל הישראליות הצליחה לפגום בחוויה המתוקה".

   

  דפנה טלמון, שכתבה גם היא תגובה זועמת ל-ynet, מספרת כי יחד עם קהל נוסף, היא מתכננת תביעה ייצוגית נגד הפקת המופע, ומוסיפה שכבר פנה אליה עורך דין על מנת לייצגה. "ההגעה למקום הייתה קטסטרופלית" אומרת טלמון ומוסיפה, "משטרת ישראל לא עשתה דבר על-מנת לארגן את הדרכים על ידי חסימת צירים נגדיים לפרקי זמן שישחררו

  מעט את הפקקים, ולא היה שום שילוט. מי שהגיע אחרי ארבע שעות, נאלץ לעמוד מאחור, שם כבר לא ראה ובטח לא שמע דבר - מערכת ההגברה התאימה ל-20 אלף איש ולא ל-54 אלף שהגיעו. השיפוע של המתחם היה בעייתי ומי שלא מגיע לגובה של 1.97 ס"מ לפחות, וודאי לא ראה דבר, ונאלץ לעמוד על קצות האצבעות כל ההופעה. מה שלא עזר לו".

   

  היום (א'), 48 שעות אחרי המופע, המפיק שוקי וייס מסכם את ההיסטריה סביב המופע: "אני חושב שזו קצת ישראליות, כי בכל זאת אנשים חיכו ונסעו למופע הזה. יוצא לי לא מעט פעמים לנסוע מתל אביב לירושלים בימי חמישי אחר הצהריים. הכביש תמיד פקוק. הרי רוג'ר ווטרס מגיע אלינו כל כמה חודשים", הוא צוחק, "וזו הופעה שגם ישראלים נוסעים עד לונדון, פריז ואמסטרדם בשביל לראות אותה. במהלך כל השבוע אמרנו וחזרו, שהולך להיות פקוק וצפוף, וביקשנו מהקהל לצאת מוקדם. והרבה מהם אכן יצאו מוקדם - בשעה 15:00 כבר היו יותר מעשרת אלפים אנשים. על זה אני באמת רוצה להגיד תודה.

   

  "בעשרות פסטיבלים ברחבי העולם לוקח יום שלם להיכנס ולילה שלם לצאת. ובכל הנוגע לנושא הזה, הופעתי לטובה - חשבתי שהפיזור ייקח חמש שעות. אך מבחינת התנועה, בשעה 2:50 כבר אפשר היה לנוע בחופשיות רבה על הכבישים, וזה בזכות משטרת התנועה. צריך לציין שהיו יותר מעשרת אלפים איש מחוץ למופע. הם לא קנו כרטיס ונהנו מחוויות המופע, הם עמדו בחניות ועל הגבעות, אבל גם הם הגיעו במכוניות, ותרמו לפקקים. אני לא יכול לומר שלא היו תקלות כלל, אבל הצוות תיפקד בכל הכוח, כך גם הסיוע הרפואי במקום, והאמן לא שכח את מילות השירים".

   

  הצלחנו לגייר את ווטרס

   

  "אנחנו שומעים ביומיים האחרונים תגובות נפלאות מצוות המופע של ווטרס וגם ממנו", מוסיף וייס, "מישראל הם נסעו להופעה ברוסיה שהייתה הרבה יותר קטנה, ווטרס מאוד אהב את הקהל ואת המקום, ואמר שזו הייתה ההופעה הכי טובה בסיבוב ההופעות שלו עד כה. אני חושב שהצלחנו לגייר אותו קצת, וזה מגמד את עניין הפקקים - כי כל מי שיודע פסטיבל בגודל כזה, לא שוכח את זה לעולם".

   

  נלחצת כשפארק הירקון ירד מהפרק?

   

  "בוודאי. זה היה משהו שעבדנו עליו חודשים עם תוכנית ותשתית מיוחדת לפארק. פתאום לעבור מיקום תוך שלושה חודשים זה מעבר לא פשוט בכלל".

   


  מתוך ההופעה. ווטרס אהב את הקהל. צילום: איי פי

   

  מה הולך להשתנות בהופעה של דפש מוד?

   

  "אם באמת צריך לעשות השוואה, אז בהופעה של רוג'ר ווטרס זה שמונים אחוז תשתית ועשרים אחוז טכניות. ב'דפש מוד' זה 100% טכני. אני מאמין שבמופע של דפש מוד נעבוד הרבה פחות קשה, זה לא אומר שלא יהיו לחצים או בעיות, אבל אין באמת מקום להשוואה".

   

  הגשמת חלום?

   

  "אני לא יודע אם חלום זו המילה המדוייקת, אבל כשאתה מפיק או אמרגן, אתה עובד בדיוק בשביל הדברים האלה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  ווטרס. ההופעה הכי טובה עד כה
  צילום: איי אף פי
  צילום: שי רוזנצוויג
  וייס. בשביל זה הוא עובד
  צילום: שי רוזנצוויג
  לאתר ההטבות
  מומלצים