שתף קטע נבחר

פולסא דנורא לאולמרט, שנה אחרי הטקס לשרון

אותו טקס שערכו פעילי ימין קיצוני לראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון, נערך בימים האחרונים גם לראש הממשלה הנוכחי. "אם חס וחלילה אולמרט ימשיך בתפקידו, אנחנו נשלם מחירים כבדים", הסביר אחד המשתתפים

בדיוק שנה לאחר שביצעו טקס "פולסא דנורא" לראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, ערכו פעילי ימין קיצוני טקס זהה גם לראש הממשלה אהוד אולמרט. כך דווח הערב (יום ג') בערוץ 10. אחד מהמשתתפים סיפר: "הטקס נערך בדיוק שנה אחרי הטקס שנערך לאריאל שרון. אם חס וחלילה אולמרט ימשיך בתפקידו, אנחנו נשלם מחירים כבדים".

 

בטקס שערכו לשרון, קראו הפעילים למותו, כשהתקבצו בבית הקברות העתיק בראש פינה. בטקס השתתפו כ-20 פעילי ימין, ולטענתם הוא קוים לאחר שהתקבל אישור מרבנים. "זאת הייתה קריאה למלאכי החבלה שיהרגו את אריק שרון. הטקס כוון למלאכי החבלה ולא לבני האדם, כיוון שחבל שבני אדם ינסו לעשות זאת אל מול כל האבטחה של ראש הממשלה", אמר ל-ynet מיכאל בן חורין, פעיל הימין תושב נוב שבגולן שהיה אחד ממשתתפי הטקס. 

 

שלשום הגיעה קבוצה של פעילי ימין קיצוני לבית הקברות בהר הרצל, ושם ליד קברו של רחבעם זאבי, ביצעו טקס פולסא דנורא לראש הממשלה. לדברי המארגנים, טקס כזה נערך פעמיים, בהפרש של 24 שעות. יממה קודם לכן הטקס נערך במקום אחר.

 

עוד אמר הפעיל, כי אולמרט "הוא מנוול. היינו צריכים לעשות את הפולסא דנורא לפני חצי שנה, אבל זה דבר שאי אפשר לעשותו כל יום".

 

הפולסא דנורא (בארמית: מכות או קליעי אש), הוא מיתוס יהודי דתי אודות כוחה של קללה המיוחסת למקובלים, אשר בכוחה להביא מוות על המקולל. טקסים מסוג זה אסורים בתכלית האיסור על פי ההלכה היהודית, המוקיעה כל גילוי של מאגיה שחורה או מעשי כישוף אחרים, ורואה בהם עבודה זרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 22
פולסא דנורא (ארכיון)
צילום: ערוץ 22
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. "חס וחלילה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים