שתף קטע נבחר

אליהו אשרי נרצח; גופתו אותרה ברמאללה

צה"ל איתר הלילה את גופתו של אליהו בן ה-18 מאיתמר, בשדה באזור רמאללה. הגופה נמצאה בעקבות מידע שהגיע מחקירתו בשב"כ של עצור פלסטיני החשוד בביצוע הרצח באמצעות ירי מטווח קצר בראשו של הצעיר. הרבנים רונסקי ודרוקמן מסרו את ההודעה למשפחה. ההערכה היא כי אשרי נרצח עוד ביום ראשון. ההלווייה: אחר הצהריים בירושלים

אליהו אשרי נרצח וגופתו נמצאה הלילה: חיילי צה"ל איתרו הלילה (יום ה') את גופתו של אשרי בן ה-18 מההתנחלות איתמר בתוך שכונת טירה שברמאללה. אליהו נחטף בתחילת השבוע על ידי אנשי ועדות ההתנגדות העממית ונרצח, ככל הנראה כבר ביום ראשון. הלוויתו של הצעיר תתקיים היום ב-14:30. ההלוויה תצא מבית הלוויות סנהדריה בירושלים והוא יובא למנוחת העולמים בבית העלמין הר הזיתים בירושלים.

 

 

כוח גדול של צה"ל ואנשי השב"כ הגיע לשכונה הלילה, איתר את הגופה בשדה כשהיא מכוסה בעפר. על תהליך חילוץ הגופה פיקח הרב של אוגדת איו"ש, רס"ן יואב אוקנין. הגופה הועברה לאמבולנס שיצא למחנה עופר, לצורך השלמת הזיהוי בידי אנשי מעבדת הזיהוי הפלילי של משטרת מחוז ש"י, ומאוחר יותר למכון הפתולוגי באבו כביר. מהחקירה עולה עד כה כי אשרי נרצח ביריה בראשו מטווח קצר.  

 

 

מעצרו של מבוקש בכיר בפתח אתמול על ידי הימ"ר וחקירתו בשב"כ, הם שהובילו לפיענוח הפרשה. הפלסטיני חשוד בביצוע הרצח, וחקירתו, יחד עם חשודים נוספים, נמשכת.

 

ממערכת הביטחון נמסר כי ביום שני, עם קבלת ההודעה על היעלמותו של אליהו, החלה חקירת נסיבות היעדרותו על ידי שירותי ביטחון כללי וצה"ל. במהלך פעילות השב"כ עלה כי אשרי נחטף על ידי חוליית פעילי תנזים הקשורה לארגון ועדות ההתנגדות העממית מאזור רמאללה, שפעלה בהכוונת ועדות ההתנגדות ברצועה.

 

אתמול אחר הצהריים, כאמור, נעצר ברמאללה אחד מחברי החוליה – וסאם אבו רגילה, תושב הכפר עטארה הסמוך לרמאללה והועבר לחקירת השב"כ. בחקירתו סיפר וסאם על מהלך החטיפה ורציחתו של אשרי מייד לאחר חטיפתו ומסר פרטים אודות מיקום גופתו של אשרי ז"ל. על סמך הפרטים שמסר בחקירתו אותרה גופתו של אליהו אשרי ז"ל, לפנות בוקר באזור שכונת א-טירה בצפון מערב רמאללה. חקירתו של הרוצח וחקירת מעורבים נוספים בפרשה נמשכת.

 

ההרוג ה-14 באיתמר

 

אבל כבד ירד על היישוב איתמר, עם היוודע הבשורה המרה על מציאת גופתו של אליהו אשרי. את ההודעה מסרו למשפחה בסביבות השעה 05:00 בבוקר הרבנים אבי רונסקי וחיים דרוקמן, שהגיעו לבית המשפחה באיתמר. שני הרבנים ליוו את המשפחה לאורך הימים האחרונים, והם שקיבלו מהמשטרה וצה"ל את בשורת האיוב.

 

לאחר מכן, בשעה 6:00, התקיימה תפילת שחרית בבית הכנסת באיתמר בהשתתפות הרבנים האורחים. ב-7:00 יצאה ההודעה בביפרים לכל התושבים (לכל משפחה יש מכשיר שבו עוברות הודעות חירום) ובו נתבשרו התושבים על האסון. בין היתר נכתב: "ברוך דיין אמת. אנחנו אבלים ונאלצים להודיע על מציאת גופתו של אליהו אשרי".

 


בני המשפחה ברגעי המתח לפני הבשורה הקשה (צילום: אלכס קולומויסקי)

 

אליהו אשרי הוא ההרוג ה-14 באיתמר שנרצח בפעולות טרור בשנים האחרונות. ביישוב עצמו מסתובבים התושבים בתחושה קשה מאוד. משעות הבוקר המוקדמות פוקדים התושבים את בית משפחת אשרי, שם מכונסים האבלים.

 

מפקד אוגדת איו"ש, תת אלוף יאיר גולן ומפקד חטיבת שומרון, אלוף משנה יובל בזק, הגיעו הבוקר לאיתמר. השניים נפגשו עם חברי מזכירות היישוב ודיווחו להם על פרטי הרצח. לאחר מכן יצאו תת אלוף גולן ואלוף משנה בזק לבית משפחת אשרי.

 

הרב רונסקי סיפר ל-ynet כי קיבל את ההודעה מגורמי הביטחון בסביבות השעה 2, ומייד יצא לבית המשפחה יחד עם הרב דרוקמן וצוות רווחה של המועצה שומרון והישוב. בעקבות ההודעה, החלו קרובי משפחה וחברים לזרום לבית ולנחם את המשפחה באבלה הכבד.

 

תעודת הזהות נחשפה במסיבת עיתונאים

 

הבוקר אמר אלוף פיקוד מרכז, יאיר נווה, ל-ynet כי "אליהו אשרי נחטף על ידי פעילים מרמאללה שמחוברים לועדות ההתנגדות ומוכוונים מעזה. אנחנו התחלנו לעסוק באירוע ביום שני סביב ההודעה של ועדות ההתנגדות. ביום שלישי התחזק החשד סביב ההודעה של המשפחה על בנה שנעדר וזאת מכיוון שביום שני עשינו בדיקה ראשונית ולא דווח על אף אחד שחסר".

  

עם היוודע על מציאת הגופה ברמאללה אמר דובר ארגון ועדות ההתנגדות העממית, אבו-עביר, כי הוא מסרב לאשר או להכחיש. לדבריו, "שהישראלים ישברו את הראש ויגלו בעצמם אם זוהי גופתו או לא גופתו של אליהו אשרי. אנו לא נמסור שום מידע בחינם".

 

אתמול בצהריים הוצגה לראשונה תמונת תעודת הזהות של אשרי, תושב איתמר, שנעדר מאז סוף-השבוע מביתו. אבו-עביר מסר לכתבים פרטים מזהים על אשרי ובכלל זה את תאריך לידתו, מספר תעודת הזהות שלו, שם הוריו ועוד. הוא אף נקב בשמו האמצעי - פנחס - שלא הופיע בכלי-התקשורת בישראל. 

   

במקביל עצרו הלילה כוחות צה"ל את מרבית חברי המועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם החמאס בירושלים וברמאללה. על פי הדיווחים הפלסטינים.מדובר במוחמד אבו טיר, מחמוד עטואן והשר לענייני ירושלים חאלד אבו ערפה. גורמים במערכת הביטחון אישרו כי אכן מתקיימת פעילות נגד אנשי חמאס. 


פורסם לראשונה 29/06/2006 03:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליהו אשרי
צילום: איי פי
מרים אשרי, האם
צילום: איי פי
צילום: איי אף פי
דובר ועדות ההתנגדות, אבו עביר
צילום: איי אף פי
מומלצים