שתף קטע נבחר

חברי "אומץ לסרב" מפגינים: למה חזרנו לעזה?

"אף אחד לא יודע למה הכנסנו 2,500 חיילים פנימה. הממשלה כל כך פוחדת ממשא ומתן עד שהיא עושה דברים הזויים כמו לעצור חצי מהממשלה הפלסטינית", כך אומר דוד זונשיין, אחד ממקימי תנועת "אומץ לסרב" שיצא עם חבריו להפגין באזור כרם שלום נגד פעולת צה"ל בעזה

"מהי מטרת המבצע בעזה?" - זו השאלה ששאלו היום (ו') יותר מ-150 אנשי תנועת "אומץ לסרב" שיצאו להפגין באזור כרם שלום נגד פעולת צה"ל בעזה בעקבות חטיפתו של רב"ט גלעד שליט.    


מפגינים באזור כרם שלום (צילום: צפריר אביוב)

 

"אנו תנועה ציונית של חיילים ושל אנשים שאיכפת להם ממה שקורה במדינה ומהחיילים שלה", אמר ל-ynet דוד זונשיין, ממקימי אומץ לסרב. "אנחנו שואלים מהי מטרת המבצע? מן הסתם גם המפקדים בשטח שואלים זאת את עצמם. אף אחד

לא יודע למה הכנסנו 2,500 חיילים פנימה. הממשלה מפחדת להיכנס למשא ומתן, עד כדי כך שהם עושים מעשים הזויים כמו לעצור את מחצית הממשלה הפלסטינית. הדרך היחידה שלה היא בכוח תוך סיכון חיילים, וחשוב לומר את הדברים דווקא שם מול החיילים בעזה". 

 

היום יצאו חברי "אומץ לסרב" לאזור כרם שלום כדי להביע הזדהות עם החיילים ולעורר את התמיהה על המבצע של צה"ל. זונשיין מודע לכך שהמסר שלו ושל חבריו לא פופולרי בקרב החיילים אך מתעקש: "עוד שבוע זה יהיה ברור שהמבצע הזה הוא הפקרות וסיכון חיים של החיילים ושל גלעד. ממש עכשיו אפשר לחטוף 2,500 חיילים שנמצאים שם".

 

זונשיין, תל אביבי בן 33 ובעל עבר צבאי מרשים (מ"פ ביחדית מגלן), חושב ש"צריך להגיד בקול את מה שלהרבה אין את

האומץ לומר - במדינה שלנו תגובה צבאית נשמעת טריוויאלית, אבל למעשה צריך לשים סוף להפקרות של הממשלה. אחרי לילה של פעילות, מי שחוטף בראש הם תושבי שדרות. הכניסה לעזה תורמת אפס למצב. אמנם יש משא ומתן מתחת לפני השטח, וזה בסדר גמור, אבל זה לא מספיק. יש ערוצים רבים בהם ניתן להיכנס למשא ומתן ובכך לפתור את העניין, ולא בדרך הצבאית.

 

"אולמרט צריך להתעשת, להפסיק את המבצע ולשתות הרבה מים קרים. הפעולה הצבאית מיותרת ומשדרת חולשה, בטח באופן שאולמרט מפעיל אותה. אם הייתי נקרא למילואים הייתי הולך, אבל לא לשטחים ולא לעזה. אני מתגייס כדי להגן על המדינה ולא כדי לעשות לה נזק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
התקיפה בעזה
צילום: רויטרס
צילום: צפריר אביוב
המפגינים. קוראים לסרב פקודה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים