שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסראללה: לא לשחרר החייל החטוף ללא תמורה
  מנהיג חיזבאללה נאם בביירות וקרא לחמאס לא להיכנע ללחצים הבינלאומיים ולא לשחרר את החייל החטוף גלעד שליט ללא תמורה. נסראללה יצא נגד פעולת ישראל ברצועת עזה: "כיצד זה שעשרת אלפים פלסטינים עצורים בישראל ואין להם זכות להגן על עצמם ואילו בשעה שחייל אחד נשבה הדבר מאפשר לישראל לתבוע את הזכות להגן על עצמה?"
  מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, הזהיר הערב (ו') מפני הלחץ המופעל כעת על חמאס לשחרר את החייל החטוף רב"ט גלעד שליט ללא כל תמורה. בנאום שנשא לפנות ערב בביירות, באירוע המרכזי לרגל "פתיחת אירועי הקיץ" של תנועתו, הזהיר נסראללה ששחרור כזה יסתום את הגולל על שחרורם של עשרת אלפים הפלסטינים "הכלואים בידי האויב". 

   

  "כיצד זה שעשרת אלפים פלסטינים עצורים בישראל ואין להם זכות להגן על עצמם ואילו בשעה שחייל אחד נשבה הדבר מאפשר לישראל לתבוע את הזכות להגן על עצמה?", שאל נסראללה. "בראיית הממשל האמריקני, לפלסטיני אין את הזכות לתקוף מטרה צבאית כדי לשחרר עשרת אלפים עצורים שכן הדבר נחשב לטרור בעיניהם. לעומת זאת, בשעה שממשלת האוייב רוצה לשחרר חייל שבוי יש לה הזכות להפציץ תחנות חשמל, גשרים ומוסדות תרבות, להרוג אזרחי ולהרעיבם ואף מתכננת לפלוש לכל הרצועה", הוסיף נסראללה.  

   

  נסראללה אף ליגלג על "ערכי הדמוקרטיה" ואמר: "לוחמי ההתנגדות בפלסטין שבו חייל ישראלי ובתמורה ממשלת האוייב חטפה חברי פרלמנט נבחרים ושרים שקיבלו את אמונם של חברי הפרלמנט בהליך דמוקרטי. היכן הם מגיני הדמוקרטיה וזכויות האדם?".  

   

  "הממשל האמריקני לא נהג בנייטרליות וגם אם היה נוהג כאן בשיוויון, שיוויון שבין התליין לקורבן, הרי שהיה מדובר באסון. אולם, הממשל האמריקני עומד לצד התליין כדי להיות שותפו במצור, בהפצצות, בקטל, בהרעבה ובטרור היומי נגד העם הפלסטיני וכל האזור".

   

  מזה כמה ימים לא נשמעו איתותים ברורים מנסראללה וארגונו סביב סוגיה החייל החטוף ופעולות צה"ל בעזה. עם זאת, איש לא היה מתפלא אילו חיזבאללה היה מצטרף בשלב כזה או אחר למשבר ותורם את חלקו בחזית הצפון ואכן דבריו של נסראללה מראים כי הוא עוקב אחר הנעשה.  

   

  נסראללה אמר שישנם כאלה שמדגישים את הסבל של העם הפלסטיני בניסיון להציג את חטיפת החייל כטעות מסוכנת. "זאת טעות. השאלה היא אינה שאלת שביית החייל הישראלי אלא השאלה של עשרת אלפים עצורים בבתי הכלא הישראלים שכל חטאם היה שהם ביקשו חירות, עצמאות, ריבונות, שחרור אדמתם והשבת כבודם. יש שם נשים וילדים קטנים והעולם כולו שותק, העולם הערבי אינו פוצה פה".  

   

  נסראללה ניצל את ההזדמנות והזהיר את הממשלות השונות שלא ללחוץ על חמאס כדי שתשחרר את החייל החטוף בלא תמורה משום שפירושו של דבר יהיה כישלון המבצע, דבר שלדבריו "יעודד את הנהגת האוייב להמשיך בדרכה בסוגיית העצורים ויסתום את הגולל באופן סופי על שחרור עשרת אלפים הפלסטינים העצורים בבתי הכלא בישראל". 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  נסראללה. "הממשל האמריקני לא פועל באופן שיוויוני"
  צילום: איי אף פי
  מומלצים