שתף קטע נבחר

רמאללה: רוצחיו של אשרי הסגירו עצמם לידי צה"ל

שלושה פעילי פתח שככל הנראה אחראים לחטיפתו ורציחתו של הצעיר אליהו אשרי הסגירו עצמם לידי כוחות צה"ל. זאת לאחר שחיילים כיתרו במשך כשלוש שעות את תחנת המשטרה בעיר בה התבצרו. הפעילים נעצרו לאחר הרצח על ידי המשטרה הפלסטינית, והם אלו שהובילו למציאת גופתו של אשרי

שלושה פעילי פתח החשודים במעורבות בחטיפתו ורציחתו של הצעיר אליהו אשרי (18) מאיתמר בשבוע שעבר, הסגירו עצמם הלילה (יום ג') לידי כוחות צה"ל לאחר כשלוש שעות בהן התבצרו בתחנת משטרה ברמאללה, שם הוחזקו על ידי המשטרה הפלסטינית.

 

השלושה, שנעצרו במסגרת מבצע משותף של שירות הביטחון הכללי, ויחידות צה"ל, מדובדבן ודוכיפת, חשודים שפעלו להכוונת תשתית משותפת ביחד עם חמאס וועדות ההתנגדות. 

 

 

מקורות פלסטינים מסרו ל-ynet כי כמה עשרות חיילים וכ-30 ג'יפים השתתפו במבצע, שהחל סמוך לחצות. צה"ל קרא במגברים למתבצרים לצאת ולהסגיר את עצמם, ואיים להרוס את המבנה אם לא יעשו כן. לאזור קודמו מספר טנקים ושני דחפורים.

 

על פי דיווחים מפי גורמים ביטחוניים פלסטינים, במקום התנהלו חילופי אש לסירוגין, ועדי ראייה מסרו שצלפים של צה"ל התמקמו על גגות מבנים המקיפים את תחנת המשטרה.

 

לדברי הפלסטינים, כשעה לאחר תחילת הפעולה הודיע צה"ל למתבצרים לצאת ולהסגיר את עצמם לפני שיחריף את פעולתו. ההודעה נמסרה באמצעות קצין משטרה פלסטיני השוהה במבנה שנקרא לצאת ולדבר עם מפקד הכוח הצבאי במקום.

 

שלושת הפעילים שהתבצרו והסגירו עצמם הם חמזה תקתוק, היהם קמאנג'י ובסאם קטייע - אנשי גדודי חללי אל אקצה - הזרוע הצבאית של הפתח, החברים גם במנגנוני הביטחון הפלסטיניים. הפלסטינים אמרו ל-ynet כי הפעילים שנעצרו הם אלה שמסרו את המידע למודיעין הפלסטיני שהוביל בסופו של דבר למציאת גופתו של אליהו אשרי.

 

הפעילים נעצרו על ידי המשטרה הפלסטינית כמה ימים לאחר חטיפת אשרי בחשד למעורבות בחטיפה. תחילה הם הוחזקו בתחנת המשטרה סמוך למוקטעה, אך הם ברחו מהמקום ונעצרו שוב לפני שלושה ימים. לאחר המעצר השני הוחלט להחזיקם במטה המשטרה המרכזי בעיר, לא רחוק ממפקדת התיאום והקישור בבית אל. כזכור, וועדות ההתנגדות העממית נטלו אחריות לרצח אשרי, אולם בהמשך התברר שאת החטיפה תכננו וביצעו פעילים של תנועת הפתח.

 

בצה"ל טוענים כי השלושה חשודים בפעילות טרור ענפה שכללה תכנון של פיגוע התאבדות בעורף ישראל שסוכל בחודש מרס השנה, וכן העברות אמצעי לחימה בהיקף גדול מרצועת עזה ליהודה ושומרון.

 

פעיל פתח הוביל את כוחות הביטחון אל הגופה

 

גופתו של אשרי אותרה ביום חמישי האחרון בתוך שכונת טירה ברמאללה. אשרי נחטף בתחילת השבוע על ידי אנשי ועדות ההתנגדות העממית ונרצח, ככל הנראה כבר ביום ראשון, יום חטיפתו. אשרי נורה בראשו באמצעות אקדח מטווח קצר, ככל הנראה שעה קלה לאחר שנחטף. אשרי נחטף בעת שהיה בדרכו למכינה הקדם-צבאית "צופית", בה למד שבבנימין. הפרשה פוענחה בעקבות מעצרו של מבוקש בכיר בפתח וחקירתו בשב"כ.  

 

מהחקירה הראשונית של השב"כ עלה כי אשרי נחטף על ידי חוליית פעילי תנזים הקשורה לארגון ועדות ההתנגדות העממית מאזור רמאללה, שפעלה בהכוונת ועדות ההתנגדות ברצועה. עם זאת, בהמשך התברר כי פעילי פתח היו מעורבים בחטיפה וברצח, וכאמור פעיל פתח הוא זה שהביא את כוחות הביטחון אל הגופה. העצור, וסאם אבו רגילה, תושב הכפר עטארה הסמוך לרמאללה, סיפר בחקירתו על מהלך החטיפה ורציחתו של אשרי ומסר פרטים אודות מיקום גופתו של אשרי.


פורסם לראשונה 03/07/2006 23:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשרי. מכתרים את הרוצחים
צילום: רויטרס
30 ג'יפים הגיעו למקום (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים