שתף קטע נבחר

צה"ל הרחיב פעולתו לאזור ארז בצפון הרצועה

כוחות הנדסה ושריון החלו לסרוק את אזור צפון הרצועה כדי לאתר מטענים ומנהרות תת-קרקעיות. מוקדם יותר נחתה רקטת קסאם באזור יד מרדכי, שתיים נוספות נחתו ליד נחל עוז

צה"ל הרחיב היום (ג') את פעילותו ברצועת עזה גם לאיזור ארז שבצפון הרצועה, במסגרת מבצע "גשמי קיץ". כוחות הנדסה ושיריון בחיפוי כוחות מחטיבת גבעתי פועלים משעות הצהריים באיזור זה, ועוסקים בעיקר בסריקות אחר מנהרות תת-קרקעיות ואיתור מטעני חבלה.

 

בצה"ל מציינים כי איום המנהרות שריר וקיים לא רק כלפי חיילי צה"ל הנמצאים סמוך לגבול הרצועה, אלא גם ליישובים הקרובים לרצועת עזה ולכן ישנה חשיבות עליונה בפעילות מסוג זה. אמש קיבלו ראש הממשלה, אהוד אולמרט ושר הביטחון, עמיר פרץ, החלטה עקרונית להרחיב את הפעולה ברצועה, אך עיתוי הפעולה הרחבה עדיין לא נקבע וצה"ל יחליט מתי להכניס כוחות רבים יותר לצפונה. במקביל מוסיף צה"ל לירות פגזים מסוללות תותחים המוצבות מחוץ לרצועה ומדי פעם פועל גם חיל האוויר באזור.

 

 

ראש הממשלה אהוד אולמרט ושר הביטחון עמיר פרץ ביקרו בצהריים במפקדת אוגדת עזה. בביקור נכח גם הרמטכ"ל דן חלוץ ואלוף פיקוד הדרום יואב גלנט. מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אביב כוכבי, סקר בפניהם את הפעילות ברצועת יעזה כולל סקירה מודיעינית על מה שנעשה עד כה. זה היה הביקור ראשון של ראש הממשלה באוגדת עזה שתוכנן בצורה חשאית לצורך בפעילות המוגברת של צה"ל באיזור מאז נחטף החייל רב"ט גלעד שליט.  

 

במקביל ביקרו חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת במפקדת החטיבה הדרומית ברצועת עזה. חברי הכנסת שמעו סקירות ממפקד החטיבה, אלוף משנה אבי פלד, כולל פרטים על אירוע החטיפה ביום ראשון שעבר ועל פעולות צה"ל בימים האחרונים באזור דהניה.

 

ארבע רקטות נחתו בנגב המערבי

 

ולמרות פעולת צה"ל, ירי הרקטות נמשך. הלילה והבוקר ירו פלסטינים ארבע רקטות קסאם מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. רקטה אחת נחתה ליד אזור התעשייה של שדרות, אחת באזור יד מרדכי ושתיים אחרות נחתו באזור נחל עוז. שלוש הרקטות נחתו בשטחים פתוחים - אין נפגעים ולא נגרם נזק.

 

בעיריית שדרות, בה ביקר היום ראש הממשלה אהוד אולמרט, אומרים כי מאז כניסת צה"ל לרצועה חלה ירידה דרסטית בשיגור רקטות הקסאם לעבר האזור. לדברי העירייה מדובר בירידה של 90 אחוז בהשוואה לשבועיים שלפני המבצע. "מתברר שעצם נוכחות צה"ל ברצועת עזה משפיעה מאוד על הצד השני, לפיכך ברור שעיריית שדרות מצפה ומקווה שמבצע צה"ל ימשיך להקיף את כל תשתיות הטרור על מנת לפתור בצורה שורשית את בעיית הקסאמים. אנו מתפללים לשחרורו של החייל החטוף גלעד שליט ללא קשר למבצע". 

 

מוקדם יותר דיווחו מקורות פלסטינים כי פעיל חמאס נהרג בתקיפת חיל האוויר בבית חנון. לדברי המקורות, ההרוג הוא איסמעיל אל מסרי, בן 19, פעיל בזרוע הצבאית של הארגון ושוטר בביטחון הלאומי הפלסטיני. בתקיפה נפצעו שני חמושים נוספים. מצה"ל נמסר כי כלי טיס של חיל האוויר ביצע ירי לעבר חוליה של מניחי מטענים שהתקרבו לכוחות צה"ל הפועלים במקום. 

 

על-פי דיווח פלסטיני נוסף, מעט אחרי 1:00 ירה מסוק של חיל האוויר טיל לעבר האוניברסיטה האיסלאמית בעיר עזה, המזוהה עם החמאס. לא ידוע על נפגעים. מצה"ל נמסר כי מדובר במבנה המשמר לארגון והכוונת פעילויות טרור. 

 

מקורות פלסטינים מסרו כי כוח גדול של צה"ל נכנס למרחק של קילומטר בתוך השטח הפלסטיני בצפון הרצועה. על פי הדיווח, הכוחות קראו לתושבים להתרחק מהאזור. מצה"ל נמסר כי הכוחות פועלים בתוך הרצועה, סמוך לגדר המערכת, במטרה לחשוף מטעני נפץ ומנהרות.


פורסם לראשונה 04/07/2006 09:14

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צה"ל בצפון הרצועה. ממשיכים להפגיז
צילום: צפריר אביוב
צילום: דני סלומון
רקטת קסאם
צילום: דני סלומון
מומלצים