שתף קטע נבחר

אורלב: לשלול חברותם של ח"כים תומכי חמאס

"כאן זו כנסת ישראל ולא סניף של המוקטעה", הבהיר יו"ר המפד"ל, שהגיש הצעת חוק לפיה ניתן יהיה לשלול את חסינותם של חברי כנסת שהביעו הזדהות עם ארגוני הטרור. ח"כ טיבי הבטיח לתמוך בהצעה, אם יכללו בה גם את "הפאשיסטים מהימין"

יוזמה בכנסת: יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, הגיש הצעת חוק שתאפשר לשלול או להגביל חסינותם של חברי כנסת שהביעו הזדהות או תמיכה עם ארגוני טרור.

 

הצעת החוק של אורלב נולדה לאחר שחלק מחברי הכנסת הערבים נפגשו עם בני משפחה של חברי פרלמנט מהחמאס המתגוררים במזרח ירושלים, וצברה תאוצה לאחר מספר התבטאויות של ח"כים ערבים שלא גינו את חטיפת החייל והביעו תמיכה להתנגדות הצבאית של החמאס.

 

יו"ר המפד"ל זבולון אורלב זיהה את הכעס הרב שמעוררים חברי הכנסת הערבים בקרב ח"כים רבים, ביניהם גם מקדימה, והניח הצעת חוק שמאפשרת לשלול חברות בכנסת ממי שתומך בארגון טרור או מזדהה עימו. הבוקר אף הצליח אורלב לזכות בתמיכת הקואליציה לאשר בוועדת הכנסת הליך מזורז, שיקדם את שלביה הראשונים של הצעת החוק עוד לפני צאת הכנסת לפגרה.

 

בשיחה עם ynet אומר אורלב: "או שחברי הכנסת הערבים שמתאפקים ובולמים את עצמם לפני הבחירות ימשיכו לסתום את הפה, או שהחוק יגביל אותם. אני לא מוכן לקבל מצב שחבר הכנסת בשארה עומד מעל בימת הכנסת ולא מוכן לגנות חטיפת חייל שמתבצעת בגבולות הבינלאומיים המוכרים של שישראל. אני לא מוכן שח"כ איברהים צרצור (רע"מ-תע"ל) ייפגש עם שרי החמאס ויעודד אותם".

 

אורלב הבהיר: "כאן זו כנסת ישראל ולא סניף של המוקטעה. אני לא מוכן להרגיש פה כמו בפרלמנט הפלסטיני. לא ניתן להם להתסיס את האזרחים הערבים הישראלים ולעודד את הטרוריסטים של החמאס. מי שרוצה לדבר כמוהם שילך להיות חבר בפרלמנט הפלסטיני, זו הזדמנות טובה כי עכשיו חסרים להם כמה חברי פרלמנט".

 

ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) הגיב לדברים: "זה ניסיון של אורלב לסדר לעצמו סדר יום. החוק הוא ביטוי של פשיטת רגל פוליטית. במצב הקיים יש חוק מסודר ועתה מדובר בסוג של רדיפה, יותר מאשר של שלטון החוק. כוונתו של אורלב לרדוף אותנו במהלך הקדנציה, רדיפה פוליטית כל כיום וכל שעה".

 

מנגד אמר ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל): "אם יכניסו גם את הפאשיסטים מימין להצעת החוק, אצביע בעדו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אורלב. לא במוקטעה
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ברכה. מדובר ברדיפה
צילום: גיל יוחנן
צילום: יותם פרום
טיבי. להחיל גם על הימין
צילום: יותם פרום
מומלצים