שתף קטע נבחר

מצפה הילה: הפגנה נגד המבצע הצבאי בעזה

לצד 50 תלמידי ישיבה שהגיעו כדי להביע תמיכה במשפחת שליט, בלטה במצפה הילה קבוצת נשים שביקשה לנצל את הנוכחות התקשורתית העצומה - ולהפגין נגד נוכחות צה"ל בעזה. "זה המקום המתאים על מנת להעביר את המסר ההכרחי", אמרו

בין האורחים הרבים שפקדו היום (ג') את בית משפחת שליט, משפחתו של החייל החטוף במצפה הילה, היו היום גם שתי קבוצות שבלטו בקרב יתר המבקרים הרגילים. בשעות אחר הצהריים המוקדמות הגיעו למקום כ-50 תלמידי הישיבה התיכונית בשעלבים, שהתפללו לא הרחק מבית המשפחה את תפילת מנחה, קראו תהילים והתפללו לשלומו של גלעד. מאוחר יותר הגיעו למקום שש נשים ממרכז הארץ, שהפגינו בכניסה ליישוב בקריאה לממשלה להפסיק את המבצע הצבאי בעזה, לפתוח במשא ומתן עם החמאס ולשחרר אסירים תמורת שחרורו של גלעד.


שלטי הציפייה והתמיכה (צילום: אחיה ראב"ד)

 

סמוך לשעה 16:00 הגיעו תלמידי הישיבה משעלבים. מדובר בתלמידי כיתה י"ב,

 שהיו בטיול של מספר ימים באזור. אחד הרבנים ניגש לבית המשפחה והביע את אהדתם של התלמידים והמורים. מדריך שהגיע יחד עם הקבוצה, שי שילר, אמר כי באירוע כגון חטיפת החייל נגמרים הוויכוחים בין מצדדי הממלכתיות למתנגדיה. "זה פיקוח נפש, ויש קונצנזוס מלא שצריך להתפלל ולבקש עזרה". התלמידים התפללו במקום את תפילת המנחה, קראו פרקי תהילים ולאחר מכן קראו 'מי שבירך' לחיילי צה"ל, ובהם גלעד בן אביבה, הלא הוא החייל החטוף גלעד שליט. "אחינו בני ישראל הנתונים בצרה ובשבייה... המקום יוציאם מצרה לרווחה ומאפילה לאור", שרו התלמידים.

 

שעה לאחר מכן הגיעה קבוצה נוספת, הפעם של נשים שביקשו להביע מחאה על המשך המבצע בעזה. הנשים דורשות להיכנס למשא ומתן עם החמאס, ולשחרר אסירים במסגרת עסקת חילופין.

 

אחת המפגינות, רחלי מרחב מתל אביב, אמרה ל-ynet כי המפגינות הגיעו למקום על מנת להביא לפתיחת משא ומתן. "באנו כדי שצבא הגנה ישראל לא יכניס את הילדים שלנו שוב לעזה, כדי שהסכסוך ייפתר באמצעות משא ומתן בלי נפגעים משני הצדדים. כנגד הטענה על כך ששחרור אסירים יביא לחטיפות נוספות, יש טענה לא פחות טובה, שמעגל דמים נוסף יביא לעוד מעגל דמים. הדרך היחידה להפסיק את מעגל הדמים היא דרך המשא ומתן".

 

בהתייחסן לשאלה אם אין בהפגנה במצפה הילה משום פגיעה בבני המשפחה הממתינים בדריכות לשובו של גלעד, טענו המפגינות כי זה המקום המתאים על מנת להעביר את המסר ההכרחי. במקביל החלה החתמה על עצומה ברשת האינטרנט בקריאה לממשלה להפסיק את המבצע הצבאי ולהיכנס למו"מ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפגינות. נגד המבצע
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
מתפללים. תלמידי הישיבה
צילום: אחיה ראב"ד
צילום: אחיה ראב"ד
מי שבירך. התלמידים
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים