שתף קטע נבחר

פרץ באוגדת עזה: הישגי המבצע בלתי רגילים

"יש לגיטימציה, העולם מבין שזה עימות של אין ברירה", אמר שר הביטחון בפגישה עם הלוחמים. הבהיר: "נגמר העיסוק בכתובת, חמאס נושא באחריות מלאה". הרמטכ"ל סיפר שעד עתה נהרגו כ-40 מחבלים: "אנו עושים הכל כדי להבהיר להם שהמחיר גבוה"

"חיילי צה"ל והמפקדים מנהלים לחימה תוך שמירה על קודים מוסריים שאף צבא בעולם לא היה שומר", אמר היום (ו') שר הביטחון, עמיר פרץ, בפגישה עם הכוחות הלוחמים ברצועת עזה, לשם הגיע בלוויית הרמטכ"ל דן חלוץ.  

 

"ארגוני הטרור פועלים מתוך אוכלוסייה ומשתמשים בה", הוסיף פרץ. "לא אחת החיילים שלנו רואים תמונה שבה פועלים טרוריסטים עם רקטות אר-פי-ג'י ועם ילדים שמסוככים עליהם. החיילים שלנו עושים הכל כדי לפגוע במחבלים תוך התחשבות באוכלוסייה".

 

שר הביטחון שפך מעט אור על יעדי מבצע "אלוני הבשן", שנכנס ליומו השני, ועל העיתוי בו יוחלט על סיומו. "חשוב להבהיר שאם המחבלים לא יניחו את הקסאמים ויחזירו אותם למחסנים, ואם הם לא יחזירו את גלעד שליט - נצא לפעול עד להחזרתו ולפגוע פגיעה קשה ביכולות של ארגוני הטרור".

 

"אין יותר עיסוק בכתובת של הארגונים", הבהיר פרץ, "זה נגמר. החמאס נושא באחריות מלאה". לטענתו, ישראל יצאה

לפעולה "עם לגיטימציה לאומית ובינלאומית. כל בר דעת יודע שניסינו הכל כדי להימנע מהעימות הזה, שמתקיים היום כעימות אין ברירה. ההישגים הם בלתי רגילים, אנו איבדנו חייל והחברים שלו ממשיכים לפעול פה כדי להמשיך ולהשלים את המלאכה שהוטלה עליהם. נעשה הכל כדי לנצל כל מרחב דיפלומטי על מנת לייצר פתרונות נוספים". פרץ ציין כי לישראל "אין שום רצון לשקוע בביצה בתוך עזה, וצה"ל פועל בשטח תוך מטרה שלא לשקוע בתוך עזה".

 

רב-אלוף חלוץ אמר כי הפעולה של צה"ל תימשך כל עוד החליט על כך הדרג המדיני. "המחבלים שילמו מחיר גבוה", הוסיף. "כוחות צה"ל עושים הכל כדי להבהיר להם שהם ישלמו מחיר גבוה. עד עכשיו נהרגו קרוב ל-40 אנשי טרור. אנו נמשיך לפעול ככל שיידרש, איננו מתחייבים לזמן ולמקום, הכל לפי הצורך והעניין. זה בא מתוך הבנה שהדרג המדיני יעשה הכל כדי לשחרר את גלעד שליט ולמנוע את ירי הקסאמים. אני לא אומר שירי הקסאמים פוסק, אך הוא יגבה מהם מחיר גבוה".

 

הרמטכ"ל נשאל על דברי אביו של החייל שנהרג בפעילות, סמ"ר יהודה באסל, שקבל על כך שהצבא שלח לרצועת עזה חיילים במקום מטוסים. "אני לא אומר מילה לגבי ההתבטאות של האב, אנחנו שותפים לכאב", השיב חלוץ. "חיל-האוויר שותף מלא לפעולה ולא הכל ניתן לעשות מהאוויר. לא נחסוך במזל"ט, מסוק או מטוס. צבא הוא אוסף של יכולות, וכל אחד צריך לעשות את תפקידו. צר לי על נפילת החייל, אבל זו עשייה מסוכנת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אמיר כהן
לא נשקע בביצה: פרץ וחלוץ
צילום: אמיר כהן
צילום: רויטרס
מה המחיר
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
היום השני למבצע
צילום: איי פי
מומלצים