שתף קטע נבחר

שלושה בני משפחה נהרגו בפיצוץ בסג'עייה

לפי הדיווחים הפלסטינים, מדובר באש צה"לית שנורה לעבר בית בשכונת סג'עייה, מזרחית לעיר עזה. אם ושני ילדיה נהרגו וארבעה בני משפחה נוספים נפצעו. הפלסטינים מדווחים כי במקום לא היו כלל חמושים בשעת הירי, וכי ההרוגים הם כולם בני משפחה אחת. בצה"ל, שדיווח כמעט במקביל על תקיפת חולייה מהאוויר, מכחישים מעורבות

שוב חפים מפשע משלמים את מחיר הלחימה: שלושה בני משפחה נהרגו הערב (שבת) בפיצוץ בשכונת סג'עייה, מזרחית לעזה. במקום נמנו גם ארבעה פצועים. עוד נמסר כי ההרוגים הם אם ושני ילדיה - בן 20 ובת 6.

 

תחילה טענו הפלסטינים כי מדובר בפגיעה של פגז טנק אולם בצה"ל אמרו מנגד כי לא בוצע כל ירי ארטילרי לעבר האזור ואף לא ירי של טנק. עם זאת, כמעט במקביל דיווחו בצבא כי חיל האוויר זיהה חוליית חמושים פלסטינים באזור סמוך למקום הפגיעה בסג'עייה וירה לעברה מהאוויר.

 

הפלסטינים טענו כי מדובר באותו האירוע וכי בני המשפחה נהרגו כנראה מאש שנורתה מהאוויר. בצה"ל בדקו את הטענות, בשל קירבת האירועים והדיווחים. מהתחקיר שערך חיל האוויר עלה כי כלי טיס ישראלי זיהה חוליית חמושים בצפון הרצועה, ירה לעברה ופגע בה. נמסר כי אין כל קשר לפיצוץ בסג'עייה. אחת ההערכות היא שהפיצוץ אירע במסגרת פעילות של ארגוני טרור פלסטינים באזור.

 

בצה"ל אמרו כי חיל האוויר ביצע ירי לעבר קבוצת החמושים בצפון הרצועה בשעה 20:08, וזוהתה פגיעה בכמה מהם. זאת בעוד הדיווחים על הפיצוץ בבית המשפחה בסג'עייה התקבלו בשעה 20:00, כך שאין קשר בין האירועים. "בכל המבצע, אחד העקרונות המרכזיים והחשובים היא לעשות הכל על מנת להמנע מפגיעה בחפים מפשע", אמר גורם צבאי.


פינוי גופתה של רוואן בת ה-6 מהבית בסג'עייה (צילום: רויטרס)

 

כך או כך הפלסטינים דיווחו כי סביב הבית כלל לא היו חמושים. לפי הדיווח, המשפחה שנפגעה מן הירי היא משפחת חג'אג'. ההרוגים הם כולם בני המשפחה: האם אמנה חג'אג' בת ה-42, בתה רוואן בת ה-6 ובנה מוחמד בן ה-20. ארבעה בני משפחה נוספים נפצעו ואבי המשפחה ניצל ויצא ללא פגע.

 

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) הגיב על התקרית בעזה ואמר: "צה"ל שוב הצליח לחסל אמא וילדיה. החברה הישראלית כולה נושאת בכשל המוסרי הזה ומחפה על הרג אזרחים פעם אחר פעם. הטענה שצה"ל יורה בילדים בטעות היא מגוחכת לנוכח 743 טעויות שהם 743 גוויות של ילדים ונערים פלסטינים. חיל האוויר והטנקיסטים של צה"ל מבצעים את המלחמה בעזה בחיפוי החברה הישראלית, שמתייחסת בשוויון נפש אל מראות הזוועה בעזה ומקבלת כל שקר של צה"ל כמובן מאליו. מי שמפגיז אזורים מאוכלסים יודע כי פגיעה באזרחים היא תוצאה נלווית ובלתי נמנעת. אני קורא לציבור הישראלי להשמיע קול זעקה נגד ההידרדרות המוסרית ופשעי המלחמה".

 

שר הבריאות הפלסטיני, באסם נעים, האשים את צה"ל כי הוא משתמש במתקפה האחרונה ברצועה בסוג חדש של פגזים וחומר נפץ. לדבריו, הצוותים הרפואיים ברצועה מתמודדים בימים האחרונים עם סוג חדש של פגיעות ופציעות. על פי נעים, מספר ההרוגים הגיע מאז תחילת ההתקפה ל-40 הרוגים, כולל הרוגים בגדה. הוא הוסיף כי מספר הפצועים הגיע ל-187 ביומיים האחרונים - רובם המכריע ברצועה.

 

במקביל דיווחו הפלסטינים על דילול משמעותי בנוכחות צה"ל באזור צפון הרצועה ומזרחית לעיר עזה - בשכונת סג'עייה ובשכונת זייתון. עיקר פעילות צה"ל התמקדה בדרום הרצועה. 

 

במהלך היממה האחרונה נמנו לפחות שלושה חמושים פלסטינים הרוגים מאש צה"ל באזור קרני. כוחות צה"ל נכנסו 3-5 קילומטרים לעומק השטח הפלסטיני באזור כדי לחפש מנהרות ומטענים ובמהלך הפעילות זיהו חולייה בת שלושה חמושים. הם ירו לעברם ופגעו בהם. לפחות שניים נהרגו. מאוחר יותר נהרג חמוש נוסף ושלושה נפצעו מפגיעת פגז של צה"ל מזרחית לעזה. חיל האוויר ירה לעבר מחבל חמוש שזוהה מתקרב לכוחות בצפון רצועת עזה ופגע בו.


פורסם לראשונה 08/07/2006 20:24

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תקיפת צה"ל בעזה. היום
צילום: רויטרס
ראש הממשלה הפלסטיני מסייר בהריסות
צילום: רויטרס
פגיעת צה"ל במבנה בבית להייא
צילום: איי פי
מומלצים