שתף קטע נבחר

היסטוריה בווימבלדון: אנדי רם אלוף בזוגות מעורבים

הישג ענק ותואר גראנד סלאם ראשון אי פעם לישראל בבוגרים, אחרי שרם וזבונרבה ניצחו בגמר על הדשא הבריטי את ונוס וויליאמס ובוב בריאן 3:6, 2:6. יוני ארליך: "אנדי עשה היסטוריה, מקווה שהגראנד סלאם הבא יהיה איתי". נועם בר, מאמנו של רם: "אנדי נכנס להיסטוריה של הטניס הישראלי"

היסטוריה ישראלית בלונדון. שחר פאר, אנה סמאשנובה (ביחידות) ודודי סלע (בזוגות) אמנם לקחו תארי גראנד סלאם לנוער, אבל אנדי רם הוא הראשון שמביא לישראל את אחד מארבעת התארים הגדולים בסבב בבוגרים.

 

הישראלי, שלפני שלוש שנים הגיע לגמר הזוגות המעורבים בווימבלדון (עם אנסטסיה רודיונובה), אבל נעצר מול מרטינה נברטילובה, עשה הערב (ש') את הצעד הנוסף וזכה בטורניר הטניס היוקרתי בעולם אחרי שיחד עם הרוסייה ורה זבונרבה ניצחו בגמר את האמריקנים ונוס וויליאמס ובוב בריאן 3:6, 2:6.


רם וזבונרבה ברגע הגדול בקריירה, הערב (צילום: איי פי)

 

בצהריים, רם וזבונרבה ניצחו בחצי הגמר את האחים וויין וקארה בלאק, ואחרי מספר שעות מנוחה נאלצו להתייצב (בפעם השניה בטורניר) למשחק שני באותו יום, בשל לוחות הזמנים הצפופים בגלל הפסקות הגשם התכופות בווימבלדון.

 

רם וזבונרבה לא הראו כל סימני עייפות, לא השאירו סיכוי ליריביהם האמריקנים, נתנו משחק מצוין ודרסו במשחק שארך בקושי 55 דקות 3:6, 2:6. רם וזבונרבה, שהניפו בהתרגשות את הגביע הנכסף, גם גרפו 45 אלף פאונד כל אחד, הפרס הכספי על הזכיה.


אנדי רם וזבונרבה חוגגים אחרי ההישג ההיסטורי, הערב (צילום: איי פי)

 

אנדי רם, שמוכיח בשנים האחרונות יחד עם יוני ארליך כי הוא שחקן מהצמרת העולמית בזוגות, התחיל לאחרונה להצטיין גם בזוגות המעורבים. אחרי שהגיע לחצי הגמר, לפחות, בכל ארבעת טורנירי הגראנד סלאם (אליפות אוסטרליה, רולאן גארוס, ווימבלדון ואליפות ארה"ב), רם רשם הערב את הישג השיא בקריירה עם הזכיה בווימבלדון.

 

רם היה השחקן המוביל בצמד ומשחק הרשת המצוין שלו, עם אינסטינקטים מצוינים והנחתות, בשילוב עם החבטות המרשימות שלו מקו הבסיס, היו יותר מדי בשביל ונוס וויליאמס, משחקניות הטניס הטובות בכל הזמנים, ובוב בריאן, שיחד עם אחיו מייק חבר בצמד הזוגות הטוב בעולם (זכו מספר שעות קודם לכן בזוגות גברים).


וויליאמס ובריאן. הובסו בקלות מול רם וזבונרבה (צילום: איי פי)

 

מאמנו של רם: "אני מתרגש בשבילו, זה כבוד גדול לטניס הישראלי"

 

יוני ארליך, שלפני שלוש שנים הגיע עם אנדי רם לחצי הגמר בזוגות גברים, פירגן לפרטנר שלו: "אנדי עשה היסטוריה. זה הישג מדהים לזכות בגראנד סלאם בכלל ובווימבלדון בפרט. אני שמח מאוד בשבילו, זה היה עניין של זמן עד שהוא ייקח גראנד סלאם במעורבים כי הוא תמיד הגיע רחוק. ווימבלדון זה מקום ראוי לזכות בגראנד סלאם בכורה, אני מקווה שהגראנד סלאם הבא יהיה איתי".

 

נועם בר, מאמנם של אנדי רם ויוני ארליך, צמד הזוגות הישראלי הטוב בכל הזמנים, אמר אחרי הזכיה של חניכו: "אני מתרגש בשביל אנדי. זה הישג ענק שמביא כבוד גדול לעצמו ולטניס הישראלי. זו פעם ראשונה שיש לנו זוכה ישראלי בגראנד סלאם ואנדי נכנס להיסטוריה של הטניס הישראלי. אני מקווה שזה רק תואר ראשון ויהיו לו עוד הרבה נוספים, בעיקר עם יוני ארליך". בר, אגב, הגיע בעבר לגמר ה-US OPEN לנוער.


יוני ארליך. "אני שמח מאוד בשביל אנדי" (צילום: ערן קמינסקי)

 

מערכה ראשונה 

 

אנדי רם פתח עם ההגשה והצמד הישראלי-רוסי שמר על המשחקון ועלה ל-0:1. במשחקון הבא האמריקנים עשו אותו דבר והישוו ל-1:1. רם וזבונרבה שברו בהזדמנות הראשונה שלהם ועלו ל-1:3, יתרון אותו לא שמטו עד לסיום המערכה, בסיומה ניצחו 3:6.

 

 

אנדי רם שיחק מצוים והפעם גם זבונרבה הצטרפה ליכולת הגבוהה והשניים, למרות חבטות חזקות של ונוס וויליאמס, הסתדרו כדי לעלות ליתרון 0:1 במערכות.

 

מערכה שניה

 

הפעם השבירה של רם וזבונרבה הגיעה עוד יותר מוקדם, כבר במשחקון הראשון ואחרי הגשה של אנדי רם הצמד הישראלי-רוסי עלה ליתרון 0:2. בהמשך רם וזבונרבה שברו שוב את הגשתו של בוב בריאן ועלו ליתרון 1:4, כאשר רם מראה משחק רשת מצוין עם תגובות אינסטיקטיביות מדהימות. הצמד הישראלי-רוסי המשיך את המומנטום ואחרי הנחתה של רם במשחקון האחרון סגרו עניין, 2:6 במערכה השניה ואלוף ראשון אי-פעם לישראל בגראנד סלאם בוגרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן קמינסקי
אנדי רם. עשה היסטוריה
צילום: ערן קמינסקי
מומלצים