שתף קטע נבחר

מזוז: ביקשתי מהנשיא את תיעוד פרשת הסחיטה

היועץ המשפטי לממשלה אמר כי בשבוע שעבר יזם עימו משה קצב פגישה, בה סיפר לו על רצף האירועים בנוגע לעובדת לשכתו לשעבר. הנשיא הדגיש בפני מזוז כי לא הגיש כל תלונה פלילית על סחיטה ואיומים, בניגוד למה שדווח

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, התייחס הבוקר (א') לראשונה לפרשת התלונה שהוגשה או לא הוגשה על ידי נשיא המדינה, משה קצב, בדבר סחיטה ואיומים כלפיו.

 

לדברי מזוז, הוא שוחח עם הנשיא על הנושא כבר במהלך השבוע שעבר והבין ממנו כי התלונה המדוברת אינה פלילית, ובזמן הקרוב יבחן את העובדות כדי להחליט באילו דרכים לטפל בפרשה.

 

"ביום רביעי האחרון נפגשתי עם נשיא המדינה על פי בקשתו והוא הציג את השתלשלות האירועים בנוגע לעובדת לשעבר בבית הנשיא", אמר הבוקר מזוז. "הנשיא ציין כי ההשתלשות מתועדת, אך הדגש כי אין מדובר בתלונה פלילית. סמוך לסוף הפגישה הוא מסר לי מכתב שכלל את עיקרי הדברים. לאחר בחינת המכתב וקיום התייעצות ראשונית פניתי ביום חמישי בכתב אל הנשיא וביקשתי את כל התיעוד. לאחר קבלתו ובחינתו, תתקבל החלטה כיצד לפעול".

 

ולמרות הכחשות בית הנשיא, מדברי היועץ המשפטי לממשלה עולה כי כן הועבר מכתב מהנשיא ליועץ המשפטי לממשלה. הנשיא עצמו נמצא הבוקר בביקור אבלים בביתו של החייל יהודה באסל שנהרג בסוף השבוע ברצועה.


מזוז מתייחס לדברים בוועדת חוקה (צילום: גיל יוחנן)

 

אמש, כזכור, דווח בחדשות ערוץ 2 כי במסגרת תלונה שהגיש הנשיא קצב ליועץ המשפטי, נטען כי אשה, שזהותה לא נמסרה, העלתה נגדו

 טענות על הטרדה מינית ועל ביצוע מעשים מגונים בכוח. במשרד המשפטים סירבו להגיב לפרשה על אף פניית ynet ובמשטרה אמרו כי לא הוגשה כל תלונה - לא מצד בית הנשיא ולא מגורם אחר, לא לגבי הטרדה מינית ולא לגבי סחיטה ואיומים. עוד נמסר מהמשטרה כי אם תתקבל תלונה תיפתח חקירה בנושא.  

 

מאוחר יותר נמסר גם מבית הנשיא כי הדיווח לא היה נכון. "הנשיא לא הגיש תלונה על סחיטה", מסרה דוברת הנשיא, חגית כהן. לדבריה, הנשיא נפגש מעת לעת עם גורמים במערכת המדינית, הביטחונית והמשפטית ובהם גם היועץ המשפטי לממשלה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
היועץ היום בוועדה
צילום: גיל יוחנן
צילום: יואב גלאי
הפקידה לשעבר
צילום: יואב גלאי
צילום: עטא עוויסאת
הנשיא קצב. לא הוגשה תלונה
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים