שתף קטע נבחר

נכשל ניסיון לשגר רקטה מאולתרת מטול כרם

פלסטינים ניסו לשגר בסוף השבוע רקטה מאולתרת בטול כרם, אך הניסיון כשל. קצין בכיר: "אין ספק שהנסיונות הללו יימשכו ואולי גם ישאו פרי בשלב כזה או אחר"

בסוף השבוע נכשל ניסיון פלסטיני לשגר רקטה מאולתרת באזור טול כרם. מספר גורמים פלסטינים התרברבו בסוף השבוע ש"הצליחו" לשגר רקטה, אך התברר שהניסיון נכשל כישלון חרוץ.

 

גורמי ביטחון מסרו ל-ynet כי נסיון "שיגור הרקטות" באזור טול כרם בסוף השבוע אינו מהווה חידוש עבור צה"ל, ויש בו מטרות נעלמות מהעין. "אין ספק שאירגוני הטרור מנסים להעתיק את הטכנולוגיה והידע שקיים ברצועה עזה בכל מה שקשור לירי תלול מסלול על מנת לאיים על אזור השרון. נעשו בעבר כל מיני נסיונות, חלקם נכשלו, חלקם הצליחו בצורה חלקית. אין ספק שהנסיונות הללו יימשכו ואולי גם ישאו פרי בשלב כזה או אחר", אמר קצין בכיר.

 

לדברי אותו קצין, "אנחנו מבצעים פעולות בנושא, כולל מעצר פעילים שמעורבים בנושא ועוקבים אחר הנושא. חלקי המתכת שהובאו אלינו בסוף השבוע הם דווקא מהסוג הפשוט, ניסיון לאלתר רקטה מקנה מתכת שאליו מחוברים אמצעים מאולתרים אחרים. הניסיון נכשל לגמרי, לא הייתה כאן שום התקדמות".

 

גורמים בצה"ל טוענים כי לניסיון השיגור הזה, כמו גם לניסיונות השיגור הקודמים, יש מטרות נוספות: "בכל ניסיון כזה שגם מתועד על-ידי מצלמות, פעילי הטרור שולחים את העדויות לכל מיני מקומות משם זורם הכסף שמזין אותם ובכך למעשה מוכיחים שהם פועלים וזקוקים לעוד כסף לפעילות הזאת".

 

ארגון לא מוכר בשם "גדודי התהילה" קיבל אתמול אחריות לניסיון ירי שתי רקטות מטול כרם לעבר ישראל. מקורות פלסטינים מסרו שרקטה אחת התפוצצה בעת ניסיון השיגור ואילו השניה לא שוגרה כלל. חלקי שתי הרקטות נמצאו בשטחים חקלאיים מצפון לטול כרם.

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים