שתף קטע נבחר

צה"ל תקף משגרי קסאמים: שלושה נערים נהרגו

צה"ל תקף חוליית משגרי קסאמים בבית חנון וחמושים באזור מעבר קרני. ארבעה נהרגו ועוד מספר נפצעו. בבית חנון נהרגו שלושה נערים ששהו במגרש כדורגל, סמוך למשגרי הקסאמים. על-פי הפלסטינים, מיד אחרי התקיפה ברחו מהמקום ילדים. שתי רקטות קסאם נחתו ליד שדרות

צה"ל תקף אמש (יום ב') חמושים בבית חנון ובאזור מעבר קרני והתוצאה - ארבעה פלסטינים נהרגו ועוד מספר נפצעו. בבית חנון נהרגו שלושה נערים ששהו במגרש כדורגל ובצה"ל טוענים שכל ההרוגים עמדו בקרבת משגרי רקטות. מהאזור הזה זוהה לפני כן שיגור רקטות קסאם. בצה"ל הדגישו: "פגענו במי שעמד ליד משגרי הקסאמים". שלושה פלסטינים נפצעו בתקיפה.

 

אחרי חצות דיווחו גורמי ביטחון פלסטינים, כי טנק של צה"ל ירה פגז לעבר קבוצת חמושים שהתכוונה לשגר רקטת קאסם מאזור ההתנחלות המפונה דוגית לעבר הנגב המערבי. החמושים לא נפגעו ונמלטו מהמקום. מצה"ל נמסר כי לא ידוע לו על ירי באזור. זמן קצר לאחר מכן תקף חיל האוויר גשר סמוך לעיירה בית חנון שבצפון הרצועה. גם באירוע זה לא דווח על נפגעים. מצה"ל נמסר כי מטרת התקיפה היא להקטין את סיכון הברחתו של החייל החטוף, גלעד שליט, ולהקשות על תנועת משגרי רקטות הקסאם.

 

באשר לתקרית שאירעה אתמול בבית חנון, הפלסטינים גורסים כי ההרוגים באירוע הם אזרחים. לדבריהם, מיד אחרי התקיפה ברחו מהמקום הילדים, כשהם זועקים לאחר שחזו בחבריהם מתבוססים בדמם. דובר בית החולים שיפא אמר שמצבם של שלושה מהפצועים מוגדר קשה. לדבריו, "הישראלים משתמשים בטילים חדשים, שאינם משאירים רסס רב, אך גורמים לפגיעה פנימית קשה".


הבהלה בעזה (צילום: רויטרס) 

  

בתקיפה הראשונה פגע כלי טיס של חיל האוויר בחוליית משגרי טילים נגד טנקים שזוהתה באזור קרני בצפון רצועת עזה. זמן קצר לאחר מכן זוהתה חוליית משגרי רקטות קסאם באזור בית חנון בצפון הרצועה. החוליה זוהתה בזמן ביצוע הירי ובפעולת צה"ל הותקפה החוליה. על-פי גורמים בפיקוד דרום נפגעו המשגרים ואנשים שהיו לידם.

 

קצין בכיר בחיל האוויר אמר אתמול ל-ynet כי החיל ביצע בימים האחרונים עשרות תקיפות ברצועת עזה ופגע בעשרות מחבלים. לדבריו, מדובר בלחימה שאינה פשוטה: "רוב הפגיעות מדויקות, למרות התנאים הקשים, אתמול (יום א') פגענו ברכב שבו היו מאות קילוגרמים של חומרי נפץ שעשוי היה להיות מכוון נגד שדרות ואשקלון".

 

לדברי הקצין הבכיר, ביום ראשון נפצעו שני אזרחים בעת פעולת חיל האוויר: "לצערי, נפגעו אזרחים בפעולה הזאת אך צריך לזכור שמדובר בלחימה. אנו עושים הכל על מנת שלא לפגוע באזרחים וצריך לזכור את המשוואה שאם לא נפעל עשויים אזרחי ישראל להיפגע". לדברי הקצין, הנחת העבודה בחיל האוויר היא שלארגוני הטרור אמצעי לחימה רבים מכל הסוגים ובהיקפים גדולים: "אנו מתייחסים לכך במלוא כובד המשקל ובהתאם לכך גם פועלים. אני לא יכול להצביע על מקרה ספציפי שבו ניסו לפגוע בכלי טיס שלנו, אך אנו מניחים שזה עשוי לקרות ופועלים בהתאם".

 

למרות סדרת התקיפות של צה"ל, הצליחו פלסטינים לירות אמש שתי רקטות קסאם שנחתו בשטחים פתוחים ליד שדרות. איש לא נפגע. 

 

מוקדם יותר, נפצעה אנושות ילדה פלסטינית בת 10 מרקטה שירו מחבלים ופגעה בביתה בבית להיא. הפלסטנים דיווחו כי חמושים ניסו לשגר את הרקטה לכיוון ישראל אך היא פגעה בבית להיא.


פורסם לראשונה 10/07/2006 19:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הבהלה בעזה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
זעקות בבית חנון
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
האזור שבו תקף צה"ל
צילום: איי פי
מומלצים