שתף קטע נבחר

"עובדת הנשיא לא סחטה, רק ביקשה עזרה"

מקורביה של הפקידה לשעבר של הנשיא משה קצב מתייצבים להגנתה ואומרים כי "מעולם לא באה בדרישה למצוא לה מקום עבודה ספציפי, אך ביקשה עזרה למצוא מקום עבודה". הם הכחישו את הפרסומים שנפוצו על מעורבותו של אחיה ב"איומים". ומה עושה הנשיא? מתכוון להתייעץ עם פרופ' ליבאי

גם הלילה (יום ג') נמשכת מלחמת הגרסאות בין נשיא המדינה, משה קצב, הטוען שנסחט, לבין עובדת שלו לשעבר, שאיימה לכאורה להתלונן שהיתה קורבן להטרדה מינית. מקורביה של הפקידה לשעבר אמרו ל-ynet: "היא מעולם לא באה בדרישה לנשיא למצוא לה מקום עבודה ספציפי".

 

בתגובה לפרסומים השונים על כך שהאישה דרשה שהנשיא יסדר לה עבודה במשרד ממשלתי, הכחישו מקורביה שהיא ניסתה לסחוט אותו, אך אישרו: "כל שביקשה הוא להיעזר בנשיא למציאת מקום עבודה חלופי".

 

בנוגע לטענה שפורסמה שהאישה שוחחה עם גילה קצב והודיעה לה שילדה את בנו של בעלה, מסרו מקורביה כי "לא היו דברים מעולם". לגבי הפגישה שעל-פי פרסומים שונים התקיימה בשבוע שעבר בהשתתפות אחיה של העובדת לשעבר והנשיא קצב נמסר ל-ynet כי: "האח מעולם לא נפגש עם הנשיא, הם מעולם לא שוחחו ובוודאי שמעולם לא איים עליו. הוא בכלל לא קשור לפרשה". עו"ד כנרת בראשי, המייצגת את העובדת לשעבר סירבה להגיב לדברים.

 

שר המשפטים לשעבר, פרופ' דוד ליבאי, אישר ל-ynet שהנשיא ביקש להיפגש עמו על מנת להתייעץ בעניינים משפטיים: "הנשיא פנה אלי וביקש להתייעץ איתי כדי לקבל הבהרות לשאלות משפטיות". בלשכת נשיא המדינה אישרו את הפרטים ואת קיום הפגישה.

 

אתמול התייחס קצב לפרשת סחיטתו לכאורה על-ידי אחת מעובדות בית הנשיא ואמר: "לא היו לי יחסים עם אף עובדת מעבר ליחסי עבודה". היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אמר כי ביום רביעי האחרון נפגש עם נשיא המדינה על פי בקשתו והוא הציג את השתלשלות האירועים בנוגע לעובדת לשעבר בבית הנשיא.

 

"הנשיא ציין כי השתלשלות האירועים מתועדת, אך הדגש כי אין מדובר בתלונה פלילית. סמוך לסוף הפגישה הוא מסר לי מכתב שכלל את עיקרי הדברים. לאחר בחינת המכתב וקיום התייעצות ראשונית פניתי ביום חמישי בכתב אל הנשיא וביקשתי את כל התיעוד. לאחר קבלתו ובחינתו, תתקבל החלטה כיצד לפעול", סיפר מזוז. 

 

הנשיא מסר אמנם שלא הגיש תלונה על איומי הסחיטה לכאורה מצד פקידתו לשעבר, אך גורם בכיר במשטרה אמר ל-ynet ש"אם היועץ המשפטי לממשלה יורה לנו לפתוח בחקירה, היא תפתח גם ללא תלונה של מי מהצדדים".


פורסם לראשונה 11/07/2006 01:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
מלחמת גרסאות. משה קצב
צילום: יואב גלאי
צילום: ניב קלדרון
שחקן החיזוק. ליבאי
צילום: ניב קלדרון
מומלצים