שתף קטע נבחר

נצב"א: אושרה מכירת החברה לקובי מימון

ברוב של 96% אישרה אסיפה הכללית של נצב"א את מכירת החברה תמורת 646 מיליון שקל לקבוצת אירפורט סיטי בראשות קובי מימון

מכירת נצב"א מתקדמת שלב נוסף: האסיפה הכללית של נצב"א אישרה אתמול (ב') ברוב של 96% את החלטת הדירקטוריון מלפני שלושה שבועות למכור 63.5% מהחברה לקבוצת אירפורט סיטי בראשות קובי מימון.

 

לפני כחודש הגישה איירפורט סיטי, הצעה לרכישת נצב"א תמורת 646 מיליון שקל. בנוסף להצעתו, מימון הגיש ערבות בנקאית על סך 170 מיליון שקל - וכן 60 מליון שקל נוספים בפיקדון על חשבון

הרכישה. סכום הרכישה מורכב מ-2 חלקים: 626 מליון שקל, שהם שווי החברה, 20 מליון שקלים, המהווים תשלום בעבור ריבית והצמדה.

 

דירקטוריון נצבא אישר את ההצעה, לאחר שלטענתו הופר הסכם מכירת החברה לקבוצת מישור הולדינגס. הנהלת נצבא החליטה לאשר את חילוטם של 5 מיליון דולר - שהופקדו בידי הנאמן, עו"ד אורי ברימר. הנושא נמצא בימין אלה בבוררות של השופט בדימוס תיאודור אור. יצוין כי האישור הסופי למכירת החברה מותנה בסיום הליכי הבוררות שבין נצב"א למישור הולדינגס.

 

בפניתו אל חברי האסיפה הכללית, המונה כ-4,500 חברים, ציין יו"ר נצב"א, מאיר תורג'מן: "עברה עלינו תקופה מורכבת שבה מצד אחד ניהלנו את תהליך השבחתה של החברה תוך ריכוז המשך פעילות החברה ביעדים האסטרטגיים שהצבנו

ומאידך – ביססנו את התהליכים הבנקאיים והפיננסיים וייצרנו יציבות לטווח רחוק.

 

"שווי החברה בעקבות פעילותנו על פי סכום המכירה המבטא ערך של 1.1 מיליארד שקל, מבטא ערכים שלא הגענו אליהם בעבר וברור כי כל אחד ואחד מבעלי המניות מבין את משמעות הפעילות האדירה שנעשתה סביב תהליך זה", אמר תורג'מן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצבא. תמכר לקובי מימון
צילום: אבי כהן
מאיר תורג'מן, יו"ר נצב"א
צילום: אבי כהן
מומלצים