שתף קטע נבחר

צילום: עמית מגל

במחנות הפליטים בלבנון יצאו לחגוג ברחובות

בשכונות השיעיות בביירות ובמחנות הפליטים בדרום לבנון יצאו ילדים לחגוג ברחובות עם פירסום הדיווחים על חטיפת החיילים. בעזה מחלקים ממתקים ומקווים שהחטיפה בלבנון תאיץ שיחרור פלסטינים מישראל

הדיווחים בכלי התקשורת על חטיפת שני חיילים מגבול לבנון הוציאו מאות מתושבי מחנות הפליטים של דרום לבנון והשכונות השיעיות של ביירות לחגוג ברחובות. 

 

במחנה הפליטים עין אל-חילווה שליד צידון, מעוז תמיכה של חיזבאללה, חגגו התושבים במשך כשעה לאחר הדיווחים הראשונים על חטיפת החיילים. צעירים ירו זיקוקי די-נור ונושאי נשק ירו יריות באוויר לאות שמחה.

 

סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי צעירים לבושים בחולצות צהובות, צבעי חיזבאללה, חילקו לעוברי האורח ברחובות ממתקים ועוגיות וקראו קריאות "יחי חיזבאללה!", "מוות לישראל". 

 

 

 

גם תושבי מחנה הפליטים בורג' אל-ברג'נה שבפאתי ביירות יצאו לחגוג סמוך לנמל התעופה הבינלאומי של לבנון. "הישראלים לא רצו להחליף את החייל החטוף שלהם בעזה בתמורה לאסירים פלסטיניים אז חיזבאללה באו והפגינו את העמדה של ההתנגדות הפלסטינית במשא ומתן", אמרו התושבים. דווח על חגיגות ויריות באוויר גם בכפרים בבקעה ובבעלבק.

 

גם בעזה חגגו: מקורות פלסטינים ברצועה מסרו כי פלסטינים נראו מחלקים ממתקים במספר מוקדים בעיר עזה ובמחנה הפליטים ג'בליה, בצפון הרצועה.

 


ילדים חוגגים את החטיפה בהדלקת זיקוקים בביירות  (צילום: רויטרס)

 

מחלקי הממתקים חוגגים ביחד עם העוברים והשבים והנהגים הצופרים את חטיפת שני חיילי צה"ל בגבול הצפון. תושבים פלסטינים אומרים כי הם מקווים שהחטיפה תאיץ את מהלך שחרורם של אלפי פלסטינים מבתי הכלא בישראל.

 

החגיגות החלו מיד לאחר הודעת חיזבאללה כי חטפה שני חיילים ישראלים והעבירה אותם ל"מקום בטוח". החטיפה בוצעה תחת הרעשה כבדה, ש"הדליקה" את כל הגזרה והייתה ככל הנראה פעולת הסחה לחטיפה. בגזרה המערבית של הגבול נפצעו שישה בני-אדם, אחד מהם באורח בינוני והשאר קל. עוד חמישה חיילים נפצעו מן הירי, ובסך-הכל מבין הפצועים ישנו אחד במצב קשה, שניים בינוני והשאר קל.

 

מיד לאחר אישור החטיפה נכנסו כוחות צה"ל לדרום לבנון בניסיון לאתר את החיילים החטופים. גורמים בלבנון דיווחו כי מטוסי חיל האוויר ביצעו גיחות בדרום לבנון והפציצו גשרים, ככל הנראה במטרה לעכב את העברת החיילים החטופים. המקורות הלבנוניים מסרו כי בתקיפת צה"ל נהרגו שני אזרחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוגגים בביירות
צילום: רויטרס
זיקוקים וממתקים בביירות
צילום: רויטרס
מומלצים