שתף קטע נבחר

האיחוד האירופי קנס את מיקרוסופט ב-357 מיליון דולר

זאת, לאחר שלא עמדה בפסיקה של בית המשפט מ-2004. האיחוד מזהיר כי יטיל על מיקרוסופט קנסות בסך ארבעה מיליון דולרים ביום

האיחוד האירופי הודיע היום (ד') כי קנס את מיקרוסופט בסכום של 357 מיליון דולרים, לאחר שקבע כי החברה לא עמדה בפסיקה משפט ההגבלים העסקיים נגדה, ומזהיר כי יטיל על מיקרוסופט קנסות בסך ארבעה מיליון דולרים ביום.

 

הקנס החדש נגזר בנוסף לקנס בסך 824 מיליון דולרים שהטיל האיחוד האירופי על מיקרוסופט בחודש מרץ, 2004, בשל ניצול לרעה של מעמדה בשוק.

 

בחודש דצמבר 2004, פסק האיחוד האירופי נגד הערעור של מיקרוסופט על הפסיקה שקבעה כי הפרה את חוקי ההגבלים העסקיים ביבשת. מלבד הקנס, מיקרוסופט חויבה למסור מידע טכני למתחרות, ולהציע גירסה של Windows ללא תוכנת נגן המדיה.

 

מיקרוסופט ערערה שוב, והערכאה השנייה באיחוד דנה בערעור בחודש אפריל, וטרם מסרה את פסיקתה. מיקרוסופט תוכל לערער על הפסיקה לבית הדין הגבוה לצדק של האיחוד האירופי. עם זאת, החברה חויבה לעמוד בינתיים בתנאי הפסיקה נגדה. 

 

מיקרוסופט לא עמדה בפסיקה

 

הזרוע הרגולטורית הזהירה את מיקרוסופט בחודש דצמבר, 2005, כי תטיל עליה קנס בסך 3.3 מיליון דולר מדי יום, בגלל אי ציות לפסיקה שחייבה אותה לספק למתחרות מידע "שלם ומדויק", על מנת שיוכלו להתאים את התוכנות שלהן לעבודה בסביבת Windows.

  

מיקרוסופט מסרה כי היא פועלת כדי לפתור כמה עניינים טכניים בהם נתקלה על מנת שתוכל לאפשר למתחרות להתאים את התוכנות שלהם לעבודה חלקה ב-Windows.

  

על פי מיקרוסופט, החברה מעסיקה צוות של 300 עובדים במשרה מלאה כדי לפתור את הבעיה, ורוב עבודתם כבר הושלמה. "המהנדסים שלנו עובדים מסביב לשעות כדי לסיים את הפרויקט עד ה-18 ביולי", מסרה החברה בהצהרה.

  

מיקרוסופט טענה כי הטלת קנסות תהיה עונש "לא מוצדק ולא הכרחי" משום שהחברה פועלת לציית לפסיקה. באיחוד מזכירים כי לרשות החברה עמדו 18 חודשים לציית להחלטה לאחר שבית משפט דחה את הערעור שהגישה נגד הקנסות.

 

הקנס החדש חל על התקופה בין 16 בדצמבר בשנה שעברה, המועד הסופי שקבע הרגולטור באירופה לאספקת מידע הדרוש למתחרים על ידי מיקרוסופט, לבין ה-20 ביוני, השנה. 

 

"מיקרוסופט לא הפסיקה עם ההתנהגות הבלתי חוקית. לא נותר לי אלא להטיל עליה כנס עבור אי הציות הנמשך לפסיקה", מסרה הממונה על התחרות באיחוד, נילי קרוס, בהצהרה שפרסמה.

 

אם מיקרוסופט לא תציית לפסיקה עד ה-31 ביולי, היא צפויה לשאת בקנסות בסך כארבעה מיליון דולרים ביום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים