שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חיל האוויר פוצץ מאגר דלק בביירות
  לאחר שהופגזו מסלולי המראה, הופצץ אמש מאגר הדלק המרכזי של נמל התעופה הבינלאומי. מטוסים גם פיזרו כרוזים לתושבים

  מטוסי חיל האוויר תקפו אמש (יום ה') מאגר דלק מרכזי, המשמש את מטוסי הנוסעים בנמל התעופה הבינלאומי בביירות. בצה"ל אומרים שנמל התעופה בביירות מהווה תחנת מעבר ושינוע של אמצעי לחימה לארגון חיזבאללה.

   

  חיל האוויר פגע אתמול בלילה במסלולי המראה ונמל התעופה שותק. מוקדם יותר תקפו ספינות טילים חולייה שירתה קטיושה, ופגעו בה.

   


  עזיבה המונית בביירות (צילום: רויטרס) 

   

  גורמים בלבנון מסרו שמטוסי חיל האוויר גם פיזרו כרוזים מעל אזור ביירות, נבטיה ובאזורים אחרים הקוראים לאזרחים הלבנונים להתפנות מהאזורים בה פועלים אנשי חיזבאללה מחשש שיפגעו. "בעקבות פעולות הטרור המתמשכות של חיזבאללה צה"ל פועל בלבנון. למען שלומכם, כדי למנוע באזרחים שאינם מעורבים, עליכם להימנע מלהימצא באזורים שבהם פועלים אנשי חיזבאללה", נאמר בכרוזים.

   

  בתוך כך גוברת הביקורת על חיזבאללה בתוך המערכת הפוליטית בלבנון. זאת, למרות שכמעט לא היה זכר לכך בהודעה רשמית שפירסמה ממשלת לבנון. בהודעה שהקריא שר ההסברה, ראזי אל-ערידי, בתום ישיבה מיוחדת שניה במספר בראשותו של נשיא לבנון, אמיל לחוד, נאמר, בין היתר כי הממשלה מגנה את מעשי התוקפנות של ישראל. "מעשים אלה לא באו מתוך הגנה עצמית", הוא אמר.

   

  הממשלה שיבחה את "עמידתם האיתנה של הלבנונים", הודיעה כי היא דבקה בהחלטות הבינלאומיות וקראה למועצת הביטחון לקבל החלטות שישימו קץ לתוקפנות הישראלית. "אנו מברכים את יוזמתו של מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, לשלוח לכאן משלחת רמת דרג שתנסה להשיב את היציבות ולהגן על האזרחים".

   

  חבר הפרלמנט מטעם הגוש האנטי-סורי בלבנון, סמיר פרנג'יה, ביקר גם הוא את מבצע החטיפה של חיזבאללה בראיון לרשת הטלוויזיה "אל-ערביה". "זה נכון שבעיית האסירים הלבנונים היא בעיה אנושית, אך השאלה היא מהי העדיפות שצריך לתת לה. יש שורה של מדינות, כמו סוריה למשל, שלהן יש הרבה יותר אסירים בבתי הכלא הישראלים מאשר לבנון, אך הן לא מבצעות מבצעים כאלה".


  פורסם לראשונה 13/07/2006 21:41

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מתקפה על ביירות
  צילום: רויטרס
  מתקפה מוקדמת בביירות
  צילום: איי פי
  שדה התעופה סגור
  צילום: איי פי
  מומלצים