שתף קטע נבחר

נשיא ונצואלה: ישראל "מטורפת עם נשק גרעיני"

הוגו צ'אבז ממשיך למתוח ביקורת על "האימפריאליזם האמריקני", והפעם הוא גורר גם את ישראל לעניין: בנאום בקרקאס טען הלילה כי התמיכה האמריקנית בישראל באירועים האחרונים תוביל את העולם לשואה

מה הוא מתערב? נשיא ונצואלה, הוגו צ'אבז, אמר הלילה כי התמיכה של ארצות הברית בישראל היא שגורמת להסלמה במזרח התיכון ומציבה את העולם בדרך לשואה חדשה.

 

צ'אבז, אופוזיציונר ותיק לממשל בוש ולמדיניותו, אמר כי "האשמה מוטלת שוב על האימפריה האמריקנית. זו האימפריה שחימשה ותמכה באליטה הישראלית שפלשה, השפילה וקראה תיגר על האו"ם במשך זמן רב". הדברים נאמרו בנאום שנשא צ'אבז במהלך אירוע צבאי בקרקאס.

 

הוא הבהיר כי הוא מנצל את ההזדמנות והאירועים האחרונים כדי "לגנות באופן מוחלט את הפעולה התוקפנית של האליטה הישראלית נגד חפים מפשע במזרח

 התיכון", והוסיף כי לטעמו מדובר גם בשימוש מופרז בכוח. "הם מפציצים ערים ואומרים שלא יפסיקו עד שיחזירו להם חייל? זהו טירוף. יותר מזה: זה טירוף עם פצצות אטום".

 

והוא הוסיף בעניין הגרעיני כי "לישראלים יש נשק להשמדה המונית ואיש אינו מפקח עליהם או מותח ביקורת - וזאת משום שהאימפריה תומכת בהם. לשאיפות האימפריאליסטיות אין גבולות, והן יכולות להוביל את העולם כולו לשואה של ממש. שאלוהים יעזור לנו".

 

זו איננה הפעם הראשונה שצ'אבז מנצל את המזרח התיכון לצרכיו. נראה כי העימות בלבנון הפך לנשק תעמולתי נוסף בידיו של צ'אבז במלחמתו הפומבית והקולנית בממשל בוש. רק לפני חודש, למשל, הודיע כי בכוונתו לבקר בצפון קוריאה, שלה עימות מתמשך עם האמריקנים סביב סוגיית הגרעין -  ולחתום על הסכמים לשיתוף פעולה בין שתי המדינות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
צ'אבז. הלאה האימפריה
צילום: רויטרס
מומלצים