שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בצה"ל נערכים: 3 סוללות "פטריוט" הוצבו בחיפה
  פרסום ראשון: 3 סוללות "פטריוט" שנועדו ליירוט טילים בליסטיים נפרסו בחיפה. התושבים: "לא זוכרים דבר כזה כבר שנים". צה"ל: "הוחלט על הצבת הסוללות לאחר הערכת מצב"
  צה"ל הציב הבוקר בחיפה (שבת) שלוש סוללות "פטריוט" שנועדו ליירט טילים בליסטיים המשוגרים לעבר האזור. תושבי האזור סיפרו כי אינם זוכרים מראות שכאלה בעיר - של סוללות "פטריוט" - כבר כמה שנים טובות.  

   

  בעוד מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מאיים ב"הפתעות נוספות" שהוא מכין לישראל בצה"ל לא נשארים אדישים והבוקר החלו לפרוס שלוש סוללות נגד מטוסים מסוג "פטריוט" באזור חיפה - שתיים מהסוללות נפרסו הבוקר ואחת נוספת נפרסת כעת.  


  הפטריוט בחיפה (צילום: חגי אהרון)

   

  תושבי האזור, שרק לפני יומיים שמעו קול נפץ אדיר שהתברר כרקטה ששוגרה מדרום לבנון, גילו היום את הסוללות באזור. "בפעם האחרונה שהציבו כאן סוללות פטריוט, זה היה לפני כמה שנים", סיפר ל-ynet אחד התושבים, "כנראה שעכשיו יש שוב סיבה לזה. לנו לא הודיעו כלום". מלחמת עיראק הייתה הפעם האחרונה בה הוצבו סוללות פטריוט במקומות שונים בארץ, חלקן אמריקניות וחלקן מתוצרת גרמני. במסגרת זו, ובמהלך חודש מרס  2003, הוצבו סוללות מבצעיות גרמניות גם באזור חיפה.

   

  סוללות הפטריוט הן מתוצרת אמריקנית ושייכות למערך נגד מטוסים של ישראל. תחילה המערכת הותאמה ליירט מטוסים, ואילו בתחילת שנות ה-90' הותאמה ליירוט טילים בליסטיים. בישראל ממשיכים לעשות את השימוש במערכת, זאת במקביל לפיתוח מערכת ה"חץ" שנועדה ליירט טילי קרקע-קרקע המשוגרים לישראל. גם בניסוי האחרון של מערכת ה"חץ", שבוצע בדצמבר 2005 בישראל, שולבה מערכת הפטריוט, כגיבוי.

   

  גורמים בצה"ל אמרו כי הצבת הסוללות היא "פועל יוצא של הערכת מצב". הגורמים אישרו כי הסוללות הוצבו נוכח העימות הנוכחי של צה"ל בגבול הצפון. 

   

  בצה"ל מודעים לכך כי לאור ההתפתחות במבצע "שינוי כיוון" עשוי החיזבאללה לעשות שימוש באמצעים רבים על מנת לפגוע בעורף הישראלי ולכן נערכים. "מעבר לרקטות ארוכות הטווח שיש ברשת החיזבאללה, הוא עשוי להשתמש במזל"ט נפץ או בכל דבר אחר", העריך קצין בכיר בצה"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  פטריוט במלחמת המפרץ. "הפעם האחרונה"
  צילום: איי פי
  מומלצים