שתף קטע נבחר

צה"ל הרס את המפקדה הראשית של החיזבאללה

עוד לילה של תקיפות בביירות: בין היעדים שהתקיף צה"ל היו מטה החיזבאללה ותחנת השידור של "אל מנאר". אתמול הושמד כל מערך המכ"מים הלבנוני בחוף - "בגלל שיתוף פעולה עם חיזבאללה במהלך ירי הטיל לעבר הסטי"ל"

חיל האוויר ממשיך במערכה נגד מעוזי החיזבאללה בלבנון: צה"ל הפציץ הלילה (יום א') פרבר דרומי של הבירה ביירות, הנחשב למקום מושבם של פעילי החיזבאללה. במהלך התקיפות הרס צה"ל את המטה הראשי של הארגון בעיר, ואף פגע בתחנת השידור של החיזבאללה, "אל מנאר". זו הפעם השלישית בימים האחרונים שחיל האוויר מתקיף את תחנת השידור. 

 

הבוקר דיווחה רשת "אל מנאר" כי מטוסי חיל האוויר הפציצו את תחנת הכוח "ג'ייה", כ-20 ק"מ מדרום לבירה, ביירות. בין היעדים שהותקפו הלילה היו גם מבנים המשמשים לאחסון אמצעי לחימה ויעדי שיגור קטיושות לעבר ישראל.

 

 

אתמול המשיך צה"ל לתקוף את מעוזי החיזבללה בדרום ביירות ובכלל זה את מבנה המועצה העליונה של חיזבאללה וכן את מטה הארגון. בנוסף, רשת "אל ג'זירה" דיווחה כי צה"ל ירה שלושה טילים לעבר נמל טריפולי שבצפון לבנון. גם נמל ביירות הותקף. 

 


עיר תחת מתקפה (צילום: אי.פי)

 

האלוף גדי אייזנקוט, ראש אגף מבצעים במטכ"ל, סיפר בתדריך שקיים בקרייה בתל אביב כי "הושמדו כל מכ"מי החוף של לבנון. הסיבה להשמדת מכ"מי החוף היתה שיתוף פעולה עם חיזבאללה במהלך הירי שבוצע אתמול לעבר סטי"ל ישראלי, שבו יש לנו הרוג ו-3 חיילים נעדרים". מדובר במכ"מים הממוקמים בנמלים לאורך רצועת החוף ורובם שייכים לצבא לבנון. זו הפעם הראשונה בה תקף צה"ל עמדות של צבא לבנון במבצע הנוכחי. על פי דיווחים לבנוניים, בתקיפת אחת עמדות המכ"מ, סמוך לעיירה אל בתרון שבצפון לבנון, נהרג חייל לבנוני ועוד שלושה נפצעו.  

 

בתדריך אמר תא"ל נועם פייג, ראש מספן ים, כי לא היה בידי צה"ל מידע לפיו החיזבאללה מחזיק טיל מסוג C802, אותו טיל שנורה לעבר הסטי"ל. "לא ידענו כי כי קיים איום מסוג הטיל הזה בגזרה הזאת ולכן לא פעלנו כנגד האיום. כעת לאחר האירוע, הנחנו את הספינות לפעול כנגד האיום".  

 

אתמול במהלך הערב הותקפו עוד שורה של יעדים ובסיסי טרור בבקעה שבמזרח לבנון וכן עשרות מטרות במרחב ביירות כולל המפקדה הלבנונית של ארגון החמאס, יעדים במתחם הפיקוד של חיזבאללה ויעדים נוספים. כמו כן הותקף רכב ועליו משגר לירי קטיושות בסמוך לכפר רג'ר בשטח לבנוני. על פי דיווחים לבנוניים,

  

אתמול תקף חיל האוויר את משרדיהם ובתיהם של שלושה בכירים בארגון חיזבאללה ושל בכיר בחמאס ברחבי לבנון. סדרת התקיפות החלה אחר הצהריים: חיל האוויר תקף את מטהו של המנהיג הרוחני של חיזבאללה, השייח' מוחמד חוסיין פדלאללה, הממוקם בפרבר הדרומי של ביירות. רשת אל-ג'זירה דיווחה כי השייח עצמו לא נפגע בתקיפה. בנוסף, תקפו מטוסי חיל האוויר את משרדו של בכיר הלשכה המדינית של החמאס, מוחמד נאזל, בביירות. המשרד נהרס כליל אך גורמים בחמאס מסרו כי נאזל לא נפגע.

 

באזור בעלבק שבצפון בקעת הלבנון תקף צה"ל כמה מטרות ויעדים במהלך היום. עדי ראייה דיווחו כי באזור בוצעו כשבע תקיפות של חיל האוויר וכי מזל"ט חג מעל האזור במשך כארבע שעות. רשת החדשות הלבנונית "אל מוסתקבל" דיווחה כי מטרת אחת התקיפות הייתה משרדו של חבר המועצה העליונה (השורא) של חיזבאללה, השייח' מוחמד יזבק. בדיווח נמסר כי לא ברור מה מצבו של יזבק עצמו.

 

תקיפה נוספת בבעלבק כוונה לעבר ביתו של בכיר נוסף בחיזבאללה, חוסיין מוסאווי. מדיווחים ראשוניים עולה כי לפחות 20 בני אדם נפגעו בתקיפה זו וכי לא ברור מה עלה בגורלו של מוסאווי.

  

עשרות בני אדם נפצעו אתמול בסדרת התקיפות של צה"ל בביירות ופרבריה ובאזור בעל בק. בצהריים פתחו כאמור מטוסי חיל-האוויר במתקפה מאסיבית על הרובע השיעי בביירות, שם שוהה צמרת חיזבאללה וגם נסראללה עצמו. לפי חלק מהדיווחים, נסראללה שוהה בבונקר בביירות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תותחי צה"ל
צילום: רויטרס
צילום: איי פי
תקיפה בביירות
צילום: איי פי
עשרות יעדים
צילום: רויטרס
מומלצים