שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הוכרזו הזוכים בפרסי העיצוב של משרד התרבות

  המאיירת רותו מודן, המעצב הגרפי דני מירב והמעצבת התעשייתית אילה צרפתי הם הזוכים בפרסים לשנת 2006

  הזוכים בפרסי משרד התרבות לעיצוב בפרס הם המאיירת רותו מודן, המעצב הגראפי דני מירב והמעצבת התעשייתית אילה צרפתי. הפרס לכל אחד מהזוכים הוא 20 אלף שקל. בשנה שעברה עוררו חברי ועדת השיפוט סערה לאחר שקבעו כי כל 30 העבודות שהוגשו לתחרות אינן עומדות בדרישות הסף או הוגשו בצורה מזלזלת. שינויים מהותיים בתקנון הפרס והכפלת הסכום הכספי המוענק הביאו לגידול משמעותי במספר המועמדויות, ולדברי נציגי משרד התרבות גם ברמת ההגשה. השנה הגישו את מועמדותם 80 יוצרים ומתוכם בחרה ועדת הפרס שלושה.

   

  חברי הוועדה - עמי דרך, בועז טל, ירמי פנקוס, אייל שיינבאום, אלישבע רבין ונציגת משרד התרבות, עידית עמיחי - דיווחו כי הבחירה השנה היתה קשה במיוחד וכי בין המועמדים היו מעצבים רבים טובים וראויים. "אנו תקווה כי הרף הגבוה שהוצב השנה אכן יימשך וכי פרס העיצוב ימשיך לשקף את רמת העיצוב הגבוהה בארץ", אמרו חברי הוועדה שציינו כי הבחירה השנה היתה קשה במיוחד.

   

  בנימוקיהם למתן הפרס לדני מירב כתבו השופטים: "השפה העיצובית של מירב, המכונה 'הטייס', שואבת ממקורות גרפיים מימיה הראשונים של ישראל ועושה בהם שימוש פופי יומיומי מלא הומור ושמחת חיים. למרות זאת אין מדובר בעיצוב נוסטלגי גרידא, כי אם בעיצוב עדכני ומתוחכם המבקש להניח בדרכו רובד נוסף על שכבות מתהוות של התרבות הישראלית".

   

  בנימוקיהם למתן הפרס לאילה צרפתי נכתב: "עבודותיה מצליחות לפרוץ את העיסוק באובייקט כאובייקט ולהפכו למוצר תעשייתי בעל פנים רבות. היכולת לחדש ולפרוץ גבולות הן בתחום הסגנוני והן בתחום החומרים והמבנה בענף התאורה ובפרט בפלח המסוים בו היא פועלת, תורמות ומרחיבות את מסגרת פעולתה".

   

  בנימוקי השופטים למתן הפרס לרותו מודן נכתב: "האיור של מודן מקומי ומקורי ועם זאת מקיים דיאלוג עם תמות עכשוויות הזוכות לטיפול ולביטוי בעולם. רותו משכילה להשתמש באירו ככלי ביטוי שהוא הרבה מעבר לפרשנות לטקסט. בקו ברור ומדויק מצליח האיור לקיים עולם חזותי, ביקורתי, נועז ומלא הומור ולגעת ברגש ובאינטלקט של מבוגרים וילדים".

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איור של רותו מודן. מקומי ומקורי
  לאתר ההטבות
  מומלצים