שתף קטע נבחר

צוות אל ג'זירה דיווח בשידור חי מחיפה - ועוכב

במשטרה טוענים כי צוות התחנה הקטארית הוזהר מכיוון שצילם בעת מתקפת הקטיושות, ולאחר מכן שוחרר. כתב התחנה, אליאס כראם: "קיבלנו הוראה כמו כל יתר התחנות שלא לשדר את מקום הנפילה המדוייק של הרקטות וכך עשינו"

זעם ב"אל-ג'זירה": רשת החדשות הקטארית בישראל טוענת כי צוות מטעמה עוכב הבוקר (א') על ידי המשטרה למשך שעתיים, במהלך שידורי חדשות מיוחדים בעקבות האירועים בחיפה.

 

מאז נודע על נפילת הרקטות בחיפה הבוקר נכנסו כלי התקשורת הערביים, הדרוכים ממילא, למתכונת שידורים מיוחדת והעבירו את המראות ממקום נפילת הרקטות בתחנת הרכבת בעיר, באמצעות השידורים מהערוצים הישראליים ובאמצעות הצוותים הקבועים אותם הם מחזיקים בארץ. דקות אחדות לאחר אחת הפריצות לשידור של כתב "אל-ג'זירה" בישראל, אליאס כראם, דיווחה התחנה כי הוא וצוותו נעצרו וזאת מבלי שנמסרו פרטים נוספים.

 

"אין לנו מושג מדוע עיכבו את אנשי הצוות", אמרו ל-ynet אנשי "אל-ג'זירה" בישראל. "קיבלנו הוראה כמו כל יתר התחנות שלא לשדר את מקום הנפילה המדוייק של הרקטות וכך עשינו. הצוות מיהר לעזוב את המקום, שלא כמו כל יותר מתחריו, ועבר לשכונה מרוחקת בעיר שלא רואים ממנה את מקום הנפילה. למרות זאת, למקום הגיעו שוטרים שעיכבו את הכתב, אליאס כראם, הצלם ועוזרו לשעתיים מבלי שהסבירו להם מדוע ורק אחר כך הובילו אותם לתחנת המשטרה שם נמסרו להם מסמכיהם".

 

סגנית מפקד משטרת חיפה, אהובה תומר, אמרה בתגובה: "הצוות עמד על נקודת תצפית בכרמל וצילם במהלך מתקפת הקטיושות. הם לא נחקרו או נעצרו. הצילום הופסק, הם הוזהרו ונשלחו לדרכם".

 

אולם אין מדובר בסיבה היחידה בגינה זועמים במשרד התחנה בישראל. ל-ynet נודע כי התחנה שלחה מכתב נזעם למנהל "קול ישראל", יוני בן מנחם, בעקבות מה שהגודר כ"הסתה נגד אל-ג'זירה" במהלך אחד הדיווחים הבוקר.

 

"לצערי הרב, במסגרת החדשות בסביבות השעה 9.30, מצא קול ישראל לנכון לצטט את הקשב, מר גורדוס, אשר השמיע דברי הבל והסתה נגד אל-ג'זירה בטענה שקרית וזדונית, לפיה כביכול שדר אל-ג'זירה בעכו הצביע על מקומות רגישים, דבר אשר

 אין לו שחר ויסוד". כתב מנהל משרד אל-ג'זירה בירושלים, וליד אל-עומרי. "נהפוך הוא – צוות אל-ג'זירה נאלץ להעתיק את מקומו מקיבוץ זרעית לבית מלון בעכו ותוך כדי האירועים שודרו הדברים והוקלטו על ידי הכתב בעמדתו מקרבת בית המלון ללא כל הצבעה על מקומות רגישים".

 

באל-ג'זירה טוענים כי צוות השידור פעל בעת ובעונה אחת עם צוותים אחרים של רשתות טלוויזיה וכלי תקשורת שהיו בקרבתו. "אנו רואים בחומרה רבה את ההסתה הזאת ודורשים להפסיקה מייד", נכתב בפניית התחנה..

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלג'זירה
אל ג'זירה
צילום: אלג'זירה
צילום: חגי אהרון
פינוי פצועים ממוסך הרכבת
צילום: חגי אהרון
מומלצים