שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסראללה: הפתענו אתכם בים, נפתיע ביבשה
  מזכ"ל חיזבאללה הבהיר כי ארגונו השתדל עד כה שלא לפגוע באזרחים, בעוד ישראל פוגעת "רק באזרחים - ולא במאגר הטילים". לדבריו, ארגונו נמנע מלגרור את האזור לאסון, ולא ירה לבתי הזיקוק. הבהיר: אל תבנו על מה שההנהגה שלכם אומרת, יש לנו עוד רקטות רבות שמגיעות עד חיפה

  חי וקיים: על רקע השמועות כי מזכ"ל חיזבאללה נפגע במתקפות צה"ל בדרום ביירות, נאם אחר הצהריים (יום א') חסן נסראללה נאום שלישי מאז החל העימות בגבול הצפון. אלא שהפעם הנאום היה מוקלט. נסראללה הדגיש בנאומו כי בעוד פעיליו פועלים נגד מטרות צבאיות בלבד ו"משתדלים לא לפגוע באזרחים", הרי שישראל פוגעת רק במטרות אזרחיות, "באזרחים - ולא במאגר הטילים". הוא הוסיף כי הלוחמים מצפים ללחימה. "כמו שהפתענו אתכם בים, נפתיע ביבשה", אמר - והבטיח גם "נפתיע אתכם בחיפה ומעבר לה".

   

  "ניסינו מלכתחילה לפעול בדיוק רב והפצנו הזהרות ברורות", פתח את דבריו. "ביום הראשון ירינו את הרקטות רק לעבר בסיסי צבא ולא למטרות אזרחיות, אבל צבא האויב שאינו יכול ללוחמים שלנו תקף מהיום הראשון רק מטרות אזרחיות ומטרות תשתית. אנו התאפקנו והמשכנו לתקוף מטרות צבאיות. היו לנו תקיפות יפות מאוד. פגענו במפקדות חטיבה שונות בפיקוד צפון, חיל הים ובסיס חיל האוויר במירון והיו לנו הישגים חשובים, אבל ראינו שהציונים מרכזים את פגיעותיהם אך ורק במטרות אזרחיות. בנוסף פגענו בשלושה טנקים ישראליים והשפלנו את הכוחות הציוניים", אמר מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה.


  ההרס בשכונות הדרומיות של ביירות. "רק מטרות אזרחיות", אמר נסראללה (צילום: איי.פי) 

   

  במהלך הנאום שיגר נסראללה איומים ברורים ותקיפים לעברה של ישראל, אמר כי ארגונו עומד איתן, והוסיף בהתגרות כי אין למודיעין הישראלי כל מידע מהותי על תפקודו. לדבריו, בכוונת הארגון להמשיך בלחימה.

   

  "הותקפו ערים מרכזיות בלבנון, נפגעו אזרחים רבים ובתי מגורים. עברנו לשלב של הרג ללא הבחנה כמו זה שהיה אתמול", אמר. "הבנו שהאויב הבין באופן שגוי את הסבלנות שלנו. מעולם לא רצינו לתקוף במסגרת המערכה מטרות אזרחיות. המתנו ובמקביל רשמנו הישגים חשובים כשתקפנו את הסטי"ל הישראלי, אבל הציונים המשיכו לתקוף בדרום לבנון, בבעלבק ועד לצפונה של לבנון. הם המשיכו לתקוף מטרות תשתית.

   

  "לא נותרה לנו ברירה אלא לממש את מה שהבטחנו ולתקוף היום את חיפה. אנו מכירים את החשיבות והסכנה של חיפה ובכוונה תחילה בחרנו שלא לתקוף את בתי הזיקוק שלה, למרות שהם בהישג ידינו. אנחנו יודעים מה הסכנה אולם אני מדגיש כי הנשק שלנו הוא לא נשק למטרות נקמה אלא נועד להחזיר את ממשלת המשוגעים של אולמרט להיגיון. למרות זאת, אין פירושו של דבר שנתאפק לעד. לכן נמשיך ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו כדי להגן על עצמנו כל עוד האויב ממשיך בתוקפנות וללא קווים אדומים - כך גם אנחנו ננהג".

   

  "מאגר הנשק שלנו עדיין קיים"

   

  נסראללה המשיך והתייחס לשורה של נקודות שלמרות שלדבריו כיוון אותם לציבור הלבנוני, הם בהחלט כוונו לאוזניים ישראליות. "אנחנו במלוא כוחנו. אנחנו אלה שקובעים את הזמן והמקום. האויב לא מצליח לקבוע לנו את האמצעים שבהם נשתמש ואת הזמן. המפקדות והבסיסים שלנו לא התפרקו".

   

  נסראללה אף הביע זלזול במודיעין שמצוי בידי ישראל על ארגונו ואמר: "האויב לא ידע על יכולותינו והתבסס על מידע והערכות מוטעות ולכן הוא עשה טעויות. כך למשל ביום הראשון תקף אך ורק בתים אזרחיים שלא היה להם שום קשר למטרות צבאיות ולאחסנת טילים. זאת למרות שהאויב אמר שהרקטות הושמדו בתקיפות אלה. אני אומר לאויב: טעיתם. כל מי שתקפתם היה אך ורק מטרות אזרחיות. מאגר הנשק שלנו עדיין קיים ומה שירינו היה המיעוט שבמיעוט. היום הציונים מתבססים על כך שמאגר הרקטות שלנו שמגיע עד לחיפה מכיל רק עשרות רקטות. אם אתם מתכוונים לבנות על כך, אני מודיע לכם שאתם טועים. לעם הציוני אני אומר – ההנהגה שלכם מטעה אתכם. אנו גאים בכך שהמודיעין הישראלי לא חדר אלינו. בנינו את הכוח שלנו במספר מישורים בלי שהאויב הצליח לדעת משהו ממשי".

   

  מזכ"ל חיזבאללה התייחס גם לתקיפה יבשתית אפשרית בלבנון ושיגר אזהרה חדה וברורה: "היום הציונים מדברים על התקדמות יבשתית. הם ניסו לעשות זאת הלילה והם הותקפו. שמענו גם שהם משתמשים בנשק שאסור לפי האמנות הבינלאומיות. בכל מקרה, אנחנו נמצאים במלוא הכוננות, אופטימים ובטוחים בנצחוננו. כפי שהפתענו אותם בים ובחיפה אנחנו עוד נפתיע אותם ביבשה. אנחנו נפתיע אותם בקרב היבשתי באמונה גדולה כי תהיה לנו סוף סוף יכולת לקרב פנים מול פנים איתם בעוד שכרגע הם מתחבאים בביצוריהם והרחק במטוסיהם. אנחנו נשפיל אותם כפי שכבר השפלנו אותם עד כה".

   

  נסראללה הפנה גם קריאה לעמים הערבים והאיסלמים ובהם מסר כי ארגונו מנהל עכשיו את המלחמה לא בשביל לבנון אלא בשביל כל האומה הערבית נגד ישראל. "אתמול ראיתם את תוצאות כינוס שרי החוץ של הליגה הערבית. מה יכול לצאת מהליגה הערבית?

   הם בעצמם מדברים על כשלון תהליך השלום והם אינם יכולים לעשות דבר. אמרתם שאתם מעוניינים לנקוט עמדה למען עתידכם. המעורבות האמריקנית-ישראלית רק תלך ותגבר באזור. היום האומה הערבית ניצבת בפני הזדמנות לצאת מהמצב הנוכחי ולהשיג נצחון גדול על האויב הציוני.

   

  "אנחנו השגנו בלבנון בשנת 2000 ניצחון בתנאים קשים והצגנו דוגמה להתנגדות שמנצחת. היום אנחנו מראים לכם דוגמה נוספת לכך. איפה אתם העמים הערבים? מה אתם עושים? זה כבר עניין שלכם. אנחנו מאז 82' לא הבטנו אל מחוץ לגבולות לבנון כך גם היום. עתה איננו מובילים את הקרב רק עבור חיזבאללה אלא עבור כל האומה הערבית. השאלה אליכם היא איפה האומה הערבית ומה היא עושה? ברגע הרגיש הזה ואחרי הרבה הישגים והפתעות אני אומר שתהיינה עוד הפתעות. לעם בלבנון ובפלסטין ובמקומות אחרים אני אומר המשיכו להאמין באללה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  נאם בשלישית. חסן נסראללה
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  מפגן תמיכה בטהרן
  צילום: רויטרס
  מומלצים