שתף קטע נבחר

צווי 8 לגיוס שלושה גדודי חי"ר והנדסה

שר הביטחון אישר לחלק החל מהבוקר צווי 8 לגיוס מילואים. הכוחות שיגוייסו יועברו ליהודה ושומרון ויחליפו כוחות סדירים. הסדירים יעלו צפונה וישתתפו בלחימה

שר הביטחון עמיר פרץ חתם אמש (יום ב') על צווי 8 לגיוס שלושה גדודי חי"ר והנדסה. הכוחות יגוייסו החל מהבוקר ויחליפו כוחות סדירים ביהודה ושומרון. הכוחות הסדירים יופנו ללחימה לאורך גבול הצפון.

 

כוחות חי"ר והנדסה פועלים בימים האחרונים כדי להשמיד את מוצבי חיזבאללה בקו העימות. סגן הרמטכ"ל, האלוף משה קפלינסקי, גילה בתדרוך שערך בקרייה בתל אביב כי בימים האחרונים וגם בשעה זו מתבצעת פעילות לפגיעה קרקעית במוצב חיזבאללה בכפר רג'ר.

  

בפעילות, בה נטלו חלק כוחות הנדסה וחיל רגלים בגזרה המזרחית בגבול לבנון, אירעו מספר תקריות אש. הכוחות נכנסו לשטח הכפר והרסו שני מוצבים של חיזבאללה. המוצבים, שבחלק הצפוני של הכפר (שתחת שליטה ריבונית לבנונית) היוו סיכון מתמיד לכוחות צה"ל במרחב הדרומי, שתחת ריבונות ישראלית. מדובר בנקודת תורפה שידע בעבר אירועים קשים. כך למשל, בנובמבר 2005 אירע במקום ניסיון חטיפת חיילים שסוכל הודות לתושייה של אחד החיילים.

 

במסיבת העיתונאים שערך סגן הרמטכ"ל התייחס האלוף קפלינסקי לפגיעות של צה"ל במעוז החיזבאללה בשכונת דחייה בביירות. "הפגיעה שם היא הרסנית והאזור הזה, שהיה סמלה של החיזבאללה, הפך לעיי חרבות שוממים. מעט מאוד מחבלים עדיין מסתובבים שם".

  

סגן הרמטכ"ל הוסיף: "אני יכול להגיד שתקפנו כבר עשרות

 יעדים בתוך ביירות, יעדים ששימשו את מפקדת חיזבאללה. תקפנו למעלה מ-130 אתרי רקטות וטילים מסוגים שונים. תקפנו למעלה מ-105 יעדים שהיוו תשתיות טרור בדרום לבנון. תקפנו עשרות יעדים ששימשו לאחסנת תחמושת. תקפנו ישירות למעלה מ-20 חוליות טרור שניסו להפעיל אמצעים במהלך המבצע הזה, תקפנו מכ"מי חוף, מספר רב של גשרים, חסמנו צירים בלבנון וטיפלנו לממש את הסגר האווירי דרך תקיפה של המסלולים בשדות התעופה".

 

הוא סיכם ואמר: "למרות ההישגים הרבים בלחימה, ולמרות שהיא מתקדמת לשביעות רצוננו המלאה, חיזבאללה עדיין ממשיך לירות קטיושות, בכמות יורדת אמנם, אבל הוא ממשיך כנגד ריכוזי אוכלוסיה בישראל. אנחנו נעשה הכל על מנת לצמצמם את הירי הזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים