שתף קטע נבחר

מי מפיץ ברשת שירים פגומים של קרן פלס?

הזמרת הוציאה את דיסק הבכורה שלה בסוף השבוע, ורשתות שיתוף הקבצים כבר התמלאו בעותקים פגומים של שיריה, ככל הנראה כדי לעצבן את הגולשים. הד ארצי בהכחשה דיפלומטית: זה לא אנחנו, אבל משמח לשמוע

הזמרת קרן פלס הוציאה בסוף השבוע את הדיסק הראשון שלה בשם "אם אלה החיים". גולשים שלא יכלו להתאפק ולא רצו לשלם על הדיסק חיפשו את השירים ברשתות שיתוף הקבצים וגילו שם עותקים פגומים שלהם.

 

שיר הנושא מתוך האלבום "אם אלה החיים", למשל, שאורכו כ-3 דקות, מופץ ברשתות שיתוף הקבצים כקובץ שגודלו 4.39 מגהבייט באיכות דגימה סבירה (192 קילוביט).בהערות לקובץ מופיעות מילות השיר. לקובץ מקורות רבים, והוא יורד תוך פחות מדקה. עם זאת, השיר מתאפיין בצליל מתכתי צורם מאוד, ומאלץ את הגולשים לחפש עותק נוסף או לרכוש את האלבום.

 

טקטיקה ידועה

 

הפצת שירים פגומים היא טקטיקה מוכרת של חברות המוזיקה הגדולות. סמוך ליציאה של אלבום, מפיצות החברות קבצים פגומים בכוונה לייאש את משתפי הקבצים. הגולשים, מצידם, יכולים להוסיף לקובץ הערות ברשתות שיתוף הקבצים הגדולות (ביטורנט, eDonkey 2000), ולהזהיר את הגולשים מפני הזיוף.

 

ב-2003, זמן קצר לפני צאת אלבומה של מדונה, American Life, הופצו שירים מזוייפים מהדיסק. בקבצים האלה, האמנית פנתה ישירות למעריציה ובמקום שיר, יכלו המורידים לשמוע אותה אומרת "?What the fuck do you think you are doing" ("מה לעזאזל אתם חושבים שאתם עושים?").

 

הד ארצי: זה לא אנחנו, אבל משמח לשמוע

 

עופר מנחם מנהל יחסי הציבור של הזמרת בהד-ארצי משחרר הכחשה דיפלומטית: "אנחנו מאוד שמחים לשמוע את זה, ואני מקווה שזה יהיה ככה עם שאר הדיסקים, לא רק עם קרן, אבל אין לנו יד בדבר".

 

הדיווח הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן אקרמן
קרן פלס - שירים פגומים ברשת
צילום: רונן אקרמן
מומלצים