שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הותקפו רקטות מצבא סוריה בדרך לחיזבאללה
  בעוד צה"ל ממשיך להכות את חיזבאללה, יש מי שמעוניין לעזור לארגון: חיל-האוויר תקף משאיות שניסו להבריח רקטות בקוטר 220 מ"מ. האלוף אייזנקוט: "הרקטות שייכות לצבא הסורי. האחריות להברחות מוטלת על ממשלת סוריה"

  חיזבאללה ספג מכה קשה בתקיפות חיל האוויר, וברקע נמשכים המאמצים של גורמי חוץ לסייע לו. ראש אגף המבצעים בצה"ל, האלוף גדי אייזנקוט, מסר הערב (יום ג') בתדרוך כתבים בקריה בתל-אביב כי "נמשכת הברחת אמצעי לחימה מסוריה".

   

  לדבריו, עד כה הושמדו מספר משאיות בעת שניסו להבריח רקטות בקוטר 220 מ"מ עם חומר נפץ תקני, שאחד מהם פגע אתמול במוסך הרכבת בחיפה וגרם למותם של שמונה אזרחים. האלוף אייזנקוט אמר בהקשר זה שיופתע מאוד אם גורמים רשמיים בסוריה אינם יודעים על ההברחות הללו. "מדובר ברקטות ששייכות לצבא הסורי. לא מוצאים אותן בשוק בדמשק והאחריות למדיניות ההברחות האלה של הממשלה הסורית". עם זאת הדגיש: "אנו לא פועלים נגד סוריה ונגד צבא לבנון".

   

  במהלך התדרוך אמר האלוף אייזנקוט שעד כה פגע צה"ל ביותר מאלף מטרות, 180 מהן - אתרי קטיושות ורקטות, יותר מ-350 מרחבי שיגור. יותר מ-250 תקיפות בוצעו לצורך חסימת צירים. הותקפו יותר מ-200 מבנים ששימשו את חיזבאללה. לדברי האלוף אייזנקוט, המבצע יימשך ללא הגבלת זמן.

   

  "עם זאת, יש עקרון שהיה מאז ומתמיד - לקצר את זמן הלחימה. בטווח הקצר, זאת מציאות מורכבת גם לאזרחים אך בטווח הארוך יש למבצע חשיבות גבוהה לכולנו". לדבריו, בכירי חיזבאללה נמצאים במקומות מסתור מתחת לאדמה, "פגענו במספר גורמים בארגון ברמה בינונית ולא בהיקפים שרצינו, אך האנרגיה מוסטת לכיוון פגיעה באמצעי לחימה ובמשגרים".

   

  ראש מטה חיל האוויר, תת-אלוף אמיר אשל, הציג סרט סרטון שבו פוגע חיל האוויר פגיעה ישירה במשאית שבה נמצאים הטילים וציין שהמשאית פעלה במסווה אזרחי, כדי להקשות על זיהוייה: "אנו נתקלים כאן בפעילות מאוד מורכבת שמצריכה מודיעין טוב. על מנת לסכל אותה אנו חוסמים את גבול לבנון סוריה ומבצעים מאות גיחות של מטוסי קרב". הוא ציין שככל שהזמן עובר, חיל האוויר לומד את האויב ומשתכלל וכך פועל בצורה יעילה יותר.

   

  בתדרוך נמסר שצה"ל המשיך ביממה האחרונה להרוס באופן שיטתי את מוצבי חיזבאללה שנבנו במשך שש שנים ברצועה של קילומטר אחד לכל אורך גבול הצפון, מוצבים שאיפשרו לו לשמש בסיס יציאה לפיגועים כנגד כוחות צה"ל. תושבי כפרים בדרום לבנון, שמהם נורות רקטות, התבקשו לעזוב באמצעות כרוזים ובאמצעות מסרים בכלי התקשורת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  תמיכה מסוריה. אסד
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  ביירות בלהבות
  צילום: איי פי
  צילום: רויטרס
  ירי MLRS
  צילום: רויטרס
  צילום: איי פי
  מטוס ממריא בדרך ללבנון
  צילום: איי פי
  מומלצים