שתף קטע נבחר

הבוקר: הפסקת חשמל ברחבי המדינה

בסביבות השעה 09:15 אירעו הפסקות חשמל קצרות וארוכות בכל אזורי הארץ. בחברת החשמל מסבירים: מדובר בתקלה טכנית - מפסק שהתפוצץ וגרם לקריסה של תחנת הכוח באשדוד, ובעקבות זאת לתקלות באספקת החשמל לכל הארץ. יותר משעה מאוחר דיווחה חברת החשמל: "השתלטנו על התקלות"

הסיוט הגדול של חברת החשמל: הפסקת חשמל אירעה הבוקר (יום ד') בכל חלקי הארץ בשל תקלה. הסיבה - תחנת הכוח אשכול באשדוד הפסיקה לעבוד בשל תקלה קשה. תושבים רבים בתל-אביב, כפר-סבא, אשדוד, ירושלים, קריית אונו, מהדרום והצפון דיווחו ל-ynet על התקלה. בחלקים אחדים בארץ טרם חודש זרם החשמל. בחברת החשמל דיווחו ב-10:40 כי השתלטו על התקלות. זאת, לאחר שהחברה חיברה את כל הצרכנים במדינה לתחנות כוח חלופיות במקום התחנה באשדוד, שעדיין אינה פועלת.

 

גורמים בחברת החשמל מסרו ל-ynet שהסיבה לתקלה היא מפסק שהתפוצץ בתחנת הניתוב ביבנה. התקלה גרמה להפסקת עבודתה של תחנת הכוח הסמוכה באשדוד, וכך החלה תגובת השרשרת שגרמה להפסקות החשמל. צוותי כיבוי אש מרחובות ואשדוד מנסים באמצעות קצף להשתלט על שריפה שפרצה במקום.

 

ההפסקה אירעה ב-9:15 ואתרים רבים ברחבי הארץ עדיין סובלים מהפסקות חשמל קצרות (כדי להתגבר על עומסים) ואזורים נוספים נותרו ללא חשמל בכלל. כוחות כיבוי הוזעקו לחלץ עשרות בני אדם שנתקעו במעליות באזור תל אביב, בת ים חולון, חיפה ונצרת עילית.

 

דובר שירותי הכבאות, משה מוסקו, מסר כי שירותי הכבאות בכל אזורי העימות בצפון פועלים לחלץ אזרחים שנתקעו במעליות גם באזורי נפילת הקטיושות בצפון. "הכבאים פועלים במהירות רבה כדי לחלץ את האזרחים שנתקעו במעליות, במיוחד באזורי העימות". 

 

מחברת החשמל נמסר כי בשעה זו מחוברות תחנות כוח אחרות לרשת החשמל כדי להחליף את תחנת הכוח באשדוד. עוד נמסר כי בקרוב ייפסקו הפסקות החשמל לחלוטין. בחברת החשמל בודקים כעת את הסיבות לתקלה, אך מדגישים כי בכל מדובר בתקלה טכנית ושאין קשר בינה לבין הלחימה בצפון.

 

גורמים במשק האנרגיה אומרים כי התקלה אינה נובעת, הפעם, מכשל מערכתי בחברת החשמל. תחנת הכוח שקרסה באשדוד היא תחנה ענקית, וקריסה של תחנה כזאת גורמת למחסור בחשמל בכל מקרה. לדברי גורמים במשק האנרגיה, "גם אם הייתה כמות גדולה של כושר ייצור עודף של חשמל, תקלה כמו זאת שהתרחשה הבוקר הייתה גורמת להפסקת חשמל".

 

ניב מתל-אביב סיפר: "דיברתי עם חבר שבמקלט בנהריה ולשנינו 'קפץ' החשמל באותו זמן. אחרי כמה שניות החשמל חזר ועכשיו הכל בסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מישהו הפסיק את הזרם
צילום: איי פי
צילום: עופר עמרם
חילוץ בני אדם ממעליות
צילום: עופר עמרם
מומלצים